CORE XY

Re: CORE XY

Příspěvekod jmysicka » 11.11.2016 16:00

Já ještě hodlám zkusit tu "fast decay" úpravu a dle Tvého doporučení výše dám na extruder A4988. Tam se mi stejně nedařilo kloudně nastavit proud na DRV, buď vynechával kroky, nebo hřeje motor..

A aby to nebylo tak OT :) tak po přečtení tohoto vlákna jsem upustil od H řemene i core XY a začal jsem pracovat na verzi s X motorem na vozíku.
  • 0

jmysicka
 
Příspěvky: 124
Registrován: 23.05.2015 19:17
Bydliště: Čáslav
Reputation: 0

Re: CORE XY

Příspěvekod Rebel » 11.11.2016 17:11

Jj, je to jednoduche a funkcni :)
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: CORE XY

Příspěvekod drom » 15.12.2020 02:22

Ahoj, co oživit téma ?
Neměl by někdo chuť stvořit Core XY ?
Já už jednu kreslím, tak až budu mít čas, tak jí sem přidám, pro případné komentáře a nápady..
  • 0

drom
 
Příspěvky: 12
Registrován: 08.02.2014 19:14
Reputation: 0

Re: CORE XY

Příspěvekod walker.cz » 15.12.2020 20:45

stvořit corexy? ale je jich "plný pytel". Právě nyní předělávám svoji corexy do stylu blv. Původně jsem začal stavět Rebel s Cube a vznikla z toho corexy - osa Z jako sCube a osy XY na lineárech. Bohužel uchycení stolku na jedné straně mi nevyhovuje, takže předělávám. A současně mám v plánu, tedy začínám, druhou corexy - HevORT, osa Z na třech motorech a tím pádem morotické vyrovnání bedu ....

Ale nápad dobrý, šup, sázej foto a postupy, třeba se taky donutím přidat něco nahodit :D
  • 0

Rebel II, Rebelix MK2, Poseidon Duo, W-sCubeXY, Delta Sculptur, Wallta (moje delta :D ),
walker.cz
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10.01.2017 23:08
Bydliště: Cheb
Reputation: 0

Re: CORE XY

Příspěvekod drom » 17.12.2020 13:31

No jsem zatím ve fázy návrhu.

Jelikož mám taky k dispozici lineáry(šířka 9mm, délka 275mm), tak je chci využít, alespon na XZ osu. (případně se dají pořídit levně z číny). Ale asi bych pak udělal i verzy s klasickýma hlazenkama v tom zas takový problém nebude.

Co se týká ostatních dílů, tak je zatím vytisknu a pokud bude všechno OK, tak bych je nechal ve finále udělat z hliníku (ale samozřejmě předělat aby to bylo něco snadno obrobitelného).

obrázek zde:
https://drive.google.com/file/d/10IJE78WcF0LZAc5lGu1ErmaDVAlMVFHM/view?usp=sharing

Motorické vyrovnání bedu je zajimavé, čím to chceš řídit ?

Vedení Z stolu předělám na boční strany, taky si myslím, že z té jedné strany to nebude úplně ok.
Pro pohyb bych použil kuličkový šroub, ale to je taky mimo budget. Takže zůstane trapéz.

Pokud máš nějaký nápad co a jak udělat lépe, tak jsem jedno velké ucho :)

A hledám taky dodavatele levných hliníkových profilů. Z alupy jsou sice za hubičku, ale mají jenom 30x30 a ten jejich čtvercový vnitřní profil není úplně nejvhodnější. Radši bych 20x20 nebo 20x40 vyříznout závit do středu a spojit šroubem, aby se ušetřilo za spoje.



EDIT: dnešní úprava 17.12.2020
https://drive.google.com/file/d/1_zkBvzrovNhJFJ__HuoBg3NU-t7_lZKL/view?usp=sharing

Napadá mě dát lineáry na bok profilu směrem do středu pracovní plochy, mohli by pak být jiné a lehčí na vytisknutí držáky lineáru na X ose.


EDIT 5.8.2021 - Tak to trochu usnulo :), pustil jsem se do LED laseru a teď dělám ještě CO2 laser a pak snad návrat k tiskárně.
  • 0

drom
 
Příspěvky: 12
Registrován: 08.02.2014 19:14
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na Jiná verze či vylepšení?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků