Rebel OZMOD v2 (blackprince)

Rebel OZMOD v2 (blackprince)

Příspěvekod zemciko » 27.12.2019 16:12

Již před nějakou dobou jsem začal nakupovat díly na vylepšení předcházející předělávky rebela II. Po nějaké době mi došlo, že mám vlastně díly na celou novou tiskárnu a starou tentokrát ani nemusím rozebírat. původně jsem ho chtěl celý v černém a dát mu honosné jméno "black prince" nicméně na kladě neměli zrovna černě eloxovaný hliník... No a jelikož se tu objevil zájem o díly na 10mm kalené tyče tek se sem postupně pokusím dát jak popis tak stl soubory.
Hlavní rozdíly oproti klasickému rebelu:
1. Větší rozměry celkově, tisková plocha používá prusa Mk42 klon tj 253x242mm na výšku 310mm místa
2. uspořádání/poloha prvků je klasické stejně jako kinematika, jsou ale použité 10mm kalené broušené tyče a k ním lineáry lm10U + lineyáry v domku pro osu Y. (obecně by to mělo mít vtší tuhost)
3. je použit osvědčení E3D/jhead hotend v 6 ale k němu je extruder Titan (čínský klon) momentálně v celokovové verzi (kromě toho že je stabilnější má i všude ložiska)
4. Elektroniku jsem nakonec použil 32bit SKR 1.3 klasický LCD s kolečkem 64x128 (je k tomu i dotykový diplay ale mně to přijde lepší s kolečkem..
5. je to celé na 24V a to i když jsou použity čínské klony heatbloku a bedu na 12V napájeno je to z "600W" 24V spínaného zdroje (dříve jsme používal dva zdroje jeden zvlášť pro bed)
6. přidáno osvětlení a výstup 24v na minivrtačku ze zdroje
7. heatbed je předělaný z klonu Mk42 na magnetický bed , kdy na horní ploše je silikonová vrstva a na ní kloupený plech zespodu pak bavlněno hliníková izolace a nalepené magnety do 150°C (funguje to fakt super)
8. no a součástí je i BLTouch respektive jeho čínský klon za 11dolarů
tiskarny_ozmod.jpg
Vlevo staší OZMOD v1, vlevo větší OZMOD v2

0_ram_celek_orez.jpg
Rám ozmod 2 (bez retezu elektroniky a drobnosti)

OZMOD2_osax.7Z
stl vozíku a osy x
(541.36 KiB) 295 krát

osax1.jpg
osax2.jpg
vozik1.jpg
vozik2.jpg
vozik3.jpg

OZMOD2_osaz.7Z
stl soubory osy Z
(272.27 KiB) 297 krát

osaz1.jpg
osaz2.jpg

OZMOD2_osay_1.7Z
stl osy casti osy Y souvisejici s lineary
(106.31 KiB) 297 krát

osay1.jpg



Měly by to být zatím všechny soubory související s 10mm tyčemi a lineáry. Pokud bude zájem o jiné tak postupně doplním.
Ten vozík je částečně lepený tj "vozik titan rebel" a "vozik predek" je třeba tisknoutt z abs a během montáže slepit (i s maticemi uvnitř).
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Zpět na Jiná verze či vylepšení?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků