Další OT - Druhý ventilátor přes RRD fan extender (ofuk)

Před založením nového vlákna se zamyslete, jestli skutečně není kam zařadit a ušetřte tím adminům práci se zbytečným dodatečným tříděním fóra. Děkuji za pochopení. Klidně zde diskutujte o "pikačovinách", OT nebudou řešeny. Tedy stručně řečeno "HNOJNÍK PATŘÍ SEM" :D

Re: Druhý ventilátor přes RRD fan extender (ofuk)

Příspěvekod Rebel » 03.03.2017 17:29

Ty se mi asi jen zdáš. Tvůj konzultant je evidentně taky mimo mísu. Chápu to tak, že tvé konzultované "tajné" vyřešení tohoto naprosto banálního obvodu (ve kterém nevidím sebemenší problém) je placená záležitost, proto to považuji za naprosto nepřínosný příspěvek a tím pádem začnu asi brzo tvé obdobné rejpavé OT rovnou mazat bez komentářů a upozornění. Neodpovídej, zamysli se.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Druhý ventilátor přes RRD fan extender (ofuk)

Příspěvekod neilz » 03.03.2017 17:31

ne to teda neni, bylo mi receno ze odpor za akorat vic snizuje napeti na mosfet kterej pak neni poradne seplej takze to chyba rozhodne je

PS je mi to jedno, predal jsem dal co mi bylo receno, at si z toho kazdej veme co chce :-)
  • 0

neilz
 
Příspěvky: 197
Images: 0
Registrován: 14.03.2015 03:31
Reputation: -51

Re: Druhý ventilátor přes RRD fan extender (ofuk)

Příspěvekod Pezantros » 03.03.2017 17:42

Ahoj, v tomto případě má Neilz pravdu. Skutečně tak, jak jsou ty dva rezistory nakreslené to funguje jako dělič napětí. Správně má být 6k8 před 1k, aby to fungovalo jako "rychlý uzavření tranzistoru". Celé to schéma jsem překreslil, bohužel i s chybou, z odkazu na thingiverse, který jsem tam uvedl. Nedávno jsem ale narazil na zajímavý článek na robodoupě, kde je úplně dole popsáno, že v podstatě ty dva rezistory u mosfetu s nízkou kapacitou gate nejsou vůbec zapotřebí. Jak bude čas, upravím to. Jinak ale musím říct, že to funguje i tak jak jsem to nakreslil. Od doby stavby to provozuju beze změny a bez problému.
  • 0

Pezantros
 
Příspěvky: 200
Registrován: 19.04.2015 12:22
Reputation: 0

Re: Druhý ventilátor přes RRD fan extender (ofuk)

Příspěvekod neilz » 03.03.2017 17:45

Pezantros píše: Nedávno jsem ale narazil na zajímavý článek na robodoupě, kde je úplně dole popsáno, že v podstatě ty dva rezistory u mosfetu s nízkou kapacitou gate nejsou vůbec zapotřebí.

ano to mi bylo receno take a nebo at tam necham jen ten 1K a 6K8 tam nedavam vubec nebo at tam dam misto nej treba 100k :-)
  • 0

neilz
 
Příspěvky: 197
Images: 0
Registrován: 14.03.2015 03:31
Reputation: -51

Re: Druhý ventilátor přes RRD fan extender (ofuk)

Příspěvekod Rebel » 03.03.2017 18:13

Má ona "chyba" fyzicky v s tímto konkrétnim FETEM vliv? Skutečně se neotvírá a nezavírá správně a FAN tedy nejede při PWM buzení na 100% ? Nekoukal jsem na VGS charakteristiku, ani jsem to nezkoušel či neměřil, ale když už tu někdo píše, že je to špatně, tak bych uvítal schéma "správného" obvodu s návrhem tišťáku tak, jako to udělal "Pezantros". Jinak napsat že je něco blbě a že to jdu stavět líp je úplně zbytečný příspěvek a v tomto smyslu jsem na to reagoal. Tedy diskuze "jedna paní povídala" je zbytečné zasírání fóra. Děkuji za pochopení.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Další OT - Druhý ventilátor přes RRD fan extender (ofuk)

Příspěvekod neilz » 03.03.2017 18:18

me zacina pripadat ze jses clovek typu "udelam to aby to na oko fungovalo" a to ti staci, proste je tam chyba a ma to bejt jak jsem napsal a pak i Pezantros potvrdil, nemam elektrotechnicke vzdelani takze nebudu ani delat zadnej nakres atd to at si udela ten kdo si to chce postavit nebo kdo s tim ma zkusenosti, kdyz uz neco delam, tak to delam poradne, nejsem cinan a nebylo to rejpani ale pouze upozorneni na chybu
  • 0

neilz
 
Příspěvky: 197
Images: 0
Registrován: 14.03.2015 03:31
Reputation: -51

Re: Druhý ventilátor přes RRD fan extender (ofuk)

Příspěvekod Rebel » 03.03.2017 18:22

Už mě to nebaví, jdu ty tvoje OT poslat tam kam patří.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Druhý ventilátor přes RRD fan extender (ofuk)

Příspěvekod neilz » 03.03.2017 18:24

to mi nevadi, hlavne tu nech to co sem napsal at ten "banalni a spravnej" obvod nemad blbe i dalsi lidi :-D
a to ze mam jinej nazor nebo napisu ze je neco spatne neznamena ze nemam pravdu, tys tu zareagoval arogantne a pekne rude ne ja
  • 0

neilz
 
Příspěvky: 197
Images: 0
Registrován: 14.03.2015 03:31
Reputation: -51

Re: Druhý ventilátor přes RRD fan extender (ofuk)

Příspěvekod Rebel » 03.03.2017 18:26

tobe to mozna nevadi, to je ale pouze tvuj pohled na vec
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Další OT - Druhý ventilátor přes RRD fan extender (ofuk)

Příspěvekod LadislavK » 04.03.2017 16:05

neilz, já vidím jako hlavní komunikační problém Tvůj "managerský" přístup typu "udělám jakoukoliv práci, jen mi na to dejte lidi" :) Kdežto zde se víc cení lidi, co sami něco znají a dělají v praxi. V dnešní automatizované době se sice uživí obrovské množství "upovídaných myslících" managerů, kteří kolikrát ani netuší, jak se vlastně dělá ta práce, kterou vykonávají jejich podřízení a berou mnohem víc peněz, než "pracanti". Ale s tím tady asi moc neuspěješ :) A to nepíšu jako žádný zahořklý zaměstnanec, podnikám přes dvacet let. A dá se říct, že čím jsem starší, tím více si vážím každého, kdo umí i něco jiného, než jen teoretizovat. A toto forum čtu rád, protože mám pocit, že zde se vyskytuje takových lidí nadprůměrné množství :)

p.s.: všiml jsem si, že tvé zprávy neobsahují zásadně slova jako "děkuji", "prosím", "omlouvám se"... Někdy si je zkus, je to krásné obohacení češtiny :)
  • 0

LadislavK
 
Příspěvky: 35
Registrován: 16.10.2015 19:18
Reputation: 0

Re: Další OT - Druhý ventilátor přes RRD fan extender (ofuk)

Příspěvekod neilz » 04.03.2017 16:47

ale jo obsahujou take pokud nekdo poradi, ja ted taky poradil a rebel hned jak pekne vyjel i dkdyz byl uplne mimo, vytvoril sam tenhle offtopic, neuznal ze se pletl a jeste v topicu pise jak ma vlastne pravdu aby nemusel priznat ze si toho sam dva roky nevsiml :-D
  • 0

neilz
 
Příspěvky: 197
Images: 0
Registrován: 14.03.2015 03:31
Reputation: -51

Re: Další OT - Druhý ventilátor přes RRD fan extender (ofuk)

Příspěvekod Rebel » 04.03.2017 17:28

mam rad lidi chytry jako radio :D myslis si, ze to tady vsecko ctu a studuju ? neupad si nahodou na sisku? neupad, mas to vrozeny, to uz jsem pochpili a nebudu sam. Tve uvahy a komentare jsou naprosto scestne a si opravdy "obrovskym" prinosem pro toto foru, za to se velice omlouvam, ze jsem si toho doposavad nevsiml :D :D :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Další OT - Druhý ventilátor přes RRD fan extender (ofuk)

Příspěvekod neilz » 04.03.2017 17:30

jde o to ze si rovnou zareagoval jak si zareagoval bez toho aby jsi pouzil hlavu a rekl si "kouknu na to jestli nema pravdu" tys prisel, bezmyslenkovite si to odsoudil a tim to pro tebe bylo vyreseny a nerikej ze to tak nebylo :-)
  • 0

neilz
 
Příspěvky: 197
Images: 0
Registrován: 14.03.2015 03:31
Reputation: -51

Re: Další OT - Druhý ventilátor přes RRD fan extender (ofuk)

Příspěvekod Rebel » 04.03.2017 17:38

to uznavam, mel si zpola pravdu, ale opet si to nedotahl do zadneho konce a na to jsem reagoval hlavne. pokud si nepochopil ten cervene doplneny text v puvodnim vlakne a tvem prispevku, tak za to ja opravdu nemohu. ja vim ze ty mas vzdycky pravdu, o tom jsi me uz davno presvedcil, ale je to bohuzel jen vetsinou jen tva pravda a nebo se ohanis nazorem nekoho jineho, bez sebemensiho naznaku toho, proc by tomu tak melo byt ... ono to pak konkreme v tvem pripade totiz zni vzdy stejne, tedy pouhe bezvyznamne vyrypovani :D Takze sorry, ale uz jsem na tebe proste alergickej a da ti dost prace me z toho vylecit, pokud to vubec mas v umyslu, coz pochybuji :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Další OT - Druhý ventilátor přes RRD fan extender (ofuk)

Příspěvekod lubos » 04.03.2017 17:43

Připomíná mi jednoho pána s laboratoří na lodi :D :D :D :D
  • 0

lubos
 
Příspěvky: 161
Registrován: 03.02.2014 14:59
Bydliště: Úvaly
Reputation: 0

Další

Zpět na Co se nikam jednoznačně nehodí :)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron