Konfigurace a rozchození MKS SBase (Smoothieware nebo Marlin

Konfigurace a rozchození MKS SBase (Smoothieware nebo Marlin

Příspěvekod peca » 11.02.2018 15:48

Vím že tu pár jedinců sestavu MKS SBASE + Smoothieware provozuje, tak prosím o rady.
Tiskárna Rebel II.c (= Rebel s větší plochou + trapézy 8×8).
Prokousávám se návodem https://www.instructables.com/id/Configuring-MKS-Sbase-V12-32-bit-Controller-Basics/, ale napadají mě věci, které tam zatím nikde nevidím a v konfigu jsem je doposud neviděl, případně mi chybí zkušenost.

1/ Maximální rychlosti pojezdů a extruze - co as itak lze na Rebelovi nastavit pro začátek, abych to hned neoddělal? Pochopitelně začnu od nižších čísel, leč nemám ani tucha od jakých hodnot začít. Respektive, jestli když nastavím třeba travel na 200 mm/sec, tak je to v poho a mám řešit spíše proud do motorů...

2/ Podobně, ale rychlost extruze. Tam si říkám, že přepálit rychlost extruze = ohoblovaná struna a bordel v extruderu, tak že asi 2× opatrně.

3/ Osa Z má dva motory. To je jediné co vím, jak to nakonfigurovat netuším, hledám, ale dobrá rada nad zlato!

To je zatím co mě tak napadlo. Rád bych večer testnul kostku, ale nevím nevím :)

// PS: Jestli tu má někdo "padesátku", respektive znalosti: jak moc průšvihový je zapojit PC na jinou fázi, než tiskárnu a potom to propojit USB kabelem? Mám ve sklepě každou zásuvku na jinou fázi? U pračky a mrazáku je to jedno, ty nejsou propojený dohromady. Prozatím mi pomůže pes, ať to mám na jedné fázi radš...
  • 0

Naposledy upravil peca dne 12.02.2018 08:23, celkově upraveno 1
peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: Konfigurace a rozchození MKS SBase se smoothieware

Příspěvekod peca » 11.02.2018 16:06

Jo a každý Z motor má svůj vlastní koncák, aby se mohli správně srovnat obě strany, pokud se rozhodí kroky, nebo při vypnutém stavu pootočí jeden trapéz.
  • 0

peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: Konfigurace a rozchození MKS SBase se smoothieware

Příspěvekod MichalG » 11.02.2018 17:10

proboha proc sis vybral zrovna tuhle desku s integrovanejma starejma driverama ?
  • 0

Nabizim tistene dily
MichalG
 
Příspěvky: 393
Images: 0
Registrován: 28.03.2017 23:15
Reputation: 2
Jen tak dál :)

Re: Konfigurace a rozchození MKS SBase se smoothieware

Příspěvekod peca » 11.02.2018 19:59

Kdybych se chtěl vyzpovídat, založím si jiné vlákno. FYI, deska umí externí drivery.
... mezitím přes google ...
SmthWr to neumí a umět nebude. Někdo to sice implementoval, ale úprava byla zamítnutá (https://github.com/Smoothieware/Smoothieware/pull/1210). Prý je to náročné na zdroje. Prý to řeší nějaký externí switch module, který hledám co je a jestli se mi to vyplatí. Pokud to bude drahé, můžu zkusit zapojit oba Z motory na jeden driver, udělat si fork SW a mergnout onu zamítnutou úpravu, nebo přejít na Marlin.
Hmm, tak se cítím tak jako poněkud zklamaně :/ Čekal jsem SmthWr poněkud víc.
Switch modul pro 2 nezávisle houmované motory na Z ose jsem nenašel.
  • 0

peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: Konfigurace a rozchození MKS SBase se smoothieware

Příspěvekod lkvapil » 11.02.2018 22:24

Přejdi na Marlin 2.0.
Také jsem chtěl zkusit Smoothie, ale brzy se mi přestal líbit a Marlin funguje zatím spolehlivě..
  • 0

lkvapil
 
Příspěvky: 136
Registrován: 02.07.2016 13:33
Bydliště: Praha 6
Reputation: 0

Re: Konfigurace a rozchození MKS SBase (Smoothieware nebo Ma

Příspěvekod peca » 12.02.2018 10:00

Tak jo, Večer už jsem neměl sílu psát. Prakticky celá neděle (dobře, byly pauzy na jídlo, učení a hraní s dětmi, večerní film a pečení chleba ;) ) padla na řešení případu "Smoothieware vs Peca". V noci jsem si naklonoval repozitář Marlina, "zapdejtoval" Visual studio + Visual micro (výborný plugin na vývoj pro Arduino a jiná podobná zařízení) a začal "studovat" jak s Marlnem dál.

@lkvapil (nebo kdo ještě tu má MKS SBASE + Marlin 2 FW): Prosím tě, než zabloudím ve slepé uličce. Ten Marlin 2.0 - koukám, že je to konfigurace pomocí define v src => po nastavení musím udělat sestavení (buil) a nahrát to do SBase. Build je potřeba udělat na svém kompu, že? V čem to sestavuješ? Jde mi o to, jestli můžu doufat, že mi to půjde bez problému ve Visual Studiu s Visual Mirco pluginem (případně jsem našel ještě PlatformIO plugin), nebo mám počítat s instalací nějakého jiného prostředí...
  • 0

peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: Konfigurace a rozchození MKS SBase (Smoothieware nebo Ma

Příspěvekod lkvapil » 12.02.2018 10:19

@peca Používám Atom a plugin PlatformIO
http://docs.platformio.org/en/latest/ide/atom.html
Marlin 2.0 Bugfix Branch - https://github.com/MarlinFirmware/Marli ... gfix-2.0.x

Otevřeš platformio.ini v Atomu, ve složce Marlin upravíš Configuration.h ...
Poté nastavíš "PIO Build (LPC1768)" a Firmware.bin se ti sestaví v Marlin-bugfix-2.0.x\.pioenvs\LPC1768
Je to to samé jako VS + PlatformIO
  • 0

lkvapil
 
Příspěvky: 136
Registrován: 02.07.2016 13:33
Bydliště: Praha 6
Reputation: 0

Re: Konfigurace a rozchození MKS SBase (Smoothieware nebo Ma

Příspěvekod peca » 12.02.2018 14:41

Během krátké pauzy (ehm) na kávu jsem v práci otestoval PaltformIO + Visual Studio 2017 = funguje to :)
Ok. Detaly:
1/ Nainstalovat Python 2.7+ (ne 3.x, ale spoň zatím je PlatformIO postavené na Pythonu 2.7).
2/ Nainstalovat PlatformIO core = spustit příkaz:
Kód: Vybrat vše
pip install -U platformio

2/ V repozitáři s Marlinem iniciovat VS projekt příkazem:
Kód: Vybrat vše
platformio init --ide visualstudio

3/ Otevřít vzniklý projekt ve VS (ptalo se mě to na upgade pro nové W10 SDK - to jsem odmítl)
4/ Build successfully :)

@lkvapil: Nevíš, jestli to funguje i s tím MKS TFT 3.2 displejem? Koupil jsem to i s deskou, je na tom i SD karta a USB flashka, tak co od toho mám čekat.
  • 0

peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: Konfigurace a rozchození MKS SBase (Smoothieware nebo Ma

Příspěvekod peca » 13.02.2018 09:01

@lkvapil: Můžeš mi prosím tě hodit svoje nastavení? Měl by to být soubor "Configuration.h", respektive každý, který jsi editoval - pokud jich bylo víc. A pro jistotu i soubor "platformio.ini". Udělám si porovnání. Třeba mi to pomůže. A případně napiš, máš-li zásadní konstrukční odchylky s vlivem na nastavení oproti normálnímu Rebel 2. Já mám třeba 2 koncáky na Z a budu řešit nezávislé houmování Z os.

Doma se mi nepodařilo Marlina 2 pro SBase sestavit. Na Githubu řeší také nějaké potíže při buildu pro MKS SBase, ale už by to snad mělo být opravené a zkoušel jsem i doporučené úpravy z diskuse. Tak nevím.
Ještě může udělat reset repozitáře a začít od píky :(
  • 0

peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: Konfigurace a rozchození MKS SBase (Smoothieware nebo Ma

Příspěvekod lkvapil » 13.02.2018 21:34

Přikládám Configuration.h a Platform.io
  • 0

Přílohy
Configuration_adv.h
(62.77 KiB) 144 krát
Configuration.h
(63.29 KiB) 147 krát
platformio.ini
(4.31 KiB) 170 krát
lkvapil
 
Příspěvky: 136
Registrován: 02.07.2016 13:33
Bydliště: Praha 6
Reputation: 0

Re: Konfigurace a rozchození MKS SBase (Smoothieware nebo Ma

Příspěvekod peca » 14.02.2018 14:14

Děkuji. Chyba byla nakonec někde jinde https://github.com/MarlinFirmware/Marlin/issues/9623 . Vyřešeno a sestaveno. Nevím, jestli ještě dnes, ale zkusím nejpozději zítra testnu rozhýbat motory a pak "hurá" na kalibraci.
  • 0

peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: Konfigurace a rozchození MKS SBase (Smoothieware nebo Ma

Příspěvekod peca » 15.02.2018 08:42

Mezitím doma večer: https://github.com/MarlinFirmware/Marlin/issues/9633

tl;dr - Pro úspěšné sestavení je potřeba buď zakázat druhý sériový port, nebo povolit EEPROM_CHITCHAT. Druhý port je potřeba, pokud chcete připojit (například) MKS TFT32 display, což je v podstatě jakoby řídící počítač, a právě třeba ještě vlastní PC.

Zkoušet oživení vlastní tiskárny tedy budu až dnes.
  • 0

peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: Konfigurace a rozchození MKS SBase (Smoothieware nebo Ma

Příspěvekod lkvapil » 15.02.2018 09:38

To zkoušíš sestavit s VS ?
  • 0

lkvapil
 
Příspěvky: 136
Registrován: 02.07.2016 13:33
Bydliště: Praha 6
Reputation: 0

Re: Konfigurace a rozchození MKS SBase (Smoothieware nebo Ma

Příspěvekod peca » 15.02.2018 10:27

Teď jenom čistě PlatformIO core. VS nemám nakonfigurované dobře a nebuilduje mi to. VS budu řešit později.
  • 0

peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: Konfigurace a rozchození MKS SBase (Smoothieware nebo Ma

Příspěvekod peca » 17.02.2018 23:08

Tak více méně rozchozeno. Nastavení není pintlich odladěné, protože mám jiné potíže, ale v zásadě vše funguje jak má. Osy Z i Z2 správně najíždí na počátek, každá podle svého koncového spínače. Z2 je připojená na pozici E1 a koncový spínač Z2 na ZMAX (Z+). Extrudér i hotbed topí a udržují teplotu. Takže konfigurace mi přijde ok.
  • 0

Přílohy
Marlin.MKS-SBase.zip
(43.16 KiB) 147 krát
peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Další

Zpět na ELEKTRONIKA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků