E3D vs. RebelMOD - zkusenosti, kompatibilita apt.

Re: E3D vs. RebelMOD - zkusenosti, kompatibilita apt.

Příspěvekod Otomar » 27.04.2018 11:42

Tady to vypadá, že už nezbyla žádná ocel...
  • 0

Customized REBEL II, direct HEVO, sCube, Voron Trident, Voron0.1, Custom Pinky Bear project & Neje 30W laser engraver
Otomar
 
Příspěvky: 637
Images: 0
Registrován: 20.12.2014 11:24
Bydliště: JMK
Reputation: 0

Re: E3D vs. RebelMOD - zkusenosti, kompatibilita apt.

Příspěvekod oscar » 27.04.2018 12:04

Tam uz to drzi na atomech. Ale staci to :)
  • 0

.... večer se přezujou, hodinu frézujou ....
oscar
 
Příspěvky: 730
Images: 4
Registrován: 16.06.2014 20:51
Bydliště: Perníkovice
Reputation: 10
Jen tak dál :)

Re: E3D vs. RebelMOD - zkusenosti, kompatibilita apt.

Příspěvekod Rebel » 27.04.2018 22:24

lunemec píše:Ahoj,
co se týče kompatibility, docela mě překvapil jiný rozměr krku pro uchycení hotendu viz můj přízpěvek výše kde je to změřené. Vytiskl jsem jiný úchyt a je to v pohodě, jen je blbé že všichni počítají s E3D rozměry, tak úplně nerozumím proč tohle má jiné...

..............

Taky je škoda, že je jiný rozměr hliníkového heatbloku, protože na něj pak nepasuje silikonový E3D návlek, a dopadne to tak jako na mojí fotce, obzvlášť PETG se rádo patlá všude.


No, já bych tvůj dotaz upravil tak, jak by měl znít, tedy proč E3D nevyrábí krk tak, jako J-HEAD http://reprap.org/wiki/File:Jhn_nozzle_holder_v5.jpg který tu byl daleko dříve než E3D a ze kterého vyšel i RebelMOD? Blok má rozměry jiné zcela záměrně a ne kvůli tomu, aby na něj nepasovala E3D šprnda...... Tedy ke kompatibilitě nemám asi co víc dodat, RebelMOD vznikl dříve než E3D nebudu teď přeci vyrábět kopie E3D, to dělají čínské děti za Margotku a mě to osobně tedy moc nenaplňuje, neprovozuji masovou výrobu prodej :D

Co se týče zlomeného krčku, nedá se samozřejmě vyloučit ani výrobní vada, ale je potřeba si uvědomit, že na jeho ulomení stačí docela málo, třeba opakované nárazy do "překypujícího" ztvrdlého filamentu mu opravdu nedělá dobře a o mechanickém namáhání při špatném postupu výměny či čištění trysky nemluvě. Pokud by byl ale krček vadný/prasklý z výroby, upadne v podstatě velice rychle. Ale jak jsem psal, možné je v podstatě ledacos a pokud to chceš řešit napiš prodejci, potažmo třeba mě :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: E3D vs. RebelMOD - zkusenosti, kompatibilita apt.

Příspěvekod Klaudius » 28.04.2018 12:23

Možno trochu OT (keď tak to zmaž, Rebel), ale aspoň pre zaujímavosť alebo inšpiráciu, aj keď je to rok 2016..
http://docplayer.cz/21320869-Vysoke-uce ... -brne.html
  • 0

Klaudius
 
Příspěvky: 177
Registrován: 15.02.2016 12:15
Bydliště: Bratislava - okolie
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: E3D vs. RebelMOD - zkusenosti, kompatibilita apt.

Příspěvekod Otomar » 28.04.2018 17:59

Vedouci prace mistni clen..

Skoda ze dnesni system techto praci vede k tomu, ze misto praxe a pouzitelnych veci je prvnich 47 stran k nicemu. Zbylych xx stran je natazeno obr obrazky. Ve vysledku hlava ani neni poradne vyzkousena a ze by to bylo pouzitelne? Zda se mi, ze ani ne.
(Nicmene taky sem neco na toto tema podobneho slozeni publikoval)
  • 0

Customized REBEL II, direct HEVO, sCube, Voron Trident, Voron0.1, Custom Pinky Bear project & Neje 30W laser engraver
Otomar
 
Příspěvky: 637
Images: 0
Registrován: 20.12.2014 11:24
Bydliště: JMK
Reputation: 0

Re: E3D vs. RebelMOD - zkusenosti, kompatibilita apt.

Příspěvekod Rebel » 28.04.2018 19:32

No, nema to cenu to resit ze 3 duvodu. 1. je to OT a 2. uz jsem neco obdobneho resil 3. to neni pouzitelne z mnoha duvodu.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: E3D vs. RebelMOD - zkusenosti, kompatibilita apt.

Příspěvekod zemciko » 30.04.2018 17:55

Otomar: problém těchto prací je, že je jejich autoři/studenti většinou nestihnou dodělat k termínu obhajoby...

Málokdo si uvědomí jak moc práce na něčem takovém bude třeba v momentě, kdy se do toho pouští.
Ten zbytečně obsáhlý úvod je obvyklý problém všech, kdy si nedají vysvětlit, že důležité je jen to co se týká jejich práce a ne počet stran :0)

Popravdě jsem toho člověka od té doby neviděl takže ani nevím jestli to nakonec odladil. V mých silách je jen dotyčnému poradit co asi dělá špatně a na co by se měl víc soustředit, nakolik se on tím bude řídit je věc jiná.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: E3D vs. RebelMOD - zkusenosti, kompatibilita apt.

Příspěvekod fdd1222 » 30.04.2018 20:14

Diplomka na takovou prkotinu, to je tedy mazec.
Neuraz se, ale prijde mi ze s VUT v Brne to jde dost z kopce.

Dneska odpoledne jsem hledal nazev obvodu pro rizeni mosfetu v mustkovem usmernovaci (LT4320) - mel jsem ho nekde v supliku, jen jsem si nemohl vzpomenout jak se jmenuje. Vygoglil jsem, ze typek si na tom udelal bakalarku https://core.ac.uk/download/pdf/30282900.pdf
Je to jen katalogove zapojeni toho obvodu, od navrhu pres vyrobu desky az po zapajeni soucastek ani ne hodinka prace...
Sorry za OT, ale nemohl jsem si pomoct :-)
  • 0

fdd1222
 
Příspěvky: 511
Images: 0
Registrován: 12.11.2016 19:59
Reputation: -5
Pokud je snaha, dá se to napravit.

Re: E3D vs. RebelMOD - zkusenosti, kompatibilita apt.

Příspěvekod zemciko » 01.05.2018 11:39

Prkotinu, pro tebe je návrh hotendu prkotina, kolik si jich navrhl? Co by si jako chtěl? Práce na nobelovku? Já dělal diplomku v dobách těsně po revoluci a i tehdy byla naprosto běžná diplomka kde se třeba navrhovala technologie výroby na najakou strojní součást... Dělají a dělali se czela běžně věci které pak člověk řeší/má řešit jako běžnou práciv podniku.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: E3D vs. RebelMOD - zkusenosti, kompatibilita apt.

Příspěvekod fdd1222 » 01.05.2018 13:40

Sorry, ale ja na tom fakt nevidim nic co by vubec stalo za zminku, natoz diplomku. Proste kus hliniku s dirou a zavitem. Kdyby aspon typek udelal nejake teplotni simulace cele struktury pripadne mereni termokamerou, analyzu teploty plastu pri ruznem prutoku a teplotach, pri zapnuti ofuku, pri pouziti teplovodive pasty do zavitu atd. tak aby to melo aspon nejaky prinos.
Ja jsem podobne reseni zavrhnul mj. kvuli tomu bowdenu, nutnosti cisteni trysky pri prehazovani materialu atd. Osobne jsem zvolil dualX a nenapada mne zadny duvod proc bych mel neco takoveho navrhovat vyrabet kdyz se to da koupit za dvacku a bude to fungovat uplne stejne jako mnou vyfrezovana kostka. Takze se klidne priznam ze jsem HE nenavrhl ani jeden. Radeji jsem se soustredil na funkce kterymi bezne tiskarny nedisponuji nez na vyrobu a "odladovani" kusu hliniku.
  • 0

fdd1222
 
Příspěvky: 511
Images: 0
Registrován: 12.11.2016 19:59
Reputation: -5
Pokud je snaha, dá se to napravit.

Re: E3D vs. RebelMOD - zkusenosti, kompatibilita apt.

Příspěvekod 50koruny » 01.05.2018 15:55

dobre že ste oživili toto vlákno po čase.lebo asi taký dlhý čas používam Rebelmod aj E3D naraz.nejaký čas som ich mal dokonca v dual HE jeden vedľa druhého.mali spoločný chladič, zvyšok bol relatívne nedotknutý originál.teraz už dlho Rebelmod 3.2 a E3D novšej verzie s termistorom v kapsuli (výborná vec).oba boli prvý rok vo verzii hybrid/v6lite, potom som ale úplne zavrhol PLA a prešiel na celokov.trysky aj heatbrake kupujem vždy originálne, bloky si vyrábam sám lebo chcem meďené.tlačová hlava je navrhnutá pre rýchlu a jednotlivú výmenu HE.niečo podobné ako "print core" do ultimakera, takže sa mi s tým jednoducho zabáva a často to aj robím.aj keď už menej ako kedysi.to je jedno :D
k veci:
základný a hlavný rozdiel medzi E3D a Rebelmod je o dosť vyššia meltzóna pri E3D.dokonca o polovicu väčšia voči Rebelmod.to neni vôbec zanedbateľné.výhoda väčšej meltzóny sa prejaví pri tlači veľmi vysokými rýchlosťami, ktoré aj tak 90% ľudí nevyužíva.vždy je k dispozicií viac nataveného materiálu.nevýhoda je menšia "kontrola" nad roztopeným materiálom.tryska viac tečie, sú potrebné väčšie retrakcie.preto mi príde, že dôvod väčšej meltzóny na E3D je zachovanie univerzálnosti na úkor 3mm filamentu, ktoré tak vysokú meltzónu uvítajú.preto veľa nataveného plastu vnútri E3D vidím ako miernu nevýhodu.
je teda ťažko sa rozhodnúť podľa tohto parametra.
cez trysku E3D pretlačíte plast o niečo jednoduchšie.je to aj z titulu dlhej meltzóny, ale aj skutočne veľmi dobrého vnútorného spracovania a tvaru originálnej E3D trysky.hovoriť si môže kto chce čo chce, kvalita vnútorného vyhotovenia a vôbec vnútorný tvar čínskej trysky a originálnej je podstatne rozdielny a cena oboch trysiek je teda adekvátna.rozdiel sa môže a nemusí prejaviť.zase sa bavíme o bežnej tlači pri normálnej rýchlosti a bežnom materiáli.
tryska Rebelmod tiež prešla dlhou evolúciou, pár verzií som už zažil aj ja.tuším že u Dana sa na veľkosť meltzóny pre 3mm až taký prízvuk nekladie.tu sa dá len súhlasiť v kontexte s jeho filozofiou.nechce ovládnuť galaxiu a tých pár 3mm tlačiarní si iste poradí aj bez Rebelmodu.miesto rovnej plošky je na spoj s heatbrake použitý kužel.treba dávať pozor na dobré zlícovanie aby HE fungoval ako má.riešenie mi príde "tesnejšie" ako E3D ale menej blbuvzdorné.aj keď to je diskutabilné, pretože aj styčné plošky na E3D stačí len poškrabať a môžu sa vyhodiť.na tryske najlepšie vidíme celkový charakter hotendu.
E3D v6 full je vyleštená a drahá, snažiaca sa o uplatnenie pri každom priemere filamentu a v každom stroji
Rebelmod je zase dobrý robotník za rozumné peniaze.oproti väčšine čínskych je to stále tryska
solídneho vyhotovenia a vyborná v pomere cena/kvalita.
posledného pol roka mám na tlačiarni nahodené oba Rebelmody celokov 3.2, pretože som robil RC tank.tam sa neni kde ponáhľať.retrakcie sú krajšie aj keď s tryskou 0,3mm musím tlačiť cez bowden veľmi pomaly, tryska kladie veľký odpor.0,4mm ide ako po masle ale je to normálne, pretože mám polmetrový bowden a rozdiel priemeru tých trysiek je 25%
šiel som ASA, PET(G), TPE88, ABS, PMMA.dlhé 16-20 hodinové tisky.TPE88 som mal založené v tlačiarni 2 týždňe a vyslovene som si ho užíval aj s bowdenom.najdlhšie som s ním šiel 16 hodín vkuse plnú podložku pneumatík.
Rebelmod ani za polovičnú cenu voči E3D nesklamal a naďalej sa nemôžem vzdať ani jedného z nich.
ako hovorím.cena je zhruba 1:2
stojí vysoký prietok plastu, termistor v kapsuli a široké spektrum trysiek (často veľmi drahých a skvelých) od E3D za to?
ťažko identifikovať 2 výtlačky z rovnakej tlačiarne kde je jeden od E3D a jeden od Rebela.

takže je na vás či sa budete voziť v dízlovej oktávii v kombíku, alebo v tučnom mercedese.
oba vás odvezú spolahľivo na miesto.
  • 0

50koruny
 
Příspěvky: 155
Registrován: 30.09.2015 09:34
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: E3D vs. RebelMOD - zkusenosti, kompatibilita apt.

Příspěvekod zemciko » 02.05.2018 12:06

Ohledně té originální a čínské trysky. Tak pro mně není nic jednoduššího než si vnitřní tvar upravit. Tj zařídit odpovídající délku kanálku a lepší vnitřní kužel. Vnější tvar je většinou v pohodě a za ty peníze neseženu ani materiál..
Na tu úpravu se mi osvědčily přebroušený vrták s vrcholovým úhlem, brousicí tyčinka (na brusné papíry) na velký vnitřní průměr. A kuželová frézička na na konec přechodu v trysce. Tímhle způsobem jsem schopen tisknout i materiály s "kdejakým sajrajtem" v sobě, který jinak ucpává trysku a přichycuje se v HB, kterýžto je třeba samozřejmě náležitě vyleštit.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: E3D vs. RebelMOD - zkusenosti, kompatibilita apt.

Příspěvekod Otomar » 02.05.2018 12:27

Jenze jak zminujes, tohle je reseni pro "mne". Komunita by urcite ocenila minimalne nejaky vykres tveho osvedceneho reseni. Treba by se toho nasledne chytil nekdo k vyrobe pro dalsi tiskare.
  • 0

Customized REBEL II, direct HEVO, sCube, Voron Trident, Voron0.1, Custom Pinky Bear project & Neje 30W laser engraver
Otomar
 
Příspěvky: 637
Images: 0
Registrován: 20.12.2014 11:24
Bydliště: JMK
Reputation: 0

Re: E3D vs. RebelMOD - zkusenosti, kompatibilita apt.

Příspěvekod zemciko » 02.05.2018 18:46

Na co k tomu potřebuješ výkres. prostě jen upravíš vnitřní kužel a přechod do trysky případne zlepšíš povrch komory... Když už výkras a vlastní tryska tak bych se vrátil k tomu co jsem používal před 6 lety. Tj. velký vnější kužel namísto té pidišpičky. mají to trysky označované MK10 ale bohužel mají větší průměr závitu.
Poslední úpravy co jsem si navrhoval byla předělávka mk5 na trysku a HB z M8 ale ty zase mají smysl jen pro 3mm filament.
Ty MK10 by snad mohly jít upravit ale zatím jsem lenošný řezat na nich něm pomaloučku m6 závit na soustruhu.
  • 0

Přílohy
tryska_m8.jpg
úprava na d3 ptfe M5 trysku
zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: E3D vs. RebelMOD - zkusenosti, kompatibilita apt.

Příspěvekod 50koruny » 02.05.2018 19:55

nehovorím že sa nedá upraviť si čínsku trysku a dodať jej trochu kvality, ale vnútorný tvar trysky E3D je dosť konkrétny a prešiel nejakým vývojom.ja som preto čínske klony a ich úpravu nebral do úvahy, to je na ďalšie - a veľmi dlhé vlákno.nehovoriac o ich ďalšej úprave.
Zemciko - pre teba neni možno nič jednoduchšie ako si upraviť kužel, lenže to môže povedať možno tak 5% užívateľov tlačiarne.
  • 0

50koruny
 
Příspěvky: 155
Registrován: 30.09.2015 09:34
Reputation: 5
Jen tak dál :)

PředchozíDalší

Zpět na HotEnd-y a vše kolem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron