Chyba HE - /dec

Chyba HE - /dec

Příspěvekod romoli » 05.02.2016 21:42

Dobrý den,
zkoušel jsem zde hledat ale nenalezl uspokojivou odpověď.
Při tisku (náhodně) mi občas na display vyskočí místo teploty daného HE pouze "/dec" vypne to oba HE a tím je konec tisku. Zkoušel jsem kabely, spoje atd. nicméně je to tak náhodné, že netuším co s tím. Někdy tisknu 7 hodin v pohodě jindy mě to vypne po 10 minutách.
Momentálně mám repetier 0.92 a HE od 3draty.
Zvládl by mne někdo prosím nasměrovat správným směrem?
Děkuji, Roman.
  • 0

romoli
 
Příspěvky: 12
Registrován: 06.01.2016 19:21
Reputation: 0

Re: Chyba HE - /dec

Příspěvekod zemciko » 06.02.2016 00:18

Jestli je to náhodné, tak bych hádal špatný kontakt, zlomený vodič k jednomu z termistorů. Když to člověk kontroluje je to ok jak se to hýbe může se to rozpojit..
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Chyba HE - /dec

Příspěvekod romoli » 06.02.2016 09:29

To jsem právě zkoušel vyloučit ale nejde to vždy na 100% - nemohl by toto dělat třeba příliš dlouhý kabel USB? pro kalibraci jsem byl nucen použít poměrně slabý, málo stíněný cca 2 až 2.5m dlouhý...
  • 0

romoli
 
Příspěvky: 12
Registrován: 06.01.2016 19:21
Reputation: 0

Re: Chyba HE - /dec

Příspěvekod Alexco » 06.02.2016 19:48

0,92-ka FW má ochranu proti požaru, tá ti při nesedicím modu vypne všechny ohřevné díly. Už se to tu probíralo. Ve firmware je to položka decoupling test period, je tam standartně 30000, nebo tak nejak, je to jak pro HE, tak i pro bed, ve své sekci v configuraku. dej tam 0 a máš klíd, ale neodcházej od tiskarny, pokud ti neběhá spolehlivě... dec zkratka co se ti ukáže, je právě ono decoupling. Nesedí PID tabulka ohřevu, buď se ohřívá pomalejí, nebo rychlejí, a vypné...
PS, té decouplingy jsou dva, jeden pro HE, druhý je pro bed,
  • 0

Nikomu to nevnucují, já experementují, ty experementuješ, řekneme to mezi sebou a třeba něco pozitivního vzníkne i pro jiného...
Alexco
 
Příspěvky: 87
Registrován: 13.07.2015 06:11
Bydliště: Vranová Lhota u Morávské Třebové
Reputation: 0

Re: Chyba HE - /dec

Příspěvekod romoli » 07.02.2016 09:35

Mnohokrát děkuji, tohle mne nenapadlo že tam něco takového hodí, předpokládám že tedy mohlo fouknout na HE ten se "zahříval pomaleji" proto že na něj proudil vzdych a vyplo to?....
  • 0

romoli
 
Příspěvky: 12
Registrován: 06.01.2016 19:21
Reputation: 0

Re: Chyba HE - /dec

Příspěvekod Alexco » 08.02.2016 19:42

Ano, já s tím bojoval cca týden, než jsem se dostál do arduina, jako jazýka. neříkam, že ho znám, ale lecco pochopil, angličtinu síce zvládam, ale pouze čteni, a to technické, ale i to bylo ve mnoha případech málo... Mne naštvalo za začatku to, že jsem měl skoro dotisknuté pojezdy z hooodně málo materiálu co jsem měl , a domu přišla ze školy dcerka, a rovnou vychlázená šla k tiskárně podívat co tamm tísknu, a bed nahlásil dec....
  • 0

Nikomu to nevnucují, já experementují, ty experementuješ, řekneme to mezi sebou a třeba něco pozitivního vzníkne i pro jiného...
Alexco
 
Příspěvky: 87
Registrován: 13.07.2015 06:11
Bydliště: Vranová Lhota u Morávské Třebové
Reputation: 0


Zpět na HotEnd-y a vše kolem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron