ABS+ DevilDesign (a veselá historka ze sestřelelní Rebel II)

ABS+ DevilDesign (a veselá historka ze sestřelelní Rebel II)

Příspěvekod ladinek » 07.10.2017 17:45

Mám celkem dobrou zkušenost s ABS+ od Devil Design. Bed 120 (infra měří cca 110), extrudér 230 (reálně cca 235). Po velikém a nepříliš úspěšném boji s ABS PM to působí jako vysvobození, tisknu na sklo jenom na Kores (napřed, jak jsem byl zvyklý s ABS, to byl Kores + juice, potažmo Kapton). Dobře provařené vrstvy, krásně to drží, výrobky jsou pevné, kolem 80 stupňů odskočí nebo jde aspoň snadno oddělat.
A teď ta slíbená veselá historka. Měl jsem bočnice cívky vyrobené pro Plasty Mladeč. Mnohokrát delší tisky pustím v pracovně na noc a ráno mám hotovo. Jenomže chytrolíni z DD mají jiný průměr (dokonce u kilových cívek z každé strany asi o 2mm jiný, nevím, která vepřová hlava to vymyslela). Tak jsem na to přišrouboval ty moje bočnice na cívky PM, od oka na střed, ještě chvíli jsem u toho seděl (konkrétně jsem tiskl ofuk extrudéru pro sCube, a byl jsem zvědavý, jak si poradí s tím přemostěním té spousty dírek). No, měl jsem být varován, přece jenom jak člověk netrefí přesně střed, tak se cívka při odvíjení po překonání těžiště vždycky překulila o půl otáčky, filament se povolil a spadlo pár závitů. Ještě když jsem u toho seděl, tak jsem to porovnal a myslel jsem si, že mám vyřešeno... Jenomže ráno. Závit (nebo spíš několik závitů) přepadlo přes okraj, chytilo se za osu cívky (M6 závitová tyč, použil jsem nějaký odřezek, který jsme nezkracoval), smyčka se stáhla, kousla, a začalo veselo: Urvalo to jeden držák cívky (byly z STLlek pro Rebelixe, šroubované k profilu, ABS PM - přece jen úplně dobře nedrží vrstvy, možná naštěstí, ale rok to fungovalo), pak to vyrvalo vodič filamentu (oranžový na obrázku, proto je teď přichycen škrtpáskami), a pak se teprve prokousla zubatice ve vlákně a začala prokluzovat. Nové držáky cívky, upravené z sCube, popisuji v jiném příspěvku.419
  • 0

ladinek
 
Příspěvky: 17
Images: 1
Registrován: 29.01.2016 16:32
Reputation: 0

Re: ABS+ DevilDesign (a veselá historka ze sestřelelní Rebel

Příspěvekod zemciko » 07.10.2017 19:02

No já si tyhle úchyty vyrobil extra dlouhé na velké cívky 300mm. Ale taky mi před časem praskly když jsem to s jejich váhou přehnal. Jinak já snad nemám dvě cívky od jiného výrobce se stejnou dírou (a to někdy dost výrazně). Od toho to nasazuji na kuželové příruby.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: ABS+ DevilDesign (a veselá historka ze sestřelelní Rebel

Příspěvekod akademik » 08.10.2017 20:02

jo mě takhle kdyzsi spadla civka ze zbastlenyho vratkyho drzaku, primo na bed, posunul se tisk, civka pak zapadla do bordelu na stole vedle tiskarny a tam se nekolik dalsich hodin do konce tisku v leze odvijela... Bylo to pres noc, takze sem rano objevil luxusni kalamitu a zmet na podlozce protoze to pak z pulky tisklo do vzduchu. super.. :)

Jinak od ty doby pouzivam stojan s rolnama z lozisek kam se civka jen polozi a nemusi se nic sroubovat. (stoji to na polici za tiskarnou.
  • 0

akademik
 
Příspěvky: 186
Registrován: 26.12.2013 01:58
Reputation: 3
Jen tak dál :)

Re: ABS+ DevilDesign (a veselá historka ze sestřelelní Rebel

Příspěvekod Ejmin » 09.10.2017 19:31

No tak se teda taky priznam. Tiskarna v boxu, civka nahore na boxu a dirou ve strope boxu vede struna dovnitr. Stalo se mi to stejne co kolegovi v prvnim prispevku. Zamotala se civka, jenze problem byl v tom ze se struna nepretrhla a tiskarna postupne vysplhala az ke stropu boxu. Nastesti jsem sedel kousek vedle. Tiskarna vysela nahore a tiskla jakoby nic
  • 0

Ejmin
 
Příspěvky: 4
Registrován: 19.02.2015 22:43
Reputation: 0

Re: ABS+ DevilDesign (a veselá historka ze sestřelelní Rebel

Příspěvekod zemciko » 09.10.2017 19:49

Mně se jednou tiskárna málem shodila ze stolu. Filament se moc odmotal a zachytil se o šufle pod stolem.... Naštěstí se stihla jen posunou k okraji stolu a pak zubatice vymlela díru do filamentu a tam už to zůstalo.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: ABS+ DevilDesign (a veselá historka ze sestřelelní Rebel

Příspěvekod ladinek » 09.10.2017 20:42

To akademik: A při tom vodorovném uložení ti nespadnou závity? Nechceš postnout foto?
  • 0

ladinek
 
Příspěvky: 17
Images: 1
Registrován: 29.01.2016 16:32
Reputation: 0

Re: ABS+ DevilDesign (a veselá historka ze sestřelelní Rebel

Příspěvekod boraicho » 09.10.2017 20:49

ladinek, neni vodorovne položena
  • 0

boraicho
 
Příspěvky: 394
Registrován: 15.02.2016 21:36
Reputation: 0

Re: ABS+ DevilDesign (a veselá historka ze sestřelelní Rebel

Příspěvekod lubosh » 11.10.2017 15:00

Bohužel Devil design má u cívek malé okraje, při tisku z plné špulky mi běžně spadlo pár ok.
U PM se mi to nestalo nikdy.
Proto dávám k DD molitanovou vložku, která brání samovolnému otáčení špulky.
Středy mám také dva - pro DD a PM.
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: ABS+ DevilDesign (a veselá historka ze sestřelelní Rebel

Příspěvekod JCHP » 12.10.2017 12:42

lubosh píše:Bohužel Devil design má u cívek malé okraje, při tisku z plné špulky mi běžně spadlo pár ok.
U PM se mi to nestalo nikdy.
Proto dávám k DD molitanovou vložku, která brání samovolnému otáčení špulky.
Středy mám také dva - pro DD a PM.


Přesně - molitanová vložka a nesmyčkuje ani vodorovně uložená cívka.
  • 0

Upravený Kossel Clear s výměnnými hlavami (J-head a celokov s vodním chlazením)
JCHP
 
Příspěvky: 249
Images: 4
Registrován: 03.09.2014 12:06
Bydliště: NMnMet
Reputation: 0


Zpět na Materiály pro tisk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků