Creality CR-10s PRO

Před založením nového vlákna se zamyslete, jestli skutečně není kam zařadit a ušetřte tím adminům práci se zbytečným dodatečným tříděním fóra. Děkuji za pochopení. Klidně zde diskutujte o "pikačovinách", OT nebudou řešeny. Tedy stručně řečeno "HNOJNÍK PATŘÍ SEM" :D

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod pepeflash » 10.01.2021 12:01

Postaviť tlačiareň komplet od základu tak, že si kúpim a nechám si narezať profily a kúpim všetku elektroniku a potrebné diely, bude vždy drahšie ako kúpiť napr. Endera a pár vecí prípadne prerobiť. Mám doma dve tlačiarne, ktoré som staval od základu s profilov 2020 a 2040 a určite to vyšlo drahšie ako hotový Ender alebo Rebel.
Potreboval som jednu väčšiu tlačiareň, tak som kúpil Ender 5 plus od Riša Mrázka, krátkym extrúderom, lebo stavba vlastnej, by ma vyšla na cca dvoj násobok ceny. Tlačí bez problémov aj výtlačky, ktoré trvajú 48 hodín.
Môj názor je, že neexistuje 3D tlačiareň pre domáce použitie, ktorá bude fungovať na 100% (ani Pruša nie je bez chyby :-) ). Vždy sa nájde nejaký problém, ktorý treba riešiť.
A hlavne by si nemal kupovať 3D tlačiareň niekto, kto nemá aspoň trochu prehľad o tom, ako vôbec funguje.

Moja prvá tlačiareň bola Anet A8, ktorá ma naučila najviac. Mala takú veľkú komunitu používateľov na svete, že všetko sa dalo vyriešiť.

Všetky tlačiarne do ceny cca 1500€ sú hobby tlačiarne. Tak stým treba aj počítať.
  • 0

pepeflash
 
Příspěvky: 21
Registrován: 28.01.2018 20:17
Bydliště: Komárno
Reputation: 0

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod Rebel » 10.01.2021 12:26

Už mě to trochu přestává bavit. Před další obhajobou "Čínských prefabrikátů" a srovnávání ji s tiskárnami Rebel a čímkoliv si přečtěte toto viewtopic.php?f=33&t=2086 a zejména tuto část textu:

Tedy tiskárny REBEL jsou RepRap projekt pro bastlili, kutili, koníčkáře ...... V "rukách" šikovného člověka je to nenahraditelný nástroj a pomocník. Pro 100% využití je nutné se naučit modelovat ve 3D.

Všeobecně ohledně staveb (ne jen) 3D tiskáren preferuji myšlenku:

"Pokud to nejsem schopen postavit z dostupných informací (které musím nejdříve nastudovat a ne že se na vše budu ptát) a vypořádat se s problematikou 3D tisku, tak REBELa nestavím a koupím si něco hotového s placenou podporou (třeba i v ceně produktu)."


Osobně jsem nikdy neměl za cíl "svoje" tiskárny zmiňované na tomto fóru prodávat ať formou stavebnice či hotové, mimo nějakého absolutního začátku, kdy jsem nabídl a zrealizoval pár workshopů což mě brzo přešlo z časových i organizačních důvodů. To co následovalo následujících x let, včetně provozu eshopu bylo vynuceno individuální poptávkou a jelikož to bylo více méně vše pouze na mě, jsem po těch x letech docelá rád, že mám trochu klid. Kdyby mi mělo jít o peníze, tak se tomu budu věnovat intenzivněji a diskuze obdobná této by byla asi někde jinde, mic méně to nebylo cílem a proto laskavě nesrovnávejte nesrovnatelné, což jsem zde napsal již několikrát !!!

Tedy veďte si zde diskuze o tom, co ono slavné Creality udělalo za pokroky a laďtě si zde neduhy které to má či nemá, ale neporovnávejte neporovnatelné a tu kontextovou reklamu a její obhajobu si dejte buď do nabídek, nebo na nějaký prodejní portál.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod bastlir » 10.01.2021 14:18

Také si myslím, že zde marníme čas něčím, co není předmětem tohoto threadu. Souhlasím s Rebelem, ale dílem i s "pepeflash". Nicméně, ... i tzv. domácí 3D tiskárny lze profesionálně využít, a tedy např. i Rebel II a i Průša. Ona to je vlastně stejná technologie, ale s rozdílnými velikostmi a vychytávkami. Já jsem si další tiskárnu nekupoval kvůli tomu, že bych nějak byl s Rebelem II nespokojený, naopak, ale už mně prostě nestačila velikost jeho podložky. Svého času jsem Rebela a později i Zahradníka žádal, ať mně postaví Rebela velkého. Jelikož ani jeden z nich to neměl v záměru, nakonec jsem si koupil první velkou Creality. Asi jsem teda měl kliku, první výtisk s firemním filamentem z firemního gcode byl excelentní. Některé následné problémy přišly dílem špatného návodu, dílem návyky z Rebela, ale hlavně mou blbostí. Jedinou závadou z nekvality dílů byl vadný feeting u extruderu, odkud se vytrhávala hadička. Když jsem tam dal jiný běžně koupený ve "vzduchové technice", pak už se nic nerozbilo. Na CR-10s Pro jsem toho asi vytiskl nejvíce. Díky její velikosti jsem dokonce pro jednoho zahraničního dovozce aut tiskl plastové komponenty do interiéru, které se během přepravy "nějak" ztratily. A to v základní sestavě! Ale znáte to! Člověk pořád rád něco vylepšuje, zdokonaluje v naději, že tiskárna bude lépe tisknout či nabízet lepší komfort. Ale každopádně každá nová 3D tiskárna musí tisknout dobře, avšak nutným základem je její řádné seřízení.
  • 0

Felix Pro L, Creality Ender 5 Plus (vytuněný), Creality CR-10S Pro s BL Touch, Rebel II, Simplify3D
bastlir
 
Příspěvky: 163
Registrován: 06.01.2016 00:03
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod pepeflash » 10.01.2021 16:00

A pri tlači si treba uvedomiť, že každý materiál a každý výrobca je iný. A to dokonca sú rozdiely medzi farbami rovnakého výrobcu.
Vždy je to o skúšaní a učení sa.
  • 0

pepeflash
 
Příspěvky: 21
Registrován: 28.01.2018 20:17
Bydliště: Komárno
Reputation: 0

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod bastlir » 10.01.2021 16:33

:D To teď zrovna řeším. Nicméně byl bych rád, kdyby nějaký obětavec sem pověsil tabulku oblíbených výrobců/materiálů, barev filamentů, které právě na jeho průměru trysky dobře fungují.
  • 0

Felix Pro L, Creality Ender 5 Plus (vytuněný), Creality CR-10S Pro s BL Touch, Rebel II, Simplify3D
bastlir
 
Příspěvky: 163
Registrován: 06.01.2016 00:03
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod bastlir » 10.01.2021 16:40

Mně se např. osvědčil filament v pořadí: orig. Felix, Filamentum, Mladeč/Průšament/Miroluk/AzureFilm
  • 0

Felix Pro L, Creality Ender 5 Plus (vytuněný), Creality CR-10S Pro s BL Touch, Rebel II, Simplify3D
bastlir
 
Příspěvky: 163
Registrován: 06.01.2016 00:03
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod Stefinek » 10.01.2021 17:52

Sice mám ender 3, ale co se týče filamentů tak PLA jedu vše od fiber3D, je tam skvělý poměr cena/kvalita a PETG od průši ale super je i PM.
  • 0

Creality ender 3 - dual Z,skr1.3 5x TMC2208, BMG, vlastní Marlin
Anycubic i3 mega S - vykuchaná, komponenty použity na stavbu Rebel II
Anycubic chiron - stock
Rozestavěný rebel II V34 - Skr1.3,TMC2208, E3D V6, extruder z mk3s,bed anycubic i3 megaS
Stefinek
 
Příspěvky: 13
Registrován: 04.12.2020 06:49
Bydliště: Vimperk
Reputation: 0

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod pepeflash » 10.01.2021 17:59

PETG - Devil design a ABS -ESUN
  • 0

pepeflash
 
Příspěvky: 21
Registrován: 28.01.2018 20:17
Bydliště: Komárno
Reputation: 0

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod bastlir » 10.01.2021 19:33

Mě by zajímalo, zda se někomu např. ucpává originální hotend s tryskou 0,4, či zda s ním má jiný problém. Ačkoliv jsem u obou Creality hotendy vyměnil, ty orig. mě však nezlobily. Dokonce ani netekly.
  • 0

Felix Pro L, Creality Ender 5 Plus (vytuněný), Creality CR-10S Pro s BL Touch, Rebel II, Simplify3D
bastlir
 
Příspěvky: 163
Registrován: 06.01.2016 00:03
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod bastlir » 10.01.2021 22:53

Pokud to někoho zajímá, přikládám odkaz na video o kvalitě tisku nového Enderu 5+. Úsudek nechávám na každém z vás.
  • 0

Felix Pro L, Creality Ender 5 Plus (vytuněný), Creality CR-10S Pro s BL Touch, Rebel II, Simplify3D
bastlir
 
Příspěvky: 163
Registrován: 06.01.2016 00:03
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod Klaudius » 14.01.2021 13:08

Tak tie Creality sa celkovo dosť tlačia dopredu. Ja mám už dlhšie rozrobené niečo ako Rebel, pomiešané s dielmi typu "co dům dal" a snáď to tohto roku dám dokopy. Každopádne, tieto "číny" idú cenovo tak dolu, že z finančného hľadiska to už zmysel nedáva - ale kutil sa zase pohrá do sýtosti. Taže asi dokončím čo mám, a keď budem potrebovať tlačiť viac, ďalšia mašinka bude možno toto - myslím, že bez vylepšovania a úprav to tiež nebude. Našťastie som sa na týchto stránkach docela dosť naučil, za čo patrí Rebelovi a aj niekoľkým ďalším dobrým radcom moja vďaka. Poslednou dobou som zaregistroval novinku CR6 SE, ktorá by už mala mať autoleveling, ale vraj na mechanickej báze. Máte s tým už niekto skúsenosť?
  • 0

Naposledy upravil Klaudius dne 14.01.2021 22:11, celkově upraveno 1
Klaudius
 
Příspěvky: 177
Registrován: 15.02.2016 12:15
Bydliště: Bratislava - okolie
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod bastlir » 14.01.2021 17:51

Tak já tento systém mám na Felixovi, ale osobně bych tam raději měl Bl Touch, protože na trysce logicky nesmí být zbytek filamentu, neboli tryska musí být v pracovní teplotě. Jenže tím pádem při kalibraci ucintává po celé podložce. Proto se autokalibrace u tohoto systému doporučuje s vyjmutým filamentem a s horkou již odkapanou tryskou. Na druhou stranu by to mělo být přesnější, protože "ohmataná" výška podložky je skutečně v místě trysky.
  • 0

Felix Pro L, Creality Ender 5 Plus (vytuněný), Creality CR-10S Pro s BL Touch, Rebel II, Simplify3D
bastlir
 
Příspěvky: 163
Registrován: 06.01.2016 00:03
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod bastlir » 14.01.2021 20:51

Test obyčejného PLA z MIROLUKu na miniaturní lodičce.
  • 0

Přílohy
IMG_20210114_194036.jpg
IMG_20210114_194036.jpg (94.32 KiB) Zobrazeno 9704 krát
Felix Pro L, Creality Ender 5 Plus (vytuněný), Creality CR-10S Pro s BL Touch, Rebel II, Simplify3D
bastlir
 
Příspěvky: 163
Registrován: 06.01.2016 00:03
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod bastlir » 12.02.2021 20:36

Zdravím,
tento týden jsem si od firmy 3Dfil objednal vzorek „PLA flexibilní černá - 1,75 mm“, který mně přišel neuvěřitelně rychle. Proto bych se rád podělil o své zkušenosti s jeho použitím.
Nejdříve je třeba si uvědomit, že toto není klasický „gumový“ filament, ale filament, který má své limity elastičnosti. Jako model k tisku jsem zvolil obyčejnou trubku o výšce 40mm, průměru 25mm a síle stěny 2mm. Na úvod musím konstatovat, že výrobcem uvedené teplotní parametry pro tisk - 60°C-80°C/190°C-230°C jsou nesmyslné. Tisk na sklo lepí již při 50°C a nejlepšího tisku esteticky i mechanicky jsem dosáhl při teplotě trysky 195°C a 100% otáčkách ventilátoru. Při teplotách nad 205 až 210°C je tisk chlupatý a po vychladnutí je i více lámavější. Takže doporučená max. teplota 230°C je už za hranicí reálného užití.
Je nasnadě, že tímto materiálem mohou s výhodou tisknout ty tiskárny, které mají extruder přímo nad hotendem a jeho příjemnou vlastností je fakt, že nemusíte měnit např. přítlak koleček extruderu či měnit extruze/retrakce. Vzhledem k mechanickým vlastnostem považuji tento filament vhodný pro projekty, kde opakovaně nebude docházet k zásadním změnám tvaru, ale spíš pro aplikace typu pneumatik na maketové modely, na ručky různých nástrojů, nárazuodolných pouzder apod. Rozhodně tento materiál doporučuji minimálně na vyzkoušení.
Odkaz na filament: https://www.3dfil.cz/zbozi/pla-flexibil ... a-1-75-mm/
  • 0

Felix Pro L, Creality Ender 5 Plus (vytuněný), Creality CR-10S Pro s BL Touch, Rebel II, Simplify3D
bastlir
 
Příspěvky: 163
Registrován: 06.01.2016 00:03
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod Klaudius » 13.02.2021 14:41

Tak ja som tiež objednal jeden kotúčik, ale od Realu. Budem ho mať najskôr v stredu, v kuriérskej firme sú lempli a zamenili fakturačnú a dodaciu adresu, a už sa pár dní neozvali, takže to niekde cestuje po vlastiach slovenských. Dáš sem nejakú fotku toho čo si vytlačil?
  • 0

Klaudius
 
Příspěvky: 177
Registrován: 15.02.2016 12:15
Bydliště: Bratislava - okolie
Reputation: 5
Jen tak dál :)

PředchozíDalší

Zpět na Co se nikam jednoznačně nehodí :)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron