Co jsou a pro koho jsou tiskárny REBEL?

Informace o změnách, úpravách fóra atd.

Co jsou a pro koho jsou tiskárny REBEL?

Příspěvekod Rebel » 25.09.2017 09:55

Někdy koncem roku 2012 jsem se zažal zabývat myšlenkou stavby malé frézky na tištěné spoje atp, nic méně po propočtu nákladů a četnosti využití jsem tento projekt pozastavil a začal pokukovat po jiné aplikovatelnosti komponentů, které jsem již měl nakoupené. V té době byla poměrně aktuální konstrukce i2, která mě s prominutím moc nezaujala a ač nejsem žádný strojař, tak tudy pro mě cesta nemohla vést. Proto tedy za dlouhých zimních večerů začala vznikat prvotní verze R I, která byla na světě někdy začátkem 2013 s nákladem okolo 17.000,-.
Když už jsem se naučil trochu toho plastu "vytlačit" a výsledek měl i nějakou tu podobu, tak jsem se na podmět jednoho kamaráda rozhodl udělat něco dostupnějšího, převážně tisknutelného a z dostupných komponentů, bez nutnosti použití rámu s řezaného paprskem atp. Tedy následně vznikl R II. Pojmenování REBEL vzniklo na zeleném reprapfóru, kde jsem tenkrát nešel se zveřejněním nabídky tiskárny "někomu" pod nos, protože v té době jsem přeci jen nechtěl cca půl roku práce (na tištěných dílech) dát zdarma.
Následně tedy došlo jakousi přirozenou cestou k uvolnění stl dílů a po eskapádách s jistým "zvířecím" individuem na zeleném fóru založení vlastního s podporou pro řadu tiskáren REBEL.
Následně vznikl i internetová obchod, se stěžejními komponenty, protože jsem byl neustále dotazován skrze emaily a SZ na tisk dílů a dodávku komponentů, což už nebylo pro mě z hlediska administrativy únosné a eshop jasně definoval dostupnost komponentů atd.

Zde bych udělal pomyslnou čáru nad letmým ohlédnutím a zodpověděl bych dotaz z názvu tématu.

Tedy tiskárny REBEL jsou RepRap projekt pro bastlili, kutili, koníčkáře ...... V "rukách" šikovného člověka je to nenahraditelný nástroj a pomocník. Pro 100% využití je nutné se naučit modelovat ve 3D.

Všeobecně ohledně staveb (ne jen) 3D tiskáren preferuji myšlenku:

"Pokud to nejsem schopen postavit z dostupných informací (které musím nejdříve nastudovat a ne že se na vše budu ptát) a vypořádat se s problematikou 3D tisku, tak REBELa nestavím a koupím si něco hotového s placenou podporou (třeba i v ceně produktu)."

Ti, kteří tuto myšlenku neakceptují musí počítat s tím, že je to cesta trnitá, ale ne neschůdná. Určitě takové dobrodruhy nezatracuji, nic méně musí pak počítat s tím, že výsledná cena bude možná i daleko vyšší, než cena hotového kusu.

PS: Ještě bych doplnil zcela zásadní věc a tou je to, že veškerá moje tvorba, forum a eshop okolo REBELů je volnočasovou záležitostí. Eshop mě neživí, není to můj HPP. REBEL není komerční produkt, tedy nemá "stoprocentní" tvrdě zaplacenou podporu jako u komerčních tiskáren. Od toho je tu fórum, kterému se mimo jiné věnuji jak se dá.

A speciálně pro jedince, kteří po mě chtějí maximální slevy na všem a na rozdíl ode mě se třeba i 3D tiskem živí: Nejsem levnej a nebudu levnej, nikdo Vás nenutí si ode mě něco kupovat a účast na fóru není také ničím podmíněna, pouze snad trochou slušného chování. Můj volný čas "sežraný" REBELy je sakra drahá záležitost ! Kdo to nechápe, tomu není pomoci :D

ReAndersen :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Co jsou a pro koho jsou tiskárny REBEL?

Příspěvekod smitec » 25.09.2017 11:17

Díky za skvělou a přínosnou práci :)
  • 0

smitec
 
Příspěvky: 36
Registrován: 03.10.2016 09:42
Bydliště: Benátky nad Jizerou
Reputation: 0

Re: Co jsou a pro koho jsou tiskárny REBEL?

Příspěvekod Rebel » 25.09.2017 13:17

Dik ;)
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Co jsou a pro koho jsou tiskárny REBEL?

Příspěvekod kroxigor » 25.09.2017 13:44

Dane nenech se rozhodit odvádíš skvělou práci.
Omlouvám se, že jsem sem dal to video od Průši a způsobil takovou debatu.
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Co jsou a pro koho jsou tiskárny REBEL?

Příspěvekod Rebel » 25.09.2017 14:02

To video mi samozrejme nevadi a v chatu je mi to uz vubec jedno, jen je potreba se bavit o voze a ne o koze :D ale zareagovat jsem i presto musel, neb tyhle s prominutim zvasty vyrvane z kontextu nemam rad :D Kazdopadne Prusa nejakou cinnost vyvijet proste musi, je to jeho zivotni business, ale to je na jine tema.
Za uznani samozrejme dik, ale proto jsem to nepsal :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Co jsou a pro koho jsou tiskárny REBEL?

Příspěvekod medapeta » 25.09.2017 18:53

Jsem rád že jsi nepostavil malou frézku...
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Co jsou a pro koho jsou tiskárny REBEL?

Příspěvekod Rebel » 25.09.2017 19:00

Frezka dela bordel a to byl ve finale rozhodujici fakt :D A pri dnesni cene vyroby luxusnich tistaku v cine to nema snad ani smysl resit. To si radsi pockam a prototyp si popripade necham "vyskrabat" na frezce u znameho :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Co jsou a pro koho jsou tiskárny REBEL?

Příspěvekod kroxigor » 25.09.2017 19:16

Ještě by to u Rebelů doma vypadalo jak ve filmu "Jeden hot a druhý čehý" :D

V ložnici malej soustruh ...
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Co jsou a pro koho jsou tiskárny REBEL?

Příspěvekod Rebel » 25.09.2017 20:53

Mel jsem ho chvilku doma, ani ne v loznici a stejne se to nelibilo, nechapu :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Co jsou a pro koho jsou tiskárny REBEL?

Příspěvekod vitbauer » 26.09.2017 06:37

Rebele, díky za to co děláš a jak to děláš. A taky děkuji všem tady na fóru za pomoc při odladění tiskárny.
  • 0

Rebel II: HotEnd: E3Dv6 d0.4 mm, heated bed: MK3 ALU + sklo + Ultem PEI, ložiska: LM8UU MTM, osa Z: M5, HW: Arduino MEGA 2560 R3 + Ramps 1.4 + DRV8825, firmware: Repetier 0.92.9
vitbauer
 
Příspěvky: 92
Images: 2
Registrován: 07.01.2017 14:31
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Reputation: 0

Re: Co jsou a pro koho jsou tiskárny REBEL?

Příspěvekod lubosh » 27.09.2017 16:16

Málo platný, děkujeme Dane!

R2.jpg
R2.jpg (73.52 KiB) Zobrazeno 54136 krát
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: Co jsou a pro koho jsou tiskárny REBEL?

Příspěvekod Rebel » 27.09.2017 16:26

Pěkně děkuji :mrgreen:
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Co jsou a pro koho jsou tiskárny REBEL?

Příspěvekod Supiluliumas » 01.10.2017 16:17

Rebel píše:Mel jsem ho chvilku doma, ani ne v loznici a stejne se to nelibilo, nechapu :D

A já ho v ložnici mám :-).
  • 0

Supiluliumas
 
Příspěvky: 97
Registrován: 07.03.2015 00:03
Reputation: 0

Re: Co jsou a pro koho jsou tiskárny REBEL?

Příspěvekod lubosh » 01.10.2017 21:04

A jseš v tý ložnici sám, že?
V nočním tichu přez dvoje dveře občas je slyšet jemné písknutí při rychlém přejezdu, a hned to mám na talíři.
Ovšem tiché drivery 2130 už testuji...
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: Co jsou a pro koho jsou tiskárny REBEL?

Příspěvekod Supiluliumas » 02.10.2017 08:18

Normálně se ženou plus občas dojdou děti. Přes noc ale neběží. :-)
  • 0

Supiluliumas
 
Příspěvky: 97
Registrován: 07.03.2015 00:03
Reputation: 0


Zpět na DŮLEŽITÉ INFORMACE !!!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník