Arduino - spínací hodiny

Před založením nového vlákna se zamyslete, jestli skutečně není kam zařadit a ušetřte tím adminům práci se zbytečným dodatečným tříděním fóra. Děkuji za pochopení. Klidně zde diskutujte o "pikačovinách", OT nebudou řešeny. Tedy stručně řečeno "HNOJNÍK PATŘÍ SEM" :D

Arduino - spínací hodiny

Příspěvekod Pepe_Lopez » 29.06.2017 18:07

Zdravím, vím, že to není zrovna o tiskárně, ale Rebel koneckonců běží taky na Arduinu.
Potřeboval bych radu - pomoc - nakopnout - hotový řešení - ....
Potřebuju spínací hodiny, který jednou za den sepnou. Nemůžu použít hodiny do zásuvky na 230V, bo nemám proud, napájení bude z akumulátoru 6V. Přiznám se, že s programováním Arduina vůbec nekamarádím, nicméně jsem podle jakého návodu na netu dal do kupy hodiny - v podstatě jen RTC modul DS3231 připojený na Arduino přes I2C sběrnici a odečítán na sériovém portu. Zjistil jsem, že displej už jaksi nedám a spínání už vůbec ne. S bídou rozblikám ledku.
Na netu je mraky videí, jak jim krásně chodí hodiny i budíky, ale sketch nikde žádnej, pokud ano, tak většinou na jiný RTC, a ty programy nesedí, nebo mají displeje s integrovanýma tlačítkama a ten bohužel nemám.
Další problém je v tom, že pokud mají hodiny budík, tak je nastavenej buď na opakování, nebo při tom idiotsky bliká displej, ale hlavně jede celou minutu a výstup je přes tone na buzer, relé se na to pak připojit nedá, a navíc bych potřeboval sepnutí jen asi na 15 až 20 vteřin.
Potřeboval bych sketch na hodiny ideálně s displejem, ale není podmínkou, aby uměly jednou denně sepnout relé v čase, kterej si nastavím na dobu kterou si nastavím (od 1s do 5 minut), nepotřebuji ovládání tlačítky, můžu to nastavit přes počítač.
Nemá někdo něco takovýho na disku, popř. by to uměl napsat? Nebo nasměrovat na něco co bych mohl použít.
Díky Pepe.
  • 0

Rebel II LE (Lopez Edition = kříženec v33 a II.b + tuning) (Marlin) - domácí, Rebel II v27 - ex.
1x Rebel II JRC HD (Marlin) - pracovní, 3x 3DS Cube 3 - pracovní, 1x 3DS CubePro Duo - pracovní
Pepe_Lopez
 
Příspěvky: 240
Registrován: 25.05.2014 23:07
Bydliště: kousek od Žatce
Reputation: 0

Re: Arduino - spínací hodiny

Příspěvekod Otomar » 29.06.2017 19:36

  • 0

Customized REBEL II, direct HEVO, sCube, Voron Trident, Voron0.1, Custom Pinky Bear project & Neje 30W laser engraver
Otomar
 
Příspěvky: 637
Images: 0
Registrován: 20.12.2014 11:24
Bydliště: JMK
Reputation: 0

Re: Arduino - spínací hodiny

Příspěvekod Pepe_Lopez » 29.06.2017 19:40

Kolik to má minimální čas sepnutí? Jinak to vypadá dobře, ale obávám se, že čas sepnutí a rozepnutí bude minuta jako na všech hodinách. Já potřebuju 10sec.
  • 0

Rebel II LE (Lopez Edition = kříženec v33 a II.b + tuning) (Marlin) - domácí, Rebel II v27 - ex.
1x Rebel II JRC HD (Marlin) - pracovní, 3x 3DS Cube 3 - pracovní, 1x 3DS CubePro Duo - pracovní
Pepe_Lopez
 
Příspěvky: 240
Registrován: 25.05.2014 23:07
Bydliště: kousek od Žatce
Reputation: 0

Re: Arduino - spínací hodiny

Příspěvekod misox » 29.06.2017 23:27

Tie hodiny s DX mám a je tam minimum 1-3 min presne si nepametám.
Presne tento RTC modul mám na jednom projekte arduino nano - (otváranie a zatváranie dvierok na kuríne).
Asi by som ti vedel niečo načrtnúť .... (bez displaya a tlačitiek ).
  • 0

misox
 
Příspěvky: 22
Registrován: 02.04.2015 20:45
Reputation: 0

Re: Arduino - spínací hodiny

Příspěvekod crown » 30.06.2017 12:35

jestli zvladnes podle hodin rozsvitit diodu, tak potom jenom misto diody das rele. Cinani jich maji mraky. Dulezite je, aby se spinalo 5V, nejlepe hledej primo rele pro arduino. Tady je obrazek, jak se rele zapoji.

odkaz na obrazek, zobrazoval se tu orizly. https://raw.githubusercontent.com/lucasgiusti/nodearduinorele/master/arduino/schema.png


Displej nepotrebujes, hodiny muzes naridit pres seriovy port pri startu.
  • 0

crown
 
Příspěvky: 342
Registrován: 08.11.2015 09:30
Reputation: 0

Re: Arduino - spínací hodiny

Příspěvekod Pepe_Lopez » 30.06.2017 17:59

Já právě neumím těma hodinama sepnout to relé. Hodiny jsem nařídil, pak to zase zakomentoval aby mi to nerestartovalo při každým spuštění, To RTC má vlastní zálohovací baterku. Zapojený to mám takto.
Arduino-and-DS3231-Real-Time-Clock-Circuit-Schematics.jpg
Arduino-and-DS3231-Real-Time-Clock-Circuit-Schematics.jpg (51.92 KiB) Zobrazeno 3703 krát

Jen mi nejde udělat ten test na ten čas aby mi to sepnulo. Nevím jak. Neumím programovat Relé samozřejmě mám.
Někde tu mám i sketch jak to relé sepnout třeba tlačítkem
hodiny.zip
(1.08 KiB) 196 krát


Našel jsem u jednoho turka (asi) toto, ten to řeší nějak přes eprom toho rtc a umí to spínat jen po minutách. To jsem sestrojil a chodí mi to, problém je ta minuta.
TIMER.jpg
TIMER.jpg (115.41 KiB) Zobrazeno 3703 krát

rele_timer.zip
(4.46 KiB) 219 krát

Ještě má na stránce budík, ale ten se mi nepodařilo předělat na relé i když to vypadá, že to na začátku je na něj připravený, s tím buzerem jsem to rozběhl, ale časy tam má nastavitelný od 0 do N po minutě, ale výstup má přes funkci TONE a nějak tam má nastavený blikání displeje. Nedaří se mi tam nikam nacpat pin LOW nebo HIGH a k němu třeba Delay
budik.jpg
budik.jpg (43.04 KiB) Zobrazeno 3703 krát

hodiny2.zip
(2.45 KiB) 210 krát
  • 0

Rebel II LE (Lopez Edition = kříženec v33 a II.b + tuning) (Marlin) - domácí, Rebel II v27 - ex.
1x Rebel II JRC HD (Marlin) - pracovní, 3x 3DS Cube 3 - pracovní, 1x 3DS CubePro Duo - pracovní
Pepe_Lopez
 
Příspěvky: 240
Registrován: 25.05.2014 23:07
Bydliště: kousek od Žatce
Reputation: 0

Re: Arduino - spínací hodiny - vyřešeno

Příspěvekod Pepe_Lopez » 23.07.2017 13:12

Chtěl bych tímto veřejně poděkovat uživateli misox za poskytnutí funkčního kódu. (Trošku mi to trvalo - odskočil jsem si mezi tím na dovolenou 8) )
Spíná jak má v čase do 30sec jak jsem požadoval. Ještě dolaďuju problém - tím relé spínám motor ventilu a ta indukční zátěž motoru mi náhodně restartuje arduino, budu to muset asi spínat mosfetem - čekám až dorazí z obchodu.
Pepe
  • 0

Rebel II LE (Lopez Edition = kříženec v33 a II.b + tuning) (Marlin) - domácí, Rebel II v27 - ex.
1x Rebel II JRC HD (Marlin) - pracovní, 3x 3DS Cube 3 - pracovní, 1x 3DS CubePro Duo - pracovní
Pepe_Lopez
 
Příspěvky: 240
Registrován: 25.05.2014 23:07
Bydliště: kousek od Žatce
Reputation: 0

Re: Arduino - spínací hodiny - vyřešeno

Příspěvekod Thrawn » 27.07.2017 13:17

  • 0

Thrawn
 
Příspěvky: 38
Registrován: 29.04.2015 12:26
Bydliště: Cajzlov a Medvědín
Reputation: 0


Zpět na Co se nikam jednoznačně nehodí :)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků