3D pero - poraďte jaké

Před založením nového vlákna se zamyslete, jestli skutečně není kam zařadit a ušetřte tím adminům práci se zbytečným dodatečným tříděním fóra. Děkuji za pochopení. Klidně zde diskutujte o "pikačovinách", OT nebudou řešeny. Tedy stručně řečeno "HNOJNÍK PATŘÍ SEM" :D

3D pero - poraďte jaké

Příspěvekod peca » 05.12.2017 10:13

Zvažuji nákup 3D pera. Více méně jako hračku pro syna, který si o něj nečekaně napsal Ježíškovi. A kdyby to pak mělo zůstat ladem, tak snad i na opravu či lepení výtisků. Bohužel, do vánoc už nestihnu nic přímo z Číny a kupovat za každou cenu to nechci. Jde mi tedy o nějaká doporučení a varování, zvláště pokud máte zkušenosti.
Chtěl bych, aby do toho šla "normální" tisková struna jako do tiskárny. Tedy ⌀ 1,75 mm a nejběžnější materiály PLA, PETG, ABS. Cenu posoudím sám. Nechci za to dát prachy jako za raketu, ale chápu, že nákup v EU zóně = čínská cena + clo + dph + 2 roky záruka + něco vydělat :) Synovi je 9 a je relativně šikovný, nemusí to být nějaké vyloženě dětské provedení.
3D pero do vyhledávače zadat umím. Takže primárně prosím zkušenosti, případně technické názory, spíš než "UTFG" rady a úvahy nad nesmrtelností chrousta.
Děkuji za případné podnětné příspěvky :)
  • 0

peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: 3D pero - poraďte jaké

Příspěvekod Otomar » 05.12.2017 10:27

Hrál sem si někdy s perem od Gembird, fungovalo překvapivě dobře. Cena u nás není moc lákavá, ale jak píšeš, z číny už to stejně nestihneš. Něco za poloviční cenu sem našel i na Aukru, ale tam ti záruku stejně nikdo nezaručí. Ten Gembird se dá koupit i na Alze nebo CZC.
  • 0

Customized REBEL II, direct HEVO, sCube, Voron Trident, Voron0.1, Custom Pinky Bear project & Neje 30W laser engraver
Otomar
 
Příspěvky: 637
Images: 0
Registrován: 20.12.2014 11:24
Bydliště: JMK
Reputation: 0

Re: 3D pero - poraďte jaké

Příspěvekod peca » 05.12.2017 11:03

Našel jsem tyto kandidáty:
Forever 3D Pero Forever - Idea Printing Pen
Polaroid Play 3D Pero
3D pero SUNLU SL-300 / 3. generace (úplně stejně vypadá Gembird, který je vyprodaný.
Takže to vidím na toho Gembirda alias Sunlu SL-300. Vypadá solidně, je k tomu stojánek i trafo. A vezmu sadu více barev strun a uvidíme :)
  • 0

peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: 3D pero - poraďte jaké

Příspěvekod Otomar » 05.12.2017 12:22

Ten Gembird, co jsem zkoušel já, vypadal jako tohle: https://www.mall.cz/smart-hracky-drony/ ... inting-pen
  • 0

Customized REBEL II, direct HEVO, sCube, Voron Trident, Voron0.1, Custom Pinky Bear project & Neje 30W laser engraver
Otomar
 
Příspěvky: 637
Images: 0
Registrován: 20.12.2014 11:24
Bydliště: JMK
Reputation: 0

Re: 3D pero - poraďte jaké

Příspěvekod peca » 05.12.2017 13:22

To vypadá také dobře. Děkuji, proberu to s manželkou.
  • 0

peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0


Zpět na Co se nikam jednoznačně nehodí :)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků