Jaký SW pro vytváření modelů ?

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod jmysicka » 14.10.2018 22:14

Ahoj, neví někdo co se stalo s produkty Cubify?
Hledám nějaký balíkový soft s jednorázovou licencí, který umí z modelu vytvořit i výkresovou dokumentaci a vzpomněl jsem si na Cubify. Nějak ale zmizeli a už nejsou nikde ke koupi ani Design, ani Invent.
  • 0

jmysicka
 
Příspěvky: 124
Registrován: 23.05.2015 19:17
Bydliště: Čáslav
Reputation: 0

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod Kolouš » 15.10.2018 16:40

Mám Cubify Invent a za těch pár let, co jsem ho koupil, tak nepřišla jediná aktualizace. Na jejich webu není žádná zmínka. Nejspíš umřel. Ozkoušej Fusion 360, pro hobíky zdarma a velmi intuitivní.
  • 0

Kolouš
 
Příspěvky: 219
Registrován: 20.11.2015 17:23
Bydliště: Kaiserslautern
Reputation: 0

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod Pepe_Lopez » 15.10.2018 17:02

Mám tu Cubify Invent, dostali jsme ho spolu s tiskárnama 3DS Cube 3, ale je to stoletá verze - skutečně to umřelo, stejně jako ty tiskárny.
Takže modeluju v Solidworksu.
  • 0

Rebel II LE (Lopez Edition = kříženec v33 a II.b + tuning) (Marlin) - domácí, Rebel II v27 - ex.
1x Rebel II JRC HD (Marlin) - pracovní, 3x 3DS Cube 3 - pracovní, 1x 3DS CubePro Duo - pracovní
Pepe_Lopez
 
Příspěvky: 240
Registrován: 25.05.2014 23:07
Bydliště: kousek od Žatce
Reputation: 0

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod Rebel » 17.10.2018 16:43

Rada SW Cubify skoncila cca pred rokem. Bylo to evidentne za malo penez moc muziky.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod jmysicka » 17.10.2018 17:00

Dane a Ty stále používáš? Nezbyl Ti na krámě balík navíc? :) Uplně to zmizelo z povrchu a není to už ke koupi vůbec nikde..
  • 0

jmysicka
 
Příspěvky: 124
Registrován: 23.05.2015 19:17
Bydliště: Čáslav
Reputation: 0

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod Klaudius » 17.10.2018 17:18

Že by to ešte šlo? Neviem, možno ešte dopredávajú.
https://www.amazon.com/3D-Systems-Cubif ... B00KFPLUYK
  • 0

Klaudius
 
Příspěvky: 177
Registrován: 15.02.2016 12:15
Bydliště: Bratislava - okolie
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod Rebel » 17.10.2018 18:12

Nekde jsem tu mel jednu licenci Inventu navic, ale nevim kde :D

jmysicka píše:Dane a Ty stále používáš? Nezbyl Ti na krámě balík navíc? :) Uplně to zmizelo z povrchu a není to už ke koupi vůbec nikde..
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod pentaxxx » 23.10.2018 08:32

Jo ten Cubify Invent me docela mrzi, vypadalo to rozumne. SolidWorks je trochu draha sranda na soucastky ala REBEL.
Bohuzel neni zadna hobby verze za par Kc, co by treba umela jen dily bez nejakych pokrocilych funkci.
Dema ani studentske verze ani neco podobnyho bud nejsou nebo neumi export do STL (asi zamerne).
Jeste mrknite na free verzi Onshape. Je to bohuzel jen online, ale dela to typek, co byl toho casu na porodnim sale SolidWorksu. Takze ovladani dost podobny SWx a bezny veci v tom uz funguji. Nevim jak se mu bude darit do budoucna, ale napad to neni spatnej. Rozhodne je to mnohem prehlednejsi nez Fusion360.

P.S. jeste muzem domluvit nejakou drobnou slevu, pri nakupu SolidWorks Standard 2019 pres Rebel obchod. Ze se dohodneme Dane? :-D:-D:-D
  • 0

XYZ DaVinci 1.0 Pro 3in1, Rebel II V33, ENDER 4 COREXY+Direct MOD, Rebel III (momentalne rozebran), Poseidon DUO, Anycubic Kossel Linear Plus, Anycubic Photon, Anycubic Photon S, Kelant S400 Plus, HEVO ve vystavbe
pentaxxx
 
Příspěvky: 139
Registrován: 23.11.2015 11:22
Reputation: 0

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod Rebel » 23.10.2018 09:16

Abych pravdu rekl, tak z jistych duvodu uz asi nechci mit se SW nic spolecneho :D Sveho casu jsem i premyslel o koupi zakladni verze, ale vyderacske praktiky, ktere takove firmy praktikuji pri zjisteni, ze nekde za verejnou firemni IP byla parkrat spustena neoficialni verze mi proste nejdou pod fousy a tim jsem s myslenkou nakupu skoncil. Navic cilovou skupinou SW nejsou lide ci podnikatele meho typu a "velikosti", takze v pripade kdy me 3D modelovani nezivi je naklad dost sileny.
Jako nastroj je SW samozrejme spicka, ale pro nas bastlire je to i v zakladni verzi "kanon" na komary. Kuci z Alibre to zkusili s Cubify, tedy udelali orezanou verzi pro tiskare atd. a zrejme to neprineslo to co ocekavali, tak to zarizli, protoze za ty penize to byl naopak velice slusny soft.

PS: Az bude chtit SW delat neco i pro normalni lidi za prijatelne penize, tak jim to radi skrz komunitu pomuzeme zpropagovat :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod zemciko » 23.10.2018 13:30

Alibre používám dodnes. Prostě mi vyhovuje to ovládání. Jednu dobu se dostali pod/vydávali jako Geomagic. původní alibre mělo snad ještě v roce 2010 nějakou základní verzi co uměla i výstup na stl a step za darmo, ale další verze (kterou jsem i koupil) už byla placená v řádu jednotek tisíc. Netuším proč se z nich stal ten geomagic, ale na něm to více méně stagnovalo (jen to přejmenovali a vydali dvě nové verze), poslední počin bylo právě vydání ořezané verze toho cubify (což je ještě o dost víc ořezaná verze, než ta pro "domácí žvýkání" alibre 2011. Problém té starší alibre je že občas spadne, což se dá i přežít, ale hlavně chodí jeb pod windows xp. Pod win 7 jede až geomagic např 2014 .
Před nějakým časem zmizel geomagic ze scény ale alibre furt existuje tak jsem kontaktoval s tím že jsem jejich dlouholetý uživatel a že sháním něco pro studenty či na doma k 3d tiskárně a oni mi i odpověděli.
Jenže jaksi zcela upustili od levných verzí a dát za to jako za ojeté auto fakt nehodlám. Zvlášť když ta minulá verze po pár letech pak nejela na novějším systému...
Jo a geomagic taky oznámil před několika měsící že se vypínají autentizační servery, takže pokud to chce někdo teď nainstalovat tak bohužel i koupené jen s crackem.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod pentaxxx » 23.10.2018 19:49

Jo, je to vsechno na ...
Bohuzel od doby co do SolidWorks kecaj zabozrouti je to o dost horsi. Nechapu proc treba studentska verze neumi nejak rozumne exportovat STL, pripadne aspon lip podporovat nejake doplnkove moduly na 3D tisk. Mozna s tim jak Windows 10 integruji 3D funkce tak se to pohne k lepsimu. Logicky bych cekal, ze prave z rad studentu je o 3D tisk nejvetsi zajem a pro vyuku a ...., proste tady nekdo nepremejsli hlavou, ale jen kouka na svoje burzovni tabulky.
Navic ted vsechny softy meni politiku a vsechno hrnou smerem ke Cloudu a pronajmu licence (Adobe neni jediny a ani posledni takovej soft). Takze uvidime, kdy nekdo pochopi, ze to neni uplne optimalni pro vsechny uzivatele.

SolidWorks asi nic odlehcenyho mit nikdy nebude. Existuji jen ruzny osekany verze integrovany do jinych aplikaci. Treba k Solidcamu jeden cas davali(respektive bylo to v cene) ruzny verze SWx bez sestav a vykresu. Ale uplne zadarmo to asi nikdy nebude. Coz je obrovska skoda. Pritom by vazne stacilo jen osekat vsechny advanced funkce. Na to nase domaci zvykani staci, kdyz to skonci nejakym zaoblenim, zahloubenou dirou a ukosem.

Geomagic znam, aby ne. Holt proste jen skoupili kde co za posledni dobu a doplnuji svoje portfolio. Delaj to tak vsechny CAD/CAM firmy (muzem zminit treba i Autodesk a SolidWorks). Jejich domena je hlavne software pro reverse engineering, inspection apod.

Driv bylo vic podobnych fajn veci, kdyz pujdu do minulosti tak treba DesignWave, pak odlehceny PTC ProDesktop, prave treba Alibre .... ale vsechno to nejak umira. Holt vsichni chtej penize a z tohoto nemaj nic, jen pravdepodobnost, ze treba nekdy nekdo pak koupi plnou licenci na firemni pouziti nebo da dobrou referenci.

Takze ted asi vazne jen FreeCAD a pak Onshape nebo Fusion360 ... a modlit se, ze to brzo neutnou.

Skoda no, treba bude lip
  • 0

XYZ DaVinci 1.0 Pro 3in1, Rebel II V33, ENDER 4 COREXY+Direct MOD, Rebel III (momentalne rozebran), Poseidon DUO, Anycubic Kossel Linear Plus, Anycubic Photon, Anycubic Photon S, Kelant S400 Plus, HEVO ve vystavbe
pentaxxx
 
Příspěvky: 139
Registrován: 23.11.2015 11:22
Reputation: 0

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod pentaxxx » 25.10.2018 18:30

joshuax:
kazdej paramterickej CAD to zvladne SolidWorks, Solid Edge, Siemens NX (Unigraphics), CATIA, Inventor, ZWCAD, Alibre Design, Kompass 3D...... ale zadnej nestoji rozumny penize = neni pro krabickare.

Narazil sem vicemene omylem na Alibre ATOM3D, zrejme podle prvnich naznaku zmrtvychvstanuty Cubify Invent v trosku upravene podobe. Zkratka orezana verze Alibre Professional.
Cena podle vseho kolem 350 EURO (info od prodejce ze svycar). Zadne pronajmy, maintenance apod. To uz se blizi tomu co by clovek obetoval. Bohuzel zrusili import a praci s STL soubory (umi dle vseho jen export do STL) .... doufejme, ze je pravda jak pisou je to jen docasne.
  • 0

XYZ DaVinci 1.0 Pro 3in1, Rebel II V33, ENDER 4 COREXY+Direct MOD, Rebel III (momentalne rozebran), Poseidon DUO, Anycubic Kossel Linear Plus, Anycubic Photon, Anycubic Photon S, Kelant S400 Plus, HEVO ve vystavbe
pentaxxx
 
Příspěvky: 139
Registrován: 23.11.2015 11:22
Reputation: 0

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod zemciko » 26.10.2018 09:59

Tak import stl se dá obejít pomocí freecadu. Tj. importovat to do freecadu, převést na step a pak nahrát do čeho chci. Lidem to ale většinou rozmlouvám, protože to má spolehlivý výstup hlavně u jednodušších geometrických tvarů a tam je často snadné je přemodelovat a tam kde to člověk fakt potřebuje (dělal jsem třeba formu na sošku) je to veeelmi pomalé i na výkonném HW s velkou šencí na chyby a výsledný 3d model má pak klidně stovky mb (ale jde to).
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod pentaxxx » 26.10.2018 10:58

Ja s STLkama vetsinou zapasil v Rhino 3D, ale ted uz k nemu nemam pristup (jen k demoverzi a to neni ono). Dalo se v tom udelat dost sikovnych veci pres RhinoScript. Ale proste mi v tom stejne chybela ta parametricnost. Obchazel sem to posouvanim vrcholovych bodu kde to slo. Konverze mesh na surface tam sice je, ale casove narocny to je i u drobnych dilu. To mi prijde jednodussi sednout k Visual Studiu a STLko ulozit jako STEP nebo IGES pres textaky, oba formaty sou slusne zdokumentovany a uz sem se v nich hrabal nekolikrat, kdyz sem potreboval rozdelit/vyhazet casti sestavy.

A nejvetsi problem v Rhinu asi byl, ze poslepovat rovinny plochy toho STL k sobe, to byla strasna drbacka a casove narocny. Bez toho se s nekterejma STL pracuje strasne spatne.
  • 0

XYZ DaVinci 1.0 Pro 3in1, Rebel II V33, ENDER 4 COREXY+Direct MOD, Rebel III (momentalne rozebran), Poseidon DUO, Anycubic Kossel Linear Plus, Anycubic Photon, Anycubic Photon S, Kelant S400 Plus, HEVO ve vystavbe
pentaxxx
 
Příspěvky: 139
Registrován: 23.11.2015 11:22
Reputation: 0

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod dodox » 02.12.2018 12:13

Zdravim,
pro osvezeni par kandidatu k otestovani.

BRL-CAD - https://brlcad.org/

HeeksCAD - is an open source, CAD application based on OpenCASCADE https://github.com/Heeks/heekscad
  • 0

dodox
 
Příspěvky: 1
Registrován: 02.12.2018 11:00
Reputation: 0

PředchozíDalší

Zpět na 3D CAD, printservery atd.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků