Lerdge-x

Lerdge-x

Příspěvekod pepiho » 03.10.2018 08:36

Poohlížím se po 32 bitové řídící desce a narazil jsem na Lerdge-x. Za cenu okolo 50 dolarů je to podle mě docela zajímavá deska s LCD s paticema na drivery (nemá intgrované drivery) . Trochu neznámou je firmware těchto desek, ale aktualizace vydávají.
Máte s ní někdo zkušenosti, nebo víte o 32bit desce za rozumný peníz bez integrovaných driverů ?
  • 0

pepiho
 
Příspěvky: 50
Registrován: 11.04.2017 16:36
Reputation: 0

Re: Lerdge-x

Příspěvekod medapeta » 03.10.2018 09:05

Jestli to bude stejně legrační jako jejich tiskárna K86 3D Printer tak nezbývá než popřát hodně štěstí s čínskou kvalitou.
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Lerdge-x

Příspěvekod walker.cz » 03.10.2018 19:22

Mám Lerdge-S a nechodí špatně, až na uzavřený FW a nemožnost rozumně pracovat přes Pronterface či RepetierHost. S verze už je výběhová a nahradila ji verze K (Lerdge K, v základu pěkná deska včetně wifi). Lerdge-X je taková ořezená jednohotendová varianta
  • 0

Rebel II, Rebelix MK2, Poseidon Duo, W-sCubeXY, Delta Sculptur, Wallta (moje delta :D ),
walker.cz
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10.01.2017 23:08
Bydliště: Cheb
Reputation: 0

Re: Lerdge-x

Příspěvekod Georrge » 03.10.2018 21:30

Lerdge X mám a vzhledem k ceně jsem s ní spokojený. Je to čína, nějaké mouchy a bugy to má a vzhledem k uzavřenému FW neovlivníš jejich řešení, ale jak jsi psal, updaty stále vycházejí. U mě nefunguje tisk přes PC, po chvíli tiskárna přestane tisknout (dojde buffer a další data už tiskárna nepřijímá). Takže tisknu přes flash disk. Je ale už další verze FW, tu jsem ještě nezkoušel, třeba už by to fungovalo.

Jinak ale tiskne pěkně, menu je rychlé, přehledné a pěkné. Vzhledem k možnostem 32 bitů bych rád zkusil nějaké nativní 256 mikrokrokové drivery, ale nepovedlo se mi TMC2208 přeprogramovat. Jinak driverům TMC2208 od Lerdge se raději vyhni a kup od watterott, ty lerdge mi zlobily (vypínaly se při tisku), watterott zatím bez problémů.
  • 0

Georrge
 
Příspěvky: 179
Registrován: 22.05.2017 18:39
Bydliště: Opava
Reputation: 0

Re: Lerdge-x

Příspěvekod walker.cz » 04.10.2018 15:06

Georrge píše:Lerdge X mám a vzhledem k ceně jsem s ní spokojený. Je to čína, nějaké mouchy a bugy to má a vzhledem k uzavřenému FW neovlivníš jejich řešení, ale jak jsi psal, updaty stále vycházejí. U mě nefunguje tisk přes PC, po chvíli tiskárna přestane tisknout (dojde buffer a další data už tiskárna nepřijímá). Takže tisknu přes flash disk. Je ale už další verze FW, tu jsem ještě nezkoušel, třeba už by to fungovalo.

.....
Jinak driverům TMC2208 od Lerdge se raději vyhni a kup od watterott, ty lerdge mi zlobily (vypínaly se při tisku), watterott zatím bez problémů.


Co se týká FW a nefunkčnosti tisku přes PC, tak je to známý problém, reportovany i vývojářům. Např. u verze S a FW 2.0.6. to jakž takž jde, verze 2.0.8 je pro PC v podstatě nepoužitelná. Vyšel nyní nový FW 3.0. tak jsem zvědav. Co jsem postřehl, u verze X je to stejné.

Drivery používám 2208 dodané s deskou, tedy od LERDGE, a nikdy nebyly problemy. Vyvaroval bych se jejich použití na extruderu, kde se opravdu mohou vypínat, ale je to způsobeno rychlými retrakcemi. Já na extruderu dal LV8729 a vše funguje bez problémů a vypínání.

Odesláno z mého Redmi Note 4X pomocí Tapatalk
  • 0

Rebel II, Rebelix MK2, Poseidon Duo, W-sCubeXY, Delta Sculptur, Wallta (moje delta :D ),
walker.cz
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10.01.2017 23:08
Bydliště: Cheb
Reputation: 0

Re: Lerdge-x

Příspěvekod pepiho » 04.10.2018 16:29

Online tisk je pro mě naprostou prioritou. Není nad úpravu z PC.
V tom případě zůstanu u MKS GEN L. Chtěl jsem si v zimě pohrát s něčím novým . Desku s integrovanýma driverama nechci (MKS sbase).
  • 0

pepiho
 
Příspěvky: 50
Registrován: 11.04.2017 16:36
Reputation: 0

Re: Lerdge-x

Příspěvekod Georrge » 04.10.2018 16:42

walker.cz píše:Co se týká FW a nefunkčnosti tisku přes PC, tak je to známý problém, reportovany i vývojářům. Např. u verze S a FW 2.0.6. to jakž takž jde, verze 2.0.8 je pro PC v podstatě nepoužitelná. Vyšel nyní nový FW 3.0. tak jsem zvědav. Co jsem postřehl, u verze X je to stejné.

Drivery používám 2208 dodané s deskou, tedy od LERDGE, a nikdy nebyly problemy. Vyvaroval bych se jejich použití na extruderu, kde se opravdu mohou vypínat, ale je to způsobeno rychlými retrakcemi. Já na extruderu dal LV8729 a vše funguje bez problémů a vypínání.

Odesláno z mého Redmi Note 4X pomocí Tapatalk


Zajímavé, to jsem ani nevěděl :) odkud máš tyto informace? Existuje nějaké lerdge forum, nebo místo kde se lidi podílí o zkušenosti? Já jsem totiž o těchto deskách na netu moc diskuzí nenašel. Jinak zatím mě to naštěstí moc neomezuje a ačkoli jsem byl zvyklý vše tisknout přes PC, tak jsem si na přenášení souborů docela rychle zvykl. Dokonce se mi to už párkrát vyplatilo, když jsem tiskl něco většího a s PC jsem potřeboval pracovat a občas restartovat.

Teď si říkám, v jakém stavu je asi vývoj wi-fi, a jestli by přes něj šlo přenášet soubory na flash disk (či microSD kartu), který by byl připojený do Lerdge desky a tisklo by se pak z něho, bez nutnosti spojení s PC.

A na extruderu se mi právě ten driver nikdy nezasekl :D na ose Z se mi párkrát vypnul, ale tam mám upravené motory, které bohužel úpravou ztratily dost na síle, takže je musím krmit větším proudem a to se driverům nemusí líbit. Pro osu Z mám nastavený jerk 0 a od té doby pohoda.

Pak mi zlobil jeden driver na ose Y (osa X je stejná a tam nebyl problém), tak možná jen špatný kus driveru. Nebo nevhodná kombinace motor/driver, na tom podle mě bude taky dost záležet. Mám tam poměrně velké motory s nízkou indukčností, to může být pro driver náročnější. Zase se to ale umí rozjet na 600mm/s a asi by to zvládlo i víc :) s LV8729 jsem se nedostal přes 320mm/s, to jen tak pro zajímavost.
  • 0

Georrge
 
Příspěvky: 179
Registrován: 22.05.2017 18:39
Bydliště: Opava
Reputation: 0

Re: Lerdge-x

Příspěvekod walker.cz » 04.10.2018 16:53

Jednak moje osobní zkušenosti, mám LERDGE-S verzi na HEVO. Pak studiem dolumentace a čtení na netu a pak je na FB skupina přímo pro tuto desku
WiFi mám taky a nepoužitelné

Odesláno z mého Redmi Note 4X pomocí Tapatalk
  • 0

Naposledy upravil walker.cz dne 04.10.2018 16:58, celkově upraveno 1
Rebel II, Rebelix MK2, Poseidon Duo, W-sCubeXY, Delta Sculptur, Wallta (moje delta :D ),
walker.cz
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10.01.2017 23:08
Bydliště: Cheb
Reputation: 0

Re: Lerdge-x

Příspěvekod walker.cz » 04.10.2018 16:56

Jinak osobně nechapu, co chceš s takovými rychlostmi tisknout ;-). Dle mého to není reálné .
LVéčka mám na extruderu a Z a nevím, nač bych tam potřeboval takové rychlosti, jsou tam nereálné :-)

Odesláno z mého Redmi Note 4X pomocí Tapatalk
  • 0

Rebel II, Rebelix MK2, Poseidon Duo, W-sCubeXY, Delta Sculptur, Wallta (moje delta :D ),
walker.cz
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10.01.2017 23:08
Bydliště: Cheb
Reputation: 0

Re: Lerdge-x

Příspěvekod Georrge » 04.10.2018 17:02

Kouknout na fb mě nenapadlo. No a tohle samozřejmě nejsou rychlosti pro tisk, ale pro přejezdy. Zajímalo mě, kolik to dá, ať vím kolik nastavit, aby to mělo ještě nějakou rezervu. Jednak to snižuje čas tisku u modelů, kde se musí často přejíždět (nebo při tisku více objektů) a taky to trochu omezuje stringing.

LV jsou dobré drivery, nechtěl jsem je shazovat, jen píšu vlastní zkušenosti a nějaké to srovnání, třeba to někoho bude zajímat.
  • 0

Georrge
 
Příspěvky: 179
Registrován: 22.05.2017 18:39
Bydliště: Opava
Reputation: 0

Re: Lerdge-x

Příspěvekod walker.cz » 04.10.2018 17:12

Jasný chápu. Jen mám jiný názor. U jednoho, dvou modelů se tyto rychlosti přejezdu ta nevyužijí a při zaplněné ploše zase sliceru neslicuje tak, aby přejezdy byly z jednoho konce bedu na druhý. Navíc to při asi další negativa jako hlučnost, nemožnost využití tichého módu u TMC driveru, vibrace atd. Za tu půlhodinu usetrenou na několikahodinovém tisku mi to nestojí.

Tím to samozřejmě neshazují, také rád experimentují. Tomu fandím a díky za info. (y)

Jinak skupina LERDGE :
https://www.facebook.com/groups/587320501655900/

Odesláno z mého Redmi Note 4X pomocí Tapatalk
  • 0

Rebel II, Rebelix MK2, Poseidon Duo, W-sCubeXY, Delta Sculptur, Wallta (moje delta :D ),
walker.cz
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10.01.2017 23:08
Bydliště: Cheb
Reputation: 0

Re: Lerdge-x

Příspěvekod Georrge » 04.10.2018 17:27

Tak ony ty přejezdy nejsou pro tisk až tak stěžejní, nějaký drobný bonus to ale přináší a víš jak to je, sečte se jeden drobný bonus s několika dalšími a najednou ta tiskárna za něco stojí :) mi se to povedlo s tichým režimem u těch TMC driverů, takže i s takovými přejezdy je tiskárna pořád docela tichá (ačkoli mechanika už pak nějaký ten hluk udělá, to je jasné). Jelikož mám lehkou hlavu, tak ani ty vibrace nejsou moc problém. Na staré tiskárně mi to nechtělo jezdit rychleji, než 150mm/s, teď tam mám nastavených 400mm/s a ten rozdíl je znát, i v tom nižším stringování. Zase to ale více trpí na zadrhávání o nerovný výtisk (pokud člověk nemá z-hop).

Ale jak píšeš, ne všude to jde poznat. Pokud těch dílů není moc, nebo jsou obecně přejezdy krátké, tak to moc času neubere. Navíc s rozumnou akcelerací (řekněme 3000) se to při extrémních rychlostech ani nestíhá rozjet, takže pak už to vlastně nepřinese nic.

No ale asi trochu ubereme toho OT :D jinak díky za odkaz.
  • 0

Georrge
 
Příspěvky: 179
Registrován: 22.05.2017 18:39
Bydliště: Opava
Reputation: 0

Re: Lerdge-x

Příspěvekod Pepe_Lopez » 04.10.2018 18:47

Pánové , vím, že je to težký OT, ale ...
Vy se honíte za tichejma tiskárnama, sháníte hi-tech drivery, hi-tech desky a kdovíco ještě. Mám dva Rebely, jednoho na kuličkách a druhého se zedexem. A taky tu mám 3x Cube 3 od 3DSystems - takovej kravál jste ještě neslyšeli a to jde o profi komerční stroj. Toho Rebela II. (Mega, Ramps, DRV8825) 2 metry od něj neslyším. Toho zedexe mám ve skleněným racku a ten není ven slyšet vůbec. Nehoníte se za chimérou? :D
Sry, ale nedalo mi to.
  • 0

Rebel II LE (Lopez Edition = kříženec v33 a II.b + tuning) (Marlin) - domácí, Rebel II v27 - ex.
1x Rebel II JRC HD (Marlin) - pracovní, 3x 3DS Cube 3 - pracovní, 1x 3DS CubePro Duo - pracovní
Pepe_Lopez
 
Příspěvky: 240
Registrován: 25.05.2014 23:07
Bydliště: kousek od Žatce
Reputation: 0

Re: Lerdge-x

Příspěvekod Georrge » 04.10.2018 19:34

Jako sorry, ale proč bych doma v obýváku nemohl mít tichou, přesto výkonnou tiskárnu? Navíc zrovna tahle deska patří k těm levnějším.
  • 0

Georrge
 
Příspěvky: 179
Registrován: 22.05.2017 18:39
Bydliště: Opava
Reputation: 0

Re: Lerdge-x

Příspěvekod Pepe_Lopez » 04.10.2018 19:45

Špatně jsi to pochopil. Nehaním volbu tvojí desky ani to to, že chceš mít výkonnou a tichou tiskárnu. V žádném případě. Souhlasím s tím. Já mám asi trochu jiné požadavky než ty. Asi jsem ten příspěvek měl dát jinam 8)
Mám Rebela v obýváku a tvrdím, že dobře postavený a vyladěný Rebel je v základní konfiguraci velmi tichý, oproti komerčnímu zařízení na lineárech, který je do obýváku přímo určený a neslyšíš u něj televizi jakej dělá kravál. A to je 2x dražší než Rebel. Asi tak.
Když tak ať moderátor smázne moje výlevy nebo přesune kam to patří ať ti to tady neplevelím.
  • 0

Rebel II LE (Lopez Edition = kříženec v33 a II.b + tuning) (Marlin) - domácí, Rebel II v27 - ex.
1x Rebel II JRC HD (Marlin) - pracovní, 3x 3DS Cube 3 - pracovní, 1x 3DS CubePro Duo - pracovní
Pepe_Lopez
 
Příspěvky: 240
Registrován: 25.05.2014 23:07
Bydliště: kousek od Žatce
Reputation: 0

Další

Zpět na ELEKTRONIKA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků