Magnetický BED - home made - TEST

Re: Magnetický BED - home made - TEST

Příspěvekod mpczmpcz » 20.02.2021 13:55

To bych asi taky čekal, ale není jasné, jestli se to zvedalo na krajích plechu nebo snad i uprostřed. Pokud na krajích, tak by to asi řešily ty klipsy, pokud uprostřed, tak asi větší tloušťka plechu. Když jsme u té tloušťky, jaká je vlastně osvědčená tloušťka plechu u těch, kteří tento systém provozují ke své spokojenosti?
Ty magnety jsou samozřejmě asi odolnější vůči teplu a asi dlouhodobě stabilnější, ale zase tu máme ty komplikace se zafrézováním do podložky, což je sice řešitelné, ty díry se nám potkávají s vyhřívací vrstvou a navzájem se s ní dost blbě prostorově snáší.
Také mě vrtá hlavou, proč to nedrží na kovové planžetě s naneseným 3Dlakem, když ten na skle to funguje báječně. Jediné, co mě napadá, je odvod tepla z místa doteku, který bude u kovu asi větší. Planžetu zatím uřezanou nemám, zkusil jsem jen tenký hliníkový plech s 3Dlakem a tiskne to úplně normálně. Zkusil někdo kombinaci ocelovou planžetu s 3Dlakem v praxi? Dík, mpczmpcz, 20feb2021
  • 0

mpczmpcz
 
Příspěvky: 60
Registrován: 03.12.2020 18:32
Reputation: 0

Re: Magnetický BED - home made - TEST

Příspěvekod antoans » 22.02.2021 01:14

Ahoj tak jsem se celým článkem prokousal až sem .Mám hotbed MK2b na něm 3 mm al desku a na ní jsem až do teď používal sklo .A před vánoci si pořídil toto https://pl.aliexpress.com/item/4000269956918.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6f5e5c0fokf79x a kvůli tomu jsem vyměnil hliníkovou desku za silnější 4 mm (ta předtím nebyla moc rovná a trochu se v rozích prohýbala) takže místo skla jsem na lepil přiloženou magnetickou folii 1,5 mm silnou no a na í zmíněnou planžetu rádoby s pei je to moje první zkušenost s tímto. Plech drží slušně i při teplotách kolem 120 stupňů magnetická síla v pohodě. No ale s vrstvou pei pokud to není nějaká napodobenina (mimochodem dostal jsem k tomu i náhradní folii) už je to horší PLA tak za 3 i když je hezké že za studena stačí plech trošku prohnout a jde to dolu samo . Co se tyče PET-G tak stím už je to horší na takzvané pei nedrží ani trochu (zkoumal jsem rovinnost plechu a zjistil že uprostřed to děla jakýsi lavor 0,2 mm) .Což mne dost štve jelikož v minulosti jsem na skle měl nalepenou folii co používá Ender a na í to kolikrát drželo tak že se mi při sundáváni podařilo polámat sklo proto jsem šel do planžety teď ne vím co s tím jestli se nevrátím zpátky ke sklu vyzkouším 3Dlac .... toliko moje troška k tomuto tématu.
  • 0

Rebel II-ramps 1.4,repetier; delta-FLSUN
antoans
 
Příspěvky: 59
Registrován: 04.01.2018 15:57
Bydliště: Ostrava 2
Reputation: 0

Re: Magnetický BED - home made - TEST

Příspěvekod mpczmpcz » 22.02.2021 08:25

Zdravím, to jsou zajímavé informace, které by nebylo špatné dopřesnit. Jak je tlustý ten plech? Je to nerez nebo obyč ocel? Je potažený z obou stran nebo jen z jedné? Něco se tam sice o tom píše, ale moc jasné to není. Pokud je jedna strana čistě plechová, dal by se na to nahodit 3Dlak a vyzkoušet tisk? S tou fólií PEI je značný opruz, nanášení pracné, výměna ještě horší, kvalita při nákupu ve hvězdách, v metráži koupit složité. Hlavní problém vzniká při stavbě atypické velikosti stolku, kdy musí být veškerý potřebný materiál v "metráži". Dík, mpczmpcz, 22feb2021
  • 0

mpczmpcz
 
Příspěvky: 60
Registrován: 03.12.2020 18:32
Reputation: 0

Re: Magnetický BED - home made - TEST

Příspěvekod antoans » 22.02.2021 17:37

Ahoj po bližším zkoumání jsem zjistil že čistý plech je hrubý 0,5 mm je na něm nějaká žlutá povrchová úprava (snad žlutý zinek jaký se používá na vruty ) z jedné strany je hladká pei ? folie
0210222_152438.jpg
a na druhou je napečeno něco podobného co vytváří rastr podobný rozlité kapalině
20210222_1523060.jpg
10x zvětšeno
20210222_1524290.jpg
.
  • 0

Rebel II-ramps 1.4,repetier; delta-FLSUN
antoans
 
Příspěvky: 59
Registrován: 04.01.2018 15:57
Bydliště: Ostrava 2
Reputation: 0

Re: Magnetický BED - home made - TEST

Příspěvekod mpczmpcz » 22.02.2021 20:22

Dík, trošku se ale v tom popisu ztrácím. mpczmpcz, 22feb2021
  • 0

mpczmpcz
 
Příspěvky: 60
Registrován: 03.12.2020 18:32
Reputation: 0

Re: Magnetický BED - home made - TEST

Příspěvekod antoans » 23.02.2021 00:11

mpczmpcz píše:Dík, trošku se ale v tom popisu ztrácím. mpczmpcz, 22feb2021
co nechápeš?
  • 0

Rebel II-ramps 1.4,repetier; delta-FLSUN
antoans
 
Příspěvky: 59
Registrován: 04.01.2018 15:57
Bydliště: Ostrava 2
Reputation: 0

Re: Magnetický BED - home made - TEST

Příspěvekod mpczmpcz » 23.02.2021 08:46

Třeba ta žlutá povrchová úprava je kde? Není mi také jasné, k čemu je dobrá ta struktura na straně, která se (asi) přisává na magnetickou podložku. To mě zajímá nejvíc, protože bych rád viděl výsledky testu nástřiku na surovou kovovou pružnou planžetu lakem 3Dlac, se kterým mám dobré zkušenosti na skle menších rozměrů. Jsou to možná otázky spíše na výrobce, ale třeba to někdo bude vědět. Lepení fólie PEI mě ani trochu neláká, navíc tu jsou komplikace u atypických rozměrů. Také bych rád viděl, jak se dá strhnout poškozená nebo již nepotřebná magnetická fólie z topné plochy, popř. nějaké finty na usnadněné odtrhu. Ta PEI fólie se dá sehnat v metráži? Pokud ano, dá se to srulovat do ruličky? Dík, mpczmpcz, 23feb2021
  • 0

mpczmpcz
 
Příspěvky: 60
Registrován: 03.12.2020 18:32
Reputation: 0

Re: Magnetický BED - home made - TEST

Příspěvekod antoans » 23.02.2021 20:09

Ahoj žluta povrchová úprava je na plechu ale promiň na těch fotkách je to díky světelnému zkreslení špatně vidět je to něco jako tmavší mosaz. Ta struktura nahrazuje pravděpodobně práškový povrch jako u Průši na plechách ten plech je tímto oboustranný jinak máš pak hezky rastr na spodní straně výtisku. Co se týče strháváni magnetické folie tak tím jsem si taky stihl projít nahřál jsem stolek na 120 stupňů vzal špachtli a už to jelo jinak zbytky lepidla jsem potom umyl toluenem :D nic složitého. Jinak když tohle píšu tak zrovna tisknu regulační matky pod bed. Mi zas není jasné proč chceš pořád stříkat 3dlac na plech? Ty máš bed atypických rozměrů ? Jinak pro vysvětlení ty klipsny jsem tam dal jelikož jsem kvůli bedu musel dát zrcadlo a na tom je plech a všechno to dohromady drží ty klipsy. :D
210223_183146.jpg
  • 0

Rebel II-ramps 1.4,repetier; delta-FLSUN
antoans
 
Příspěvky: 59
Registrován: 04.01.2018 15:57
Bydliště: Ostrava 2
Reputation: 0

Re: Magnetický BED - home made - TEST

Příspěvekod mpczmpcz » 24.02.2021 13:10

Dík, ano, +/- 60x40cm, zatím jen v rozpracování. Pružný plech nerez i rez mám skladem, vlastní laser taky, ale ten povrch na plechu zatím nemám domyšlený. Čekám, co bude. Pevně věřím, že tuto kombinaci někdo vyzkoušel. PEI v tomto a větším rozměru nikde nevidím a navíc je s PEI dost rýpačka, to už jsem psal. mpczmpcz, 24feb2021
  • 0

mpczmpcz
 
Příspěvky: 60
Registrován: 03.12.2020 18:32
Reputation: 0

Re: Magnetický BED - home made - TEST

Příspěvekod Klaudius » 24.02.2021 14:12

Nestačí https://www.lepiky.cz/lepici-pasky-1k/j ... -20e--250p ? Zatiaľ naj riešenie na ohybnú podložku, prinajhoršom trošku 3DLac-u a drží to jak pribité.
  • 0

Klaudius
 
Příspěvky: 177
Registrován: 15.02.2016 12:15
Bydliště: Bratislava - okolie
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Magnetický BED - home made - TEST

Příspěvekod antoans » 24.02.2021 15:24

Klaudius píše:Nestačí https://www.lepiky.cz/lepici-pasky-1k/j ... -20e--250p ? Zatiaľ naj riešenie na ohybnú podložku, prinajhoršom trošku 3DLac-u a drží to jak pribité.

no já ne vím to je jednostranná páska nebylo by lepší tohle https://www.lepiky.cz/lepici-pasky-1k/oboustranne-lepici-pasky-132k/pasky-pro-aplikatory-atg--134k/akrylova-lepici-paska-3m-926-pro-aplikatory-419p tahle je do 150 stupňů
  • 0

Rebel II-ramps 1.4,repetier; delta-FLSUN
antoans
 
Příspěvky: 59
Registrován: 04.01.2018 15:57
Bydliště: Ostrava 2
Reputation: 0

Re: Magnetický BED - home made - TEST

Příspěvekod mpczmpcz » 24.02.2021 16:35

Dík, po dlouhé diskusi s technikem, pak obchodem, pak druhým obchodem jsem se konečně dozvěděl, jak velkou šířku jsou schopni vyrobit a dodat. Vyslechl jsem si hodně problémů s výrobou atypu, nakonec z nich vypadlo to, co mohli napsat na stránky. Já, ani kolegové jsme to totiž z těch jejich informací nevyčetl, ani nevytušil.
Takže jestli jsem to dobře pochopil, šířku vyrobí asi "jakoukoliv", číslo jsem se nedozvěděl, trochu problém je v tom, že odebraná délka musí být vždy těch 50m. To se mi zdá na test i na praktický provoz vzhledem k ceně dost nepříjemné. Pokud to někdo již vyřešil, může se podělit o systém, jak na to. Cena jednoho výseku 20E na BIG bed by nemusela být tak vysoká a jak píšete, údajně to funguje. Díky, mpczmpcz, 24feb2021
  • 0

mpczmpcz
 
Příspěvky: 60
Registrován: 03.12.2020 18:32
Reputation: 0

Re: Magnetický BED - home made - TEST

Příspěvekod antoans » 24.02.2021 21:29

mpczmpcz píše:Dík, po dlouhé diskusi s technikem, pak obchodem, pak druhým obchodem jsem se konečně dozvěděl, jak velkou šířku jsou schopni vyrobit a dodat. Vyslechl jsem si hodně problémů s výrobou atypu, nakonec z nich vypadlo to, co mohli napsat na stránky. Já, ani kolegové jsme to totiž z těch jejich informací nevyčetl, ani nevytušil.
Takže jestli jsem to dobře pochopil, šířku vyrobí asi "jakoukoliv", číslo jsem se nedozvěděl, trochu problém je v tom, že odebraná délka musí být vždy těch 50m. To se mi zdá na test i na praktický provoz vzhledem k ceně dost nepříjemné. Pokud to někdo již vyřešil, může se podělit o systém, jak na to. Cena jednoho výseku 20E na BIG bed by nemusela být tak vysoká a jak píšete, údajně to funguje. Díky, mpczmpcz, 24feb2021

No a tak co jsi s na konec objednal planžetu nebo folii na tisk nebo magnetickou?
  • 0

Rebel II-ramps 1.4,repetier; delta-FLSUN
antoans
 
Příspěvky: 59
Registrován: 04.01.2018 15:57
Bydliště: Ostrava 2
Reputation: 0

Re: Magnetický BED - home made - TEST

Příspěvekod Klaudius » 25.02.2021 01:56

To mpczmpcz: Nemusíš kúpiť šírku na celú podložku, pokojne polovičnú a lepiť dva pásy. Tá páska nevydrží bez poškodenia večnosť, takže ju občas vymeníš. Niečo to stojí, ale zas to nie sú stratené peniaze. ja z tej svojej rolky občas niekomu na podložku pásku nalepím, časť ceny tak postupne dostávam späť.
Na druhú stranu musím priznať, že stále viac tlačím na sklo a 3Dlac - je to lacné a bezproblémové.
  • 0

Klaudius
 
Příspěvky: 177
Registrován: 15.02.2016 12:15
Bydliště: Bratislava - okolie
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Magnetický BED - home made - TEST

Příspěvekod smejch » 25.02.2021 10:22

Asi tak jak píše Klaudius - mám bed 300x300 a lepím dvě lajny z 200mm pásu, zbytek se odřízne. Podložku stačit navlhčit vodou se saponátem a folie po tom klouže, takže se dají okraje hezky sesadit. Pak vytlačíš zbytek vody a necháš to zaschnout. Vsadil bych se, že poblíž najdeš někoho s velkou rolí :-) já můžu nabídnout Brno.
  • 0

smejch
 
Příspěvky: 66
Registrován: 20.02.2017 17:12
Reputation: 0

PředchozíDalší

Zpět na Jiná verze či vylepšení?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron