Re: Kdo by se mnou šel do vývoje rebelu II s? A NEB. KVK

Před založením nového vlákna se zamyslete, jestli skutečně není kam zařadit a ušetřte tím adminům práci se zbytečným dodatečným tříděním fóra. Děkuji za pochopení. Klidně zde diskutujte o "pikačovinách", OT nebudou řešeny. Tedy stručně řečeno "HNOJNÍK PATŘÍ SEM" :D

Re: Kdo by se mnou šel do vývoje rebelu II s? A NEB. ..

Příspěvekod RASK » 15.02.2017 09:13

To Neliz, To Svobpata

Možná jste si pánové nevšimli, že toto forum má možnost si prohlédnout vaše předchozí příspěvky a udělat si rychlý obrázek o vašich schopnostech a vědomostech.

Jen namátkově cituji Nelize :

27.lis.2016 10:57 … Dik za rady :-) zacinam to tak nejak kompletovat …

19.pro.2016 16:47 … Zdravim, za par dni mi dojde arduino z ciny a vzhledem k tomu ze s nim nemam zadne zkusensti tak bych potreboval poradit co vsechno za SW do arduina nahrat, …

11.led.2017 13:12 … Na osy mam drivery DRV8825 a na exreuder chci dat A4988 budou nejak rozdilne zapojeny ?

13.led.2017 17:39 … ja se zatim s 3D ucim takze ja odpadam ale chtel sem alespon nadhodit tenhle napad, myslim ze stoji za to ho provest …

30.led.2017 …ja tisknu druhej den ale uz sem neco pochytil …

Považuji za krajní drzost a neomalenost, když po pár týdnech přihlouplých dotazů si osvojujete právo kritizovat několikaletou tvrdou práci lidí jako je Průša, REBEL, … atd.

Takže vy dva komici … už asi tušíte, jak se na vás místní komunita dívá.
  • 0

RASK
 
Příspěvky: 58
Registrován: 12.06.2014 08:40
Reputation: 0

Re: Kdo by se mnou šel do vývoje rebelu II s? A NEB. KECI V

Příspěvekod neilz » 15.02.2017 09:23

Komplet dily na tiskarnu mam az od konce ledna, spousta lidi by mohla delat nejakou vec lip a presto jim to treba celi zivot nedojde to ale neznamena ze kdyz prijde nekdo jinej tak ze to nevidi to par minutach

Na uceni v 3D mam velice malo casu, tohle jde proste pomalu, bejt profik tak je u rebela polovina dilu uplne jina
  • 0

neilz
 
Příspěvky: 197
Images: 0
Registrován: 14.03.2015 03:31
Reputation: -51

Re: Kdo by se mnou šel do vývoje rebelu II s? A NEB. KECI V

Příspěvekod zbek » 15.02.2017 10:12

Ty jsi došel z nějakehýho manažerskýho kurzu? :D
Mam taky na druhý tiskarně par dilu uplně jiných , ale první jsem si postavil original rebela a po nějakem čase si vedle postavil trošku jinou verzi rebela . Jsem rad že je tu spousta nadšencu .Některé verze jsou super, jiné meně ,je to na každem kolik do toho chce nacpat .
  • 0

Zbek
zbek
 
Příspěvky: 135
Registrován: 19.11.2015 16:14
Reputation: 0

Re: Kdo by se mnou šel do vývoje rebelu II s? A NEB. KECI V

Příspěvekod slambora14 » 15.02.2017 10:33

Neilz nepochopils jsi za ten měsíc jednu základní věc.Rebel fórum je hlavně o komunitě zapálených lidí a snad i kamarádství.A Rebel, je mimo jiné, také o jednoduchosti s ohledem na výrobní náklady.
A nic Ti nebrání v tom, postavit si úplně jinou tiskárnu, dokonalou,bez vad, s výrobními náklady 4 tisíce a s prodejem
30 a víc...
  • 0

slambora14
 
Příspěvky: 6
Registrován: 14.11.2015 18:27
Bydliště: Prachatice
Reputation: 0

Re: Kdo by se mnou šel do vývoje rebelu II s? A NEB. KECI V

Příspěvekod Rebel » 15.02.2017 11:15

Bohuzel, to co tu "neilz" pises je pouze teorie a muzes byt klinde genius a mit to vsecko v hlave opravdu dokonale zmaknute. Lide co maji genialni myslenky v hlave jsou slavni vetsinou az po smrti (kdyz ty myslenky umi aspon prodat), takze tvuj cas mozna teprve prijde :D Bez te praxe a prevedeni do realu to ted a tady nema vubec zadny vyznam a my se vyvrcholeni tve kariery uz asi nedozijem. Tedy je uplne zbytecne tu dal neco psat.

Az ze sve sbirky genialnich vylepseni utrousis aspon jedine, ktere skutecne neco prinese, zachova dobrou tisknutelnost dilu, zachova stavajici rozmery hlavnich nosnych komponentu atp., tak specialne pro tebe to "zdarma" aplikuji a muzeme oddiskutovat prakticky prinos, ale jinak je toto omilani dokola neustale toho sameho, ze vis jak na to, ze jsou vsichni vlastne blbi, jen ty vis jak na to ale nereknes. Obobne diskuze se vedou v materske skolce.

Neber si to nijak osobne, ale za tech nekolik let jsem obdobnych inovatoru s plnou hubou kecu zazil opravdu hodne a skoncilo to vetsinou na tom, ze oni jsou ty dokonali, rozumi tomu a proto sve myslenky zdarma nedaji, tim padem si je vezmou do hrobu, prtoze je neumi sami zrealizovat. Tedy rozdil mezi genii bez schopnosti realizace a nami bastlili bez jakého koliv geniálního nadání, pouze s chutí neco zrealizovat i za cenu milionu preslapu je v podstate nekonecne velky Po geniovi nezbyde nic a po lamach jako ja aspon kupa nedokonalych tiskaren ci jinych bastlu, ktere spousta lidi i presto bavi a dal ten zaklad RII rozvijet a modifikovat. Keci patri do politiky a ne sem.

Jeste bych podotkl jednu zasadni a jednoznacne nejdulezitejsi vec, kterou zrejme rada lidi nechape:

Konstrukce Rebel II je navrzena hlavne s ohledem na:

- dostupnost nosnych komponentu (tedy neni potreba nic specialne obrabet)
- tisknutelnost dilu i na hure postavenych tiskarnach (tedy i pri mene dokonalych tiscich dilu se to da slozit a funguje to)
- rozumna spotreba materialu na tistene dily
- minimalni cena celkove konstrukce pri moznosti tisku beznych materialu.
- "otecrena" konstrukce s moznosti dalsich modifikaci verejnosti, tedy zverejnene podklady

Tyto kriteria si myslim ze splnuje a o tom zbytku, tedy modifikacich, vylepsenich, levelingach atp. je prave toto forum. Ale RII proste zustane RII a kazdy kdo chce a umi to si z toho muze postavit treba jadernou elektrarnu :D

Tento sloh neni podmetem k dalsi diskuzi, ale podmetem k jeji ukonceni.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Kdo by se mnou šel do vývoje rebelu II s? A NEB. KECI V

Příspěvekod Rebel » 15.02.2017 11:47

A jeste bych rozlisil to naprosto zasadni, co tu stale lide michaji dohromady.

Prusa a i3 je jednoznacny obchodni zamer a zpusob obzivy s dnes pomerne obrovskou zakladnou vyvojaru. Za me tedy jednoznacne velice dobra prace a marketing.

Rebel II atd. je pouze volnocasova zalezitost (aktivita mimo HPP, ktery me zivi), tedy OneManShow, ktera mi sezrala vsechen volny cas, a obdobne diskuze me evokuji k tomu se na to vsecko muzu vys..., smaznout forum, zavrit shop a radsi se doubat v nose...................
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Kdo by se mnou šel do vývoje rebelu II s? A NEB. KECI V

Příspěvekod neilz » 15.02.2017 12:01

Hale rebel je paradni stroj o tom zadna ja namitnul to ze rozdavat napady ktere muzou vydelat je hloupost a sobectvi ke sve rodine pokud uz neni nadmiru zaopatrena a clovek toho nevyuzije k dosazeni lepsiho zivotniho standardu jako treba Prusa

Prusa je podnikatel o tom zadna to musi bejt jasny i slepemu, toci v tom ohromny prachy, to ze zacal jako free je hezke ale duvod mohl byt naprosto jednoduchy, cim vic lidi a hlavne zadarmo zapojis do vyvoje tim rychlejs se dostanes k prodejny fazi, rovnou si otukas jakej je zajem, zpetna vazba atd takze zas by lidi nemeli bejt naivni a myslet si ze to delal z dobreho srdce, urcite pro to ma zajem a zapaleni ale sem si jistej ze vydelku a prodeji za poradnou cenu se nebranil
  • 0

neilz
 
Příspěvky: 197
Images: 0
Registrován: 14.03.2015 03:31
Reputation: -51

Re: Kdo by se mnou šel do vývoje rebelu II s? A NEB. KECI V

Příspěvekod Otomar » 15.02.2017 13:17

Měl by ses zeptat přímo jeho. Nebo si aspoň přečíst článek z doby, kdy zakládal Prusa Research.
http://josefprusa.cz/open-hardware-meaning/
  • 0

Customized REBEL II, direct HEVO, sCube, Voron Trident, Voron0.1, Custom Pinky Bear project & Neje 30W laser engraver
Otomar
 
Příspěvky: 637
Images: 0
Registrován: 20.12.2014 11:24
Bydliště: JMK
Reputation: 0

Re: Kdo by se mnou šel do vývoje rebelu II s? A NEB. KECI V

Příspěvekod Ballbutick » 15.02.2017 15:37

Obavám se neilz že vzhledem k tomu jak jsi se tu prezentoval se určitě každej s tebou do něčeho pohrne..
I já mám tiskárnu dost jinou a možná lepší než origo ale nikde jsem to neprezentoval protože 95 procent lidí nemá k potřebné technologii a materiálům přístup(určitě bych tam nedával linearní kuličkové vedení kdybych ho měl platit :-) ) ale že bych to zase tajil jak to je uděláný?? to bych si musel nafackovat.. Kdyby tu Rebel a Kroxigor atd nedávali rozumy zdarma tak mam sice krasnou konstrukci ale nevytisknu ani prd.. Takže pokud máš pocit že jsi znova objevil kolo a myslíš že na tom zbohatneš asi jsi by jsi měl opensource komunitu opustit.někdo tu ma v zapatí zprav napsaný něco o tom že by jsi měl komunitě vracet víc než ti dává. tím začni.
  • 0

Ballbutick
 
Příspěvky: 124
Registrován: 22.08.2015 10:05
Reputation: 0

Re: Kdo by se mnou šel do vývoje rebelu II s? A NEB. KECI V

Příspěvekod svobpata » 15.02.2017 15:45

RASK píše:To Neliz, To Svobpata

Možná jste si pánové nevšimli, že toto forum má možnost si prohlédnout vaše předchozí příspěvky a udělat si rychlý obrázek o vašich schopnostech a vědomostech.

Jen namátkově cituji Nelize :

27.lis.2016 10:57 … Dik za rady :-) zacinam to tak nejak kompletovat …

19.pro.2016 16:47 … Zdravim, za par dni mi dojde arduino z ciny a vzhledem k tomu ze s nim nemam zadne zkusensti tak bych potreboval poradit co vsechno za SW do arduina nahrat, …

11.led.2017 13:12 … Na osy mam drivery DRV8825 a na exreuder chci dat A4988 budou nejak rozdilne zapojeny ?

13.led.2017 17:39 … ja se zatim s 3D ucim takze ja odpadam ale chtel sem alespon nadhodit tenhle napad, myslim ze stoji za to ho provest …

30.led.2017 …ja tisknu druhej den ale uz sem neco pochytil …

Považuji za krajní drzost a neomalenost, když po pár týdnech přihlouplých dotazů si osvojujete právo kritizovat několikaletou tvrdou práci lidí jako je Průša, REBEL, … atd.

Takže vy dva komici … už asi tušíte, jak se na vás místní komunita dívá.
Já tisknu už přes rok a moje výtisky vypadají opravdu dobře, a nejsem nějaký komik. A nekritizuju rebela ani prusu. Příště si to pořádně přečti.
  • 0

svobpata
 
Příspěvky: 259
Registrován: 02.01.2016 14:53
Reputation: 0

Re: Kdo by se mnou šel do vývoje rebelu II s? A NEB. KECI V

Příspěvekod Rebel » 15.02.2017 15:51

necerti se, neni tu ten zacatek vlakna, tak si to RASK nespojil asi dobre :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Kdo by se mnou šel do vývoje rebelu II s? A NEB. KECI V

Příspěvekod Rebel » 15.02.2017 15:54

Kazdopadne me toto vlakno zacina bavit :D v pristim kole objasnim "vyhody" platcovstvi DPH, velkoobchodni ceny pri maloodberu :D Jo a jeste jak mi to vynasi a jak pak nevim co s tema vsema penezma delat :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Kdo by se mnou šel do vývoje rebelu II s? A NEB. KECI V

Příspěvekod Ballbutick » 15.02.2017 16:09

Rebel píše:Kazdopadne me toto vlakno zacina bavit :D v pristim kole objasnim "vyhody" platcovstvi DPH, velkoobchodni ceny pri maloodberu :D Jo a jeste jak mi to vynasi a jak pak nevim co s tema vsema penezma delat :D


Aby z toho nakonec nevyplynulo že jsi sám plátce DPH protože na rebelech otočíš víc jak mega za rok.. :D
  • 0

Ballbutick
 
Příspěvky: 124
Registrován: 22.08.2015 10:05
Reputation: 0

Re: Kdo by se mnou šel do vývoje rebelu II s? A NEB. KECI V

Příspěvekod Rebel » 15.02.2017 16:15

No, k tomu se klidne priznam, otocil jsem mega a proto jsem platce DPH. Ale je to jen diky tomu, ze jsem z JRC odkoupil zbytkove zasoby na fakturu s 6 mesicni splatnosti (a nastesti vcas vetsinu prodal), kterou jsem v lednu 2017 doplatil a jsem na firemnim uctu cca minus 20000,-, tedy zasekl jsem kontokorent a potreboval bych naopak zbozi nakoupit, ale nemam v podstate za co :D
Tedy kdyz to shrnu a nebudu pocitat to minus, tak mam plnej byt kramu, delam furt nejaky zas... papiry, zadnej volnej cas, mesicne delam priznani DPH a odvadim ho, ted me cekaji jeste dane, platim ucetni aspon za kontrolu tech priznani, zbytek si delam sam atd. Takze kolem a kolem, je to naprosto super, jen premyslim o tom, proc to vubec delam :D

PS: uz vim, proto, abych "poslouchal" jak delam vsecko spatne a nedokonale, jak mam vse drahe a jak jsem na lidi zly :D :D :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Kdo by se mnou šel do vývoje rebelu II s? A NEB.

Příspěvekod RASK » 15.02.2017 16:44

To: svobpata

To je těžká diskuse, když si ani nepamatuješ co jsi napsal.
Cituji tě : „Prave ty nedostatky chci opravit a vse vylepsit … “
… A to jako není kritika?

Taky si chlapci uvědomte, že něco jiného je koupit si u Zahradníka stavebnici a něco jiného je ji navrhnout od „nuly“, zkreslit, sehnat materiál, vyrobit, pětkrát předělat, odladit... V prvním případě je to 20 hodin ve druhém případě 2000 hodin. Pokud si takový vývoj projdeš, budeš mít představu co to obnáší a získáš úctu k práci druhých. Ale pokud jediný co umíš je koupit si stavebnici a pak na ni házet špínu, tak zůstáváš komik. Protože pěkně tisknout na odladěné Průšově tiskárně umí i mentálně postižení.
  • 0

RASK
 
Příspěvky: 58
Registrován: 12.06.2014 08:40
Reputation: 0

PředchozíDalší

Zpět na Co se nikam jednoznačně nehodí :)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron