Začátečnické potíže a jejich řešení

Myslím si, že si tato technologie zaslouží i zde své subfórum, tak tady je :)

Re: Začátečnické potíže a jejich řešení

Příspěvekod zemciko » 28.08.2020 20:20

Mně všechny SW defaultně nabízejí první 3 vrstvy 60s kde si vzal 26s?
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Začátečnické potíže a jejich řešení

Příspěvekod straciam » 28.08.2020 20:40

zemciko píše:Mně všechny SW defaultně nabízejí první 3 vrstvy 60s kde si vzal 26s?


tu
http://www.rebelove.org/viewtopic.php?p=35857#p35857
  • 0

Ins-piration: No pass, no problem.
Rebel II s hiwin vedeniami.
straciam
 
Příspěvky: 108
Registrován: 08.11.2015 21:04
Bydliště: Podbrezova, SR
Reputation: 0

Re: Začátečnické potíže a jejich řešení

Příspěvekod zemciko » 29.08.2020 11:11

Poloviční časy osvitu používají lidi co mal mono lcd panel (propouští daleko víc záření) někteří na něj i předělávají tiskárnu. Zkus těch 60s...
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Začátečnické potíže a jejich řešení

Příspěvekod pavelpby » 29.08.2020 13:32

Jako nováček (mám Photona z výprodeje cca týden) jsem hledal jak vše nastavit.

Nivelace a nastavení nuly je na netu popsáno několika způsoby. Zvolil jsem na papír. Nejde to ovšem popsat exaktně - jakou silou lze s papírem manipulovat, někdo to má lehce, někdo jede až na krev. Udělal jsem to tak, že s papírem šlo posouvat jen ven, zpět už nešel a ještě jsem sjel o desetinu dolů - display nerpraskl 8) . Pak jsem při utahování imbusu řádně kontroloval, jestli jde papír stejně stuha na obou stranách, vlevo i vpravo - několikrát. Zkusil jsem i několikrát posuv o 3 kroky nahorů a dolů a opět kontroloval obě strany platformy. Prostě aby to bylo co možná nejrovněji s displayem. Pak nastavil nulu. Možná je ta opičárna zbytečná, ale tisknu.

Slicer. Použil jsem Chitubox 1.6.5.1, shlédl několik videí jak nastavit parametry podpor a jak natočit výtisk. Nainstaloval Photon File Validator. Referenční kostku od číňana (G-code) načetl v tom validatoru a sprostě obsal nastavení všech parametrů. Při kontrole, FIX-u, a přeuložení to ukáže všechny parametry co tam mají. Řekl jsem si, že ví co dělají :oops: , já ne. Co jsem chtěl vytisknout jsem nastavil a slicnul v Chituboxu, protáhl validatorem a vytiskl. Pro upřesnění, tiskl jsem z resinu dodaném k tiskárně - Anycubic Green Basic.

Odmaštění pomocí IPA a kontrolu nádobky jestli tam nejsou nečistoty považují za jasné. Platformu jsem nebrousil. Mám za sebou 6 tisků, je to málo, vím, ale zatím to funguje bez potíží. Jo a výtisk jde dolů z platformy tak, že nemám pocit, že by upadl a zároveň nemusím nijak silou páčit, nebo měl strach, že rupne podpora. Prostě dobře :D .
Pardon za elaborát.
pby
  • 0

Naposledy upravil pavelpby dne 30.08.2020 07:46, celkově upraveno 1
pavelpby
 
Příspěvky: 39
Registrován: 22.01.2018 18:18
Reputation: 0

Re: Začátečnické potíže a jejich řešení

Příspěvekod straciam » 29.08.2020 19:41

neospravedlnuj sa za elaborat. aj mala drobnost, ktoru spomenies moze niekomu inemu pomoct.

len dodam, ze tie parametre na kocku su pre urcity resin (zrejme original anycubic standard) a pre inu znacku resinu mozu byt parametre trosku odlisne.ale ako "odrazovy mostik" to urcite pomoze.
p.s. tiez pouzivam chitubox ale hlavne kvoli tomu ze bezi na linuxe.
  • 0

Ins-piration: No pass, no problem.
Rebel II s hiwin vedeniami.
straciam
 
Příspěvky: 108
Registrován: 08.11.2015 21:04
Bydliště: Podbrezova, SR
Reputation: 0

Re: Začátečnické potíže a jejich řešení

Příspěvekod straciam » 13.09.2020 14:34

nakoniec som sa aj ja dostal k zdarnym vytlackom (primacreator, 8 prvych vrstiev na 50s, dalsie vrstvy 8s).
teraz riesim dalsie dva problemy.
1) elefantfoot - robi mi to na celych 8 vrstvach, nielen na prvej. ako to dosiahnem, aby tie prve vrstvy neboli "roztiahnute" ale zaroven aby boli vytvrdnute? prusaslicer ma nejaku volbu na korekciu ale plati to len na prvu vrstvu (funguje to). ako to dosiahnut na viac vrstiev, ktore maju dlhsi cas vytvrdnutia?

2) presnost. aj na presnost ma prusaslicer parameter pre korekciu ale problem u mna je ten ze dokazem mat presny len jeden rozmer: bud X alebo Y. testovacia kocka(20x20) mala 20,05 x 20,2 mm . je to mozne vobec u photona dosiahnut? mam dojem ze je to pouzitou jednou velkou led pod displejom. niekde som cital ze to moze byt aj resinom ale zeby to bolo v X osi ine ako v osi Y? zaoberal sa tym niekto? chcel som to na presnu tlac, ale zatial to vyzera hrozne.
  • 0

Ins-piration: No pass, no problem.
Rebel II s hiwin vedeniami.
straciam
 
Příspěvky: 108
Registrován: 08.11.2015 21:04
Bydliště: Podbrezova, SR
Reputation: 0

Re: Začátečnické potíže a jejich řešení

Příspěvekod zemciko » 14.09.2020 07:20

A co zkusit jiny SW třeba chitubox?
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Začátečnické potíže a jejich řešení

Příspěvekod straciam » 14.09.2020 09:49

Chitubox pouzivam bezne ale nema moznost korekcie rozmerov XY ani elefantfoot korekciu. Preto som skusil prusaslicer.
Rozmery nesedia ani v chituboxe.
  • 0

Ins-piration: No pass, no problem.
Rebel II s hiwin vedeniami.
straciam
 
Příspěvky: 108
Registrován: 08.11.2015 21:04
Bydliště: Podbrezova, SR
Reputation: 0

Re: Začátečnické potíže a jejich řešení

Příspěvekod pavelpby » 14.09.2020 11:02

Mám verze 1.6.5.1 a pokud myslíš korekci rozměrů modelu, tak ji běžně používám, ale v měřítku. Určitě půjde zvlášť osa X i Y. Tisknu na podpory a sloní nohu jsem nezaznamenal. Rozměry jsem zatím neřešil - tisknu betlém. Nicméně mě upozornili na smršťování resinu, takže odladit velikost bude asi o volbě resinu, orientaci na ploše a kdo ví čem ještě.
  • 0

pavelpby
 
Příspěvky: 39
Registrován: 22.01.2018 18:18
Reputation: 0

Re: Začátečnické potíže a jejich řešení

Příspěvekod straciam » 14.09.2020 16:01

aj ja pouzivam 1.6.5.1 a ziadna korekcia rozmerov v tejto verzii nie je. je tam len zoom (zvacsenie/zmensenie objektov). a to ja nechcem. korekcia rozmerov znamena, ze napr. pri vnutornej diere, spravi vnutorny rozmer-dieru- o kus vacsi a vonkajsi rozmer o kus mensi alebo naopak podla potreby ci je objekt po vytlaceni vacsi/mensi.
jasne, na tlac figuriek je plus minus milimeter ziadna miera... ale pri dvojdielnych krabickach a otvoroch na konektory alebo prototypoch technickych suciastok su dve desatiny vela.
o zmrstovani resinu viem, ale aj po zmrsteni je proste objekt vacsi ako je v skutocnosti 3D model. vsetky stenu su na objekte vacsie a potom aj diery su tym padom mensie. vytvrdnuteho materialu je proste vsade viac. a nie, casom expozicie vrstiev to nie je. pretoze pri nizsom case uz vrstvy nie su spravne vytvrdene a test "exposure time finder" ukazal hodnotu 8s ako optimalnu pre resin primacreator. dokonca by mohol byt cas aj 9s ale zase bude objekt o desatinu vacsi.
vidim to tak, ze asi to zatial naozaj nikto neriesil.
  • 0

Ins-piration: No pass, no problem.
Rebel II s hiwin vedeniami.
straciam
 
Příspěvky: 108
Registrován: 08.11.2015 21:04
Bydliště: Podbrezova, SR
Reputation: 0

Re: Začátečnické potíže a jejich řešení

Příspěvekod pavelpby » 14.09.2020 17:25

No tak takovouhle korekci rozměrů jsem neviděl v žádném ze slicerů co používám, respektive tyhle úpravy řeším úpravou modelu.
  • 0

pavelpby
 
Příspěvky: 39
Registrován: 22.01.2018 18:18
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na Fotopolymerky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků