Integrovana riadiaca jednotka MKS Gen V1.4

Re: Integrovana riadiaca jednotka MKS Gen V1.4

Příspěvekod Rebel » 03.07.2017 07:49

ty "blesku" a upravil sis mikrokroky, kdyz prohazujes drivery, ktere maji jine mikrokroky ? Podle toho co pises, by se mela spise rychlost zvetsit, ale buh vi co s tim tam delas :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Integrovana riadiaca jednotka MKS Gen V1.4

Příspěvekod n1kd0 » 03.07.2017 08:05

ano mikrokroky jsem si upravil :) kostku 2x2x2 za vytisklo pěkně. čekám že mě za chvíli obvinite ze jsem ten váš oblíbený místní troll.
  • 0

RebeliX X2
n1kd0
 
Příspěvky: 179
Registrován: 22.04.2015 23:28
Bydliště: Písek
Reputation: 0

Re: Integrovana riadiaca jednotka MKS Gen V1.4

Příspěvekod n1kd0 » 03.07.2017 08:09

KostkaObrázek
  • 0

RebeliX X2
n1kd0
 
Příspěvky: 179
Registrován: 22.04.2015 23:28
Bydliště: Písek
Reputation: 0

Re: Integrovana riadiaca jednotka MKS Gen V1.4

Příspěvekod Rebel » 03.07.2017 09:14

To asi ne, mistni troll vi naprosto vse a nepotrebuje radit :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Integrovana riadiaca jednotka MKS Gen V1.4

Příspěvekod Vlado » 03.11.2017 18:08

Zdravim
Dnes som zacal pozuivat tuto dosku. A akurat mam 1 vazny problem. Na ramps som mal nastaveny auto bed leveling podla tohto naovdu http://www.instructables.com/id/Enable- ... Marlin-Fi/ ktory je zhodny aj s tymto http://nsm08.casimages.com/img/2016/09/ ... 522014.jpg
Sondu pouzivam : Inductive Proximity Sensor Detection Switch PNP LJ12A3-4-Z/BY 4mm DC6-36V
No na rampse my to fungovalo prekrasne.... Zmapovalo plochu a potom nadherna prva vrstva...

Dnes som zapojil MKS Gen 1.4 a kedze to je mega a ramps v 1kuse tak som zapojil vsetko ako bolo na ramps... ( jasne ze podla navodu zapojenia tej dosky) Vsetko funguje perfektne az na Auto bed level...
Ked dam Home All tak sa osi daju na endstopy a Z my stupa iba hore a nejde dole.... Nedotkne sa podlozky aby zistil ze kde je ide hore hore a potom hore a stop.
Myslel som si ze staci prehodit v Marline Z_MIN_ENDSTOP_INVERTING ale neosvecilo sa...
Navyse ked pouzijem M119 tak Z hlasy ze je triggerd aj ked nic pri sonde nieje

Sondu som zapojil na Z_MIN pin s pismenkom S tak ako aj na Rampse...
  • 0

Vlado
 
Příspěvky: 30
Registrován: 08.11.2015 17:17
Reputation: 0

Re: Integrovana riadiaca jednotka MKS Gen V1.4

Příspěvekod honzahs » 03.11.2017 21:03

Jednou jsem to řešil. asi stejný problém:

zemciko píše:Endstopy mohou fungovat dvojím způsobem. Buď se na doraze sepnou nebo naopak rozepnou (logická nula či jednička) jde takto dělat různé typy dorazů podle toho jaké člověk má nastaví ve FW jestli true/false ke každé ose dorazu.
v marlinu jsou to proměnné:
// Mechanical endstop with COM to ground and NC to Signal uses "false" here (most common setup).
#define X_MIN_ENDSTOP_INVERTING false // set to true to invert the logic of the endstop.
#define Y_MIN_ENDSTOP_INVERTING false // set to true to invert the logic of the endstop.
#define Z_MIN_ENDSTOP_INVERTING false // set to true to invert the logic of the endstop.
#define X_MAX_ENDSTOP_INVERTING false // set to true to invert the logic of the endstop.
#define Y_MAX_ENDSTOP_INVERTING false // set to true to invert the logic of the endstop.
#define Z_MAX_ENDSTOP_INVERTING false // set to true to invert the logic of the endstop.
#define Z_MIN_PROBE_ENDSTOP_INVERTING true // set to true to invert the logic of the probe.

Pro dorazy co se sepnou by tam mělo být "true" ty co se rozepnou "false".
To že to máš opačně poznáš podle toho že ti osa mimo doraz jede jen na jednu stranu.


Ale určitě se to tu párkrát řešilo tak lidi zkuste pohledat v existujících vláknech...

Jo taky hlavně bacha na správné zapojení těch tří vodičů od endstopů.
  • 0

Rebel II, Rebel SCUBE 300x300x475, Rebel SCUBE MultiMaterial(4) 350x220x210
Mám o kolečko víc :D
honzahs
 
Příspěvky: 116
Registrován: 12.01.2017 17:43
Bydliště: Vsetínsko, Zlínsko
Reputation: 0

Re: Integrovana riadiaca jednotka MKS Gen V1.4

Příspěvekod Vlado » 03.11.2017 23:38

ano to som cital... a je tam vec ktora nefunguje. :-/
1. nechapem preco na Ramps 1.4 my to funguje pekne na MKS Gen 1.4 nie - rovnake zapojenie, rovnaky privod stavy nic som nemenil iba to zapojil ako na ramps a nefunguje
2. v Marline som prestavil iba definiciu dosky a tot vse - vsetko ostatne funguej ako predtym
3. ked spravim danu vec ako bola pisana v tom poste teda nastavim #define Z_MIN_ENDSTOP_INVERTING na True a #define Z_MIN_PROBE_ENDSTOP_INVERTING na False tak my popne toto ( je jedno ako to dam)

In file included from sketch\MarlinConfig.h:39:0,

from C:\Users\pc\Desktop\MARLIN_vsetko\Marlin\Marlin.ino:31:

SanityCheck.h:618: error: #error "Z_MIN_PROBE_USES_Z_MIN_ENDSTOP_PIN requires Z_MIN_ENDSTOP_INVERTING to match Z_MIN_PROBE_ENDSTOP_INVERTING."

#error "Z_MIN_PROBE_USES_Z_MIN_ENDSTOP_PIN requires Z_MIN_ENDSTOP_INVERTING to match Z_MIN_PROBE_ENDSTOP_INVERTING."

^

exit status 1
#error "Z_MIN_PROBE_USES_Z_MIN_ENDSTOP_PIN requires Z_MIN_ENDSTOP_INVERTING to match Z_MIN_PROBE_ENDSTOP_INVERTING."



4. ked zapojim sondu na ramps tak pri prikaze M119 je open a ked k nej prilozim kov tak triggered
na MKS Gen je triggered aj ked pri nej nemam kov a triggered ked tam kov mam...

hlavne nechapem preco to na 1 ide na druhom nie.... pravda ze mechanicky endstop som neskusal....
  • 0

Vlado
 
Příspěvky: 30
Registrován: 08.11.2015 17:17
Reputation: 0

Re: Integrovana riadiaca jednotka MKS Gen V1.4

Příspěvekod butan » 06.02.2018 22:11

Zdravím konferenci,
se zájmem jsem si přečetl o desce V1.4, máte někdo její schéma zapojení? Zajímalo by mně i pro 1.0 kterou sám vlastním, ale schéma jsem nikde nenašel. (Zrovna jsem si z německa kopil flsun cube)
Psalo se tu o zahřívání krokáčů s některými drivery. Mohlo by to být způsobeno vysokou frekvencí PWM kterou driver stabilizuje proud v motoru. Je li to opravdu tím, jsou dvě možnosti. Snížit frekvenci (úpravou součástek na destičce driveru) nebo zapojit malé tlumivky do série s vynutím motoru. Začal bych na 20uH.
Lubor
PS jinde se tu řeší stabilita a přesnost měření teploty, tohle se bez prozkoumání zapojení desky nedá rozlousknout. Procesor má vnitřní docela dobrou referenci 1.1V ta se ale zjevně nepoužívá, část obvodů pro měření by měla mít svojí analogovou zem, to také nevím jak zkontrolovat. Měření teploty v můstku by mělo být nezávislé na kolísání napájecího napětí. Asi si tu desku budu muset prosvítit lampou a začít reverzovat :-( už jsem si objednal druhou na hraní, ale jde o v 1.0
  • 0

butan
 
Příspěvky: 4
Registrován: 04.02.2018 16:35
Bydliště: Praha4
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na ELEKTRONIKA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků