Rebel (Pirate) Scum?

Rebel (Pirate) Scum?

Příspěvekod Woyta » 22.11.2019 00:28

Po zkušenosti s vylítaným Rebelem 2 jsem nějakou dobu provozoval Anet A8 z výprodeje a po čase se začal koukat po něčem lepším. Loni jsem se na 3D expu porozhližel po něčem zajímavějším.
Nejvíce se mi tam zalíbil Rebelix Cube a tak jsem ho použil jako základ pro moji konstrukci.

Původní plán byl upravit osu Y jen pro jeden motor. Dily, které jde koupit, nahradit kupovanými. A tištěné díly nahradit výpalky z nerezu. Ať je to hezky tuhé.

Během léta se to trošku zvrtlo když jsem narazil na Core XY a konkrétně tiskárnu Bucaneer.
A původni návrh os XY šel do koše

Jelikož jsem chtěl co největší podporu komunitních modifikací, tak je upevnění extruderu jako u tiskáren CR10, Ender, Anet E16,...

Kromě tří dílů, se mi zatím daří aby aby díly nebyly ohýbané. Ale zatím mě nenapadlo lepší řešení.

Tiskárnu mám navrženou pro tisk 300*300*400 ale stačí vyměnít pár profilů, dát delší vedení a je to docela velká potvora.

Další možnost rozšíření vidím třeba výměnu nástrojů. Prostor pro to tam nějakej je.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Většinu potřebného HW už mám doma, teď jsem zadal výrobu výpalků a když to dobře dopadne, tak snad do vánoc bude tisknout.

Ohledně HW:
Re-Arms
Ramps 1.6
TMC2130 přes SPI
6x endstop
filament sensor
BL touch
MK8 dual gear podavač
Kompletní extruder pro CR10.
Magnetická pružná podložka.
  • 0

Naposledy upravil Woyta dne 22.11.2019 18:41, celkově upraveno 1
Woyta
 
Příspěvky: 11
Registrován: 06.01.2016 20:38
Reputation: 0

Re: Rebel (Pirate) Scum?

Příspěvekod lubosh » 22.11.2019 11:56

Core XY tiskne velmi pěkně, také jsem ji stavěl.
http://www.rebelove.org/viewtopic.php?f=9&t=2454&p=32751&hilit=hypercube#p32751
A "vidět" není vyjmenované slovo (pardon, nedalo mi to :D ).
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: Rebel (Pirate) Scum?

Příspěvekod Woyta » 17.12.2019 19:37

Vypálené dily pro první verzi jsou doma.
Obrázek
  • 0

Woyta
 
Příspěvky: 11
Registrován: 06.01.2016 20:38
Reputation: 0

Re: Rebel (Pirate) Scum?

Příspěvekod mochr » 18.12.2019 06:07

Hezka kosta, jsem zvědavý na výsledek. jen nevím jestli je uplně vhodný jit cestou pálených dílu, k tomu každý přístup nemá a na objednávku to vyjde docela draho - ideálně mít kamaráda v takové firmě aby to tam pustil přes oběd:).
nešlo by ohýbané díly nahradit běžně prodávanými - třeba toto:
Bez názvu.png

pravda nevím jak je to s přesností, a nebude to tak pěkný..

BTW
všimly ste si jak ma ten bucaneer řešenej filament? odmotávání z klubíčka zevnitř? to jako odmotám ze špulky na volno nebo budou prodavat nějakj spešl?
  • 0

mochr
 
Příspěvky: 225
Images: 2
Registrován: 18.09.2014 08:09
Bydliště: Blansko
Reputation: 0

Re: Rebel (Pirate) Scum?

Příspěvekod Woyta » 20.12.2019 11:55

Dily navrhuju tak aby ti na jejich vyrobu stačila flexa a vrtačka. (většinou)
+ mám v hlavě pár dalších nápadů na vylepšení.Některé díly tak mohou být tištěné, či z plechu.
Zrovna tyhle endstopy považuju momentálně za kompromis. Trochu jsem spěchal abych měl na vánoce dily na RC a tiskárnu.
Další revize bude jednodušši a nějak upevněna k linearnímu vedeni.

Obcas potkas filament bez civky. Bud to je male mnozstvi, nebo pouzijes vlastni civku.
  • 0

Woyta
 
Příspěvky: 11
Registrován: 06.01.2016 20:38
Reputation: 0

Re: Rebel (Pirate) Scum?

Příspěvekod Woyta » 01.02.2021 00:25

Tak po delší době konečně vyřešené problémy s elektronikou a tiskárna dnes poprvé něco vytiskla.

Teď už jen doladit kalibrace, offsety,BLTouch, sensor filamentu, lepší větrák do zdroje a další nepodstatné ptákoviny :D
  • 0

Woyta
 
Příspěvky: 11
Registrován: 06.01.2016 20:38
Reputation: 0


Zpět na Jiná verze či vylepšení?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků