Koncept naklápěcího duálního extrudéru zase trochu jinak

Re: Koncept naklápěcího duálního extrudéru zase trochu jinak

Příspěvekod Saph » 15.08.2017 22:14

Jo tak předělávku na sCube určitě neplánuji, vyžadovalo by to kompletní přepracování, už jsem to trochu řešil s Danem, možná na to třeba časem mrkne on :-) Osobně sCube neplánuji.
Vyloženě komereční úmysly s tím zatím nemám a ani mít nemůžu, bylo by nezodpovědné nabízet něco, co je zatím tak málo testované ;-) Navíc si říkam , jestli přecejen lepší variantou dvoubarevného tisku není spíše tiskárna ala Sigma, tedy dva nezávislé extrudery na ose X. Tohle jsem realizoval především proto, že mě to hrozně lákalo a taky jsem už měl připravené boxy pro tiskárny a nechtěl jsme je předělávat na větší :-D Nicméně vzhledem k tomu, že aktuálně intenzivně buduji menší 3D farmu pro jiné podnikatelské účely, tak mě výhledově publikování Orthose spolu s celou tiskárnou třeba ve formě stavebnice již také napadlo. Nicméně i tak bych to řešil formou opensourcu, takže by díly asi byly dostupné.
Jinak možnosti exportu modelů mám velmi omezené, protože dělám v Cubify jako Dan, ale napiš SZ a nějak se domluvíme ;-)
  • 0

Saph
 
Příspěvky: 572
Registrován: 20.09.2015 19:50
Bydliště: Kroměříž
Reputation: 0

Re: Koncept naklápěcího duálního extrudéru zase trochu jinak

Příspěvekod crown » 17.08.2017 10:57

Jak pise akademik, proste se trochu zmensi tiskova plocha. Bylo by to fajn jako vymenna cast - pojezd extruderu v40. Nacvaknu tohle a muzu tisknout mensi dvojbarevne veci. Nacvaknu bezny pojezd extruderu a muzu tisknout jednobarevne plnou velikost.
Bylo by pak uz jedno, jestli ma clovek vozik na 8mm nebo 10mm. Nebude to o moc tezsi nez bezny extruder, tak by to tyce 8mm mohly udrzet.
  • 0

crown
 
Příspěvky: 342
Registrován: 08.11.2015 09:30
Reputation: 0

Re: Koncept naklápěcího duálního extrudéru zase trochu jinak

Příspěvekod Saph » 17.08.2017 15:47

Nacvakávat nic nepůjde, motor je vzadu a hřídel prochází středem pojezdu mezi tyčemi. Vyžadovalo by to úplně jinou konstrukci s motorem vepředu, což by značně znepříjemnilo obsluhu a těžiště by taky odcestovalo někam do dáli.
  • 0

Saph
 
Příspěvky: 572
Registrován: 20.09.2015 19:50
Bydliště: Kroměříž
Reputation: 0

Re: Koncept naklápěcího duálního extrudéru zase trochu jinak

Příspěvekod crown » 17.08.2017 17:18

:-(

Stale by asi slo navrhnout dvojdilny vozik, jen by tedy musel byt jiny. Nechci samozrejme po tobe to prekreslit, toho se nekdo urcite ujme az bude finalni verze. (Treba se k tomu s moji rychlosti nekdy dostanu)
Kazdpopadne uvidime, jak bude vypadat ta finalni verze.
  • 0

crown
 
Příspěvky: 342
Registrován: 08.11.2015 09:30
Reputation: 0

Re: Koncept naklápěcího duálního extrudéru zase trochu jinak

Příspěvekod mraviation » 05.12.2017 16:15

Tak jak na tom pokračuješ?
  • 0

mraviation
 
Příspěvky: 48
Registrován: 22.08.2016 08:38
Reputation: 0

Re: Koncept naklápěcího duálního extrudéru zase trochu jinak

Příspěvekod Saph » 05.12.2017 18:19

Extruder stále používám už jako svoji hlavní tiskárnu. Nicméně je to celé dost krkolomná záležitost. Motory jsem si musel nakonec nechal vyrobit na zakázku přímo v číně a magnety co jsem dříve nakoupil se už zase nedají nikde na internetu koupit, takže mě teď čeká úprava pro nové s trochu jiným rozměrem a modlím se, že to bude pořád stejně dobře fungovat. Dále to podle všeho zabalily 3dráty, takže musím zase kus předělat pro hotendy od Dana. Člověk potřebuje mít možnost volně štelovat heatbreak, takže většina ostatních hotendů je kvůli šroubovacímu heatbreaku nepoužitelná.
Také jsem zjistil, že je dost důležité aby hotend byl po provedení náklonu v dokonale kolmé pozici. I lehký náklon zdá se poškozuje horní povrchy a některé převisy.
Suma sumárum je to tak složité, že jediné co mě teď s tím napadá, je časem to nabídnout jako kompletní hotové řešení.
Když to člověk ale rozchodí, tak to funguje velmi pěkně a spolehlivě.
Snad se mi to teď s těmi pozměněnými díly podaří alespoň stejně dobře zreplikovat na dalších tiskárnách, stavím aktuálně několik dalších kousků.
  • 0

Saph
 
Příspěvky: 572
Registrován: 20.09.2015 19:50
Bydliště: Kroměříž
Reputation: 0

Re: Koncept naklápěcího duálního extrudéru zase trochu jinak

Příspěvekod fdd1222 » 05.12.2017 18:26

Proc potrebujes nejak stelovat heatbreak?
  • 0

fdd1222
 
Příspěvky: 511
Images: 0
Registrován: 12.11.2016 19:59
Reputation: -5
Pokud je snaha, dá se to napravit.

Re: Koncept naklápěcího duálního extrudéru zase trochu jinak

Příspěvekod Saph » 05.12.2017 18:31

Abych mohl přesně srovnat obě trysky do přesně stejné výšky.
  • 0

Saph
 
Příspěvky: 572
Registrován: 20.09.2015 19:50
Bydliště: Kroměříž
Reputation: 0

Re: Koncept naklápěcího duálního extrudéru zase trochu jinak

Příspěvekod medapeta » 05.12.2017 18:40

Omlouvám se že do toho lezu, ale nebylo by vhodnější udělat úchyty hotendů štelovací ? Pak by snad nic nebránilo použití masově prodávaných hotendů. Není nic horšího než vendor lock...
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Koncept naklápěcího duálního extrudéru zase trochu jinak

Příspěvekod Saph » 05.12.2017 19:03

Tak samozřejmě že by to bylo lepší, taky by bylo super mít možnost třeba lehce upravit i maximální náklon, případně to rovnou celé vysoustružit z duralu, ale ono se to snáze řekne než udělá. Navrhoval jsem to tak kompaktní a pevné jak to jen šlo a nevím jak bych tam ještě nacpal stavitelné uložené hotendů. Nemluvě o tom, že každá pohyblivá část navíc je zase zdrojem potencionálních vůlí a problémů, obzvláště když je to celé tištěné. Naopak jsem byl tedy rád, že se celá kolébka může skládat jen z jediného dílu.
Můžeš to tak samozřejmě klidně narýsovat a vyrobit, já se ale přiznám, že v domácích podmínkách už to lépe asi nezvládnu.
  • 0

Saph
 
Příspěvky: 572
Registrován: 20.09.2015 19:50
Bydliště: Kroměříž
Reputation: 0

Re: Koncept naklápěcího duálního extrudéru zase trochu jinak

Příspěvekod fdd1222 » 05.12.2017 19:16

Ja to resil nastavenim offsetu Z. Mam sice jinak resene extrudery (dualX) ale myslim ze i u tveho reseni se to primo nabizi. Pak nemusis nic stelovat. Ja si udelal takovou nastrojovou sondu kterou polozim na stolek a offset se nastavi sam, takze ho nemusim ani nijak pracne merit. Nekde jsem mel i video cele akce, ale momentalne ho nemuzu najit.
  • 0

fdd1222
 
Příspěvky: 511
Images: 0
Registrován: 12.11.2016 19:59
Reputation: -5
Pokud je snaha, dá se to napravit.

Re: Koncept naklápěcího duálního extrudéru zase trochu jinak

Příspěvekod Saph » 05.12.2017 19:23

To by muselo měřit opravdu nějak automaticky a na to sám nestačím.
Tiskáren plánuji více a trysky u nich nebudu prakticky vůbec měnit, takže by to takhle mělo stačit. Srovnat to manuálně mi pak přijde nejjednodušší.
  • 0

Saph
 
Příspěvky: 572
Registrován: 20.09.2015 19:50
Bydliště: Kroměříž
Reputation: 0

Re: Koncept naklápěcího duálního extrudéru zase trochu jinak

Příspěvekod fdd1222 » 05.12.2017 19:42

Mi zase prislo to stelovani jako pruda neskutecna, ale mam obycejny levny cinsky E3D v6, takze pokud mas stelovani reseno nejak lip, je mozne ze to neni takovy opruz. Nekdo tu psal, ze trysky serizuje na setiny aby nechytaly o vytisk, tak jsem se tomu chtel za kazdou cenu vyhnout.
  • 0

Naposledy upravil fdd1222 dne 24.06.2018 21:00, celkově upraveno 1
fdd1222
 
Příspěvky: 511
Images: 0
Registrován: 12.11.2016 19:59
Reputation: -5
Pokud je snaha, dá se to napravit.

Re: Koncept naklápěcího duálního extrudéru zase trochu jinak

Příspěvekod Saph » 05.12.2017 20:01

Pěkná věcička a hezké řešení, bohužel mimo mé schopnosti, tohle bych vůbec nevymyslel :-D
Každopádně u E3D by to právě manuálně srovnat moc ani nešlo. Hotend 3Dráty a RebelMOD od Dana má heatbreak hladký a jistí se v chladiči červíkem, takže se jen povolí a následně se trysky srovnají třeba o podložku a zase se utáhnou červíky. Zas tak hrozné to není když neměníš často trysky :)
  • 0

Saph
 
Příspěvky: 572
Registrován: 20.09.2015 19:50
Bydliště: Kroměříž
Reputation: 0

Re: Koncept naklápěcího duálního extrudéru zase trochu jinak

Příspěvekod fdd1222 » 05.12.2017 20:13

Pokud je to serizovani tak jednoduche, tak to potom jo. Nevedel jsem ze neco takoveho vubec existuje, proto jsem vyrobil to udelatko. Predstava ze po kazdem problemu s tryskou budu muset vysku vicemene nahodne trefovat mne desila i ze spani :-)
  • 0

fdd1222
 
Příspěvky: 511
Images: 0
Registrován: 12.11.2016 19:59
Reputation: -5
Pokud je snaha, dá se to napravit.

PředchozíDalší

Zpět na OSTATNÍ PROBLEMATIKA HW/SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků