Zapojení MKS GEN_L v1.0 a grafický display

Zapojení MKS GEN_L v1.0 a grafický display

Příspěvekod otizek » 13.02.2018 21:45

Ahoj,
prosím o radu, jak jsou zapojené piny na displeji a na desce ? Mám pocit, že propojovací kabel je nacvaknutý na jednom konci obráceně. Firmware jsem do desky nahrál, display je v configu nastaven. Po spuštění si display jen tak problikává. Co jsem vypátraL je :

Zapojení někde z webu, odpovídá schematu desky, které jsem našel - pin 1 je vlevo. (jde mi o konektory EXP1 a 2)
deska OK.jpg


Moje zapojení s dodaným kabelem
deska moje.jpg


kabel v displeji - tady jsem zatím shema nenašel - má někdo ?
display já.jpg
  • 0

otizek
 
Příspěvky: 19
Registrován: 03.04.2016 10:54
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: Zapojení MKS GEN_L v1.0 a grafický display

Příspěvekod otizek » 13.02.2018 23:38

Tak problém vyřešen. Odhadl jsem to dobře, konektory bylo nutné zbavit zámků a otočit o 180 stupňů...
  • 0

otizek
 
Příspěvky: 19
Registrován: 03.04.2016 10:54
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: Zapojení MKS GEN_L v1.0 a grafický display

Příspěvekod Rebel » 14.02.2018 07:18

Resil jsem puvod toho otoceni a je myslim historicky zakletej jinde. Uz si ted nevzpominam, ale problem je myslim v tom, ze na RAMPS 1.4 je to "odjakziva" otocene a nejaky chytrak v cine tomu prizpusobil LCD (vetsinou ty "necervene" jsou dobre a zase s RAMPS na 1. pokus nefunguji) a tahne se ta chyba diky tehdejsi nedostupnosti jinych desek nekolik let. V podstate zadna z novych MKS ci RUMBA nejde, musi se otocit ty plastove ohradky se zamkem na LCD nebo ridici desce o 180°.
  • 0

Přílohy
ridici-deska-mks-gen-l-v10.jpg
ridici-deska-mks-gen-l-v10.jpg (41.9 KiB) Zobrazeno 1326 krát
Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D


Zpět na ELEKTRONIKA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků