Magnetický BED - home made - TEST

Re: Magnetický BED - home made - TEST

Příspěvekod Rebel » 15.02.2021 17:03

Běžně tu fólii nad 70 neseženeš a z popsaných zkušeností je evidentní, že to ani nemá cenu.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Magnetický BED - home made - TEST

Příspěvekod mpczmpcz » 15.02.2021 20:10

OK, taky si myslím. Dokonce ani neběžně není k sehnání. Ta nerez planžeta je taky problém. Tu pružinovou nerezovou jsem sice sehnal, (naštěstí jsem si vzpoměl, že jsem kdysi řezal komusi šablonu na osazování plošných spojů a to mě navedlo), ale ... Problém je, že ten materiál je sice mechanicky (asi) OK, ale je velmi slabě magnetický, až skoro nemagnetický. V dílně jsem si dnes povšiml, že by mohl vyhovět materiál, co z něj dělá číňan měrky na spáry. Pěkně to pruží a ani to v praxi nějak viditelně nerezaví. Navíc mám možnost odhadnout pružnost, protože v sadě je síla od 0,05 do 1 mm. Na dostupné magnetické samolepící fólii to drží docela slušně. Zkusím to vypálit z tohoto materiálu na test. Jaká je prosím praktická zkušenost s takovou kombinací v delším provozu? Nepokrabatí se to časem při odlupování výtisku? Dá se tisknout přímo na planžetu? Nebo je lepší + 3Dlak? Na skle s ním mám výbornou zkušenost. Také zatím nemám ponětí, jak moc se zpomalí prostup tepla zespodu přes AL desku, "plastovou" magnetickou fólii a planžetu. mpczmpcz, 15feb2021
  • 0

mpczmpcz
 
Příspěvky: 60
Registrován: 03.12.2020 18:32
Reputation: 0

Re: Magnetický BED - home made - TEST

Příspěvekod Rebel » 15.02.2021 21:38

Na planžetu se tisknout nedá ani s lakem, proto jsem psal, že je ideální PEI, nebo aspoň PET fólie. Prostup tepla dostačující, mám na jedné tiskárně fólii 1mm, což už jsem psal.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Magnetický BED - home made - TEST

Příspěvekod Klaudius » 15.02.2021 21:48

mpczmpcz píše: ...Ta nerez planžeta je taky problém...


Ja som išiel cez predajcu nerezových materiálov a žiadny problém. Síce to niečo stojí, ale zas to máš doma na prvý raz bez zbytočného hľadania a skúšania... Skús pozrieť info na stránkach nejakého profi predajcu, napríklad:
https://www.inerez.cz/jakosti-nerezovych-materialu/
  • 0

Klaudius
 
Příspěvky: 177
Registrován: 15.02.2016 12:15
Bydliště: Bratislava - okolie
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Magnetický BED - home made - TEST

Příspěvekod mpczmpcz » 15.02.2021 22:14

Aha, dík, tak když žiadny problém, tak jaký materiál dodal (norma)? A jaký nejmenší rozměr? Za jak dlouho? Nemyslím si, že je to tak úplně jednoduché. mpczmpcz, 15feb2021
  • 0

mpczmpcz
 
Příspěvky: 60
Registrován: 03.12.2020 18:32
Reputation: 0

Re: Magnetický BED - home made - TEST

Příspěvekod mpczmpcz » 15.02.2021 22:25

Rebel píše:Na planžetu se tisknout nedá ani s lakem, proto jsem psal, že je ideální PEI, nebo aspoň PET fólie. Prostup tepla dostačující, mám na jedné tiskárně fólii 1mm, což už jsem psal.

Dík, už si vzpomínám, no to je trošku zádrhel, u té velké plochy to bohužel chce řešení všechno v "metráži". Ta fólie se dá sehnat v roli? Mimochodem její cena je docela vysoká, to by taky musela mít přiměřenou výdrž a nezničitelnost.
Jaký může být důvod, že sklo + 3Dlak jede výborně a FE planžeta + 3Dlak nejede vůbec? mpczmpcz, 15feb2021
  • 0

mpczmpcz
 
Příspěvky: 60
Registrován: 03.12.2020 18:32
Reputation: 0

Re: Magnetický BED - home made - TEST

Příspěvekod Rebel » 15.02.2021 23:04

Folii koupis v roli, uriznou ti ji v siri jakou potrebujes, staci jim napsat a poptat to. Na roli je 50m, pro tvuj ucel odhafuji cenu meyi 1500-2000,-
Proc to na planzete nedrzi nevim, proste mi to nedrzelo a patlani s lakem mi navic vadi.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Magnetický BED - home made - TEST

Příspěvekod Dinous » 16.02.2021 07:33

Folie mám a to jak 0,5 a 0,7 ty jsou v metráži
https://www.unimagnet.cz/samolepici-magneticka-folie-metraz-sire-620-mm-tloustka-0-7-mm_z598/
https://www.unimagnet.cz/samolepici-magneticka-folie-metraz-sire-620-mm-tloustka-0-5-mm_z591/
používám planžety ocelové zakalené, je ravda že chytají občas lišku, ale mám je od známeho za pakatel.
Fólie jsem ted menil po roce a pořád drželi, jen byly doničené.
Koupil jsem na zkoušku ted tuto, má mít větší sílu, ale ještě jsem ji na tiskárnu nedával:

https://www.unimagnet.cz/samolepici-magneticka-folie-arch-620-420-mm-tloustka-1-mm-anizotropni_z586/
  • 0

Rebel II 12V 200x200; Rebel II c 300x200 ; Anycubic Photon S ; Geeetech A10M; Průša i3 MK3S;
Dinous
 
Příspěvky: 193
Registrován: 22.05.2018 05:38
Bydliště: Boskovice
Reputation: 0

Re: Magnetický BED - home made - TEST

Příspěvekod Klaudius » 16.02.2021 13:18

mpczmpcz píše:Aha, dík, tak když žiadny problém, tak jaký materiál dodal (norma)? A jaký nejmenší rozměr? Za jak dlouho? Nemyslím si, že je to tak úplně jednoduché. mpczmpcz, 15feb2021


Pochopiteľne som to na Slovensko neťahal z Čiech. Mal som to od firmy Italinox v Bratislave, materiál už presne neviem, bral som minimum ako sa dalo, hrúbka 0,8 mm, šírka bola 1250, a z tabule mi odstrihli 300 mm široký pás. Za ten som platil, plus cena za strihanie na mieru. Vyšlo mi 5 kúskov + nejaký ten odpad, spolu cca 60,-€. Je to dosť, ale každý špás niečo stojí.
Už to, mimochodom, nepoužívam, dal som to ďalej. Došiel som k záveru, že najlepšie je pre mňa sklo a 3Dlac. Je to čisté a drží to tak akurát.
  • 0

Klaudius
 
Příspěvky: 177
Registrován: 15.02.2016 12:15
Bydliště: Bratislava - okolie
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Magnetický BED - home made - TEST

Příspěvekod grafix » 17.02.2021 10:15

Tři roky nazpět jsem to řešil. Magnetickou fólii jsem koupil u zmiňované Unimagnet, a na tiskárnách ji mám doteď. S magnetickou nerezí to bylo náročnější a už bych do toho znovu asi nešel. Zkus tady
https://www.nerezmaterial.cz/index.php? ... &r1=x0-t-6
Norma je jasná - Wst.Nr. 1.4016 (Něm.) / AISI 430 (USA) / ČSN 17040 (ČR), nic jiného u nás neseženeš.
  • 0

grafix
 
Příspěvky: 119
Registrován: 29.07.2017 17:35
Bydliště: NB
Reputation: 3
Jen tak dál :)

Re: Magnetický BED - home made - TEST

Příspěvekod RASK » 17.02.2021 10:51

grafix píše: ... S magnetickou nerezí to bylo náročnější a už bych do toho znovu asi nešel...


Ahoj, co jsi prosím myslel větou, „už bych do toho znovu asi nešel“? Je problém s výrobou podložky? Nebo ta podložka funguje špatně? Nebo něco jiného? … Dík.
  • 0

RASK
 
Příspěvky: 58
Registrován: 12.06.2014 08:40
Reputation: 0

Re: Magnetický BED - home made - TEST

Příspěvekod grafix » 17.02.2021 13:46

S výrobou, výrobci tenhle materiál nemívají skladem. Bylo to tenkrát náročné a nechce se mi to tu zdlouhavě psát.
Jinak to funguje výborně, už bych se k pevné podložce nevrátil.
  • 0

grafix
 
Příspěvky: 119
Registrován: 29.07.2017 17:35
Bydliště: NB
Reputation: 3
Jen tak dál :)

Re: Magnetický BED - home made - TEST

Příspěvekod zemciko » 17.02.2021 21:24

Magnety jsem kupoval v Unimagnetu. Na jeden stolek vyšly na asi 800 či 900kč (už nevím jistě) jednalo sse o čtvercová magnety do snad 180°C (narozdílod číňanů tu teplotu fakt vydržely).
Fungují i přes 3mm hliníkovou desku jinak by přídržná síla šla zvětšit zafrézováním magnetů do stolku. Abych zajistil lepší kontakt s planžetou a chránil ten mk42 stolek který používám jako základnu a má zvrchu vodivé dráhy, Tak jsem povrch potřel tenkou vrstvou teplovodivé silikonové pasty. Takto to navíc zvyšuje i třeni s planžetou...
Na těch planžetách jsem taky škudlil takže místo orig od průši jsem jich objednal několik klonů od číňanů. Polovičku jsem mohl rovnou vyhodit bo na magnetech skoro nedržely (hlavně že byly z nerezu)! Druhá půlka funguje jak má. Jen je otázka jak dobře číňan provedl ten pei nástřik. Ten hrbolatý povrch sice vypadá oproti hladkému super ale občas se "loupe" a zbytky !kapiček" zůstávají na výtisku...

Ale obecně mi to funguje výborně. Kdybych si tu druhý týden "neužíval" s koronavirem tak seběhnu do kunbálu a nahraju jak to vypadá reálně na video.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Magnetický BED - home made - TEST

Příspěvekod mpczmpcz » 18.02.2021 15:58

Tak ohledně těch plechových magnetických podložek. Když nerez, tak snad jediná norma trochu použitelná je 1.4310 (nemyslím si ale, že její magnetičnost je to pravé ořechové). Popř. 1.4034, která je použitelně magnetická. Obě jsou i při minimálním odběru nekřesťansky drahé pro stádium pokusu. Obě jsem schopen dodat i uřezat dle výkresu laserem. Když jsme u toho, proč to musí být z nerezi, když se na to stejně nalepuje jakási fólie? Navíc, ťapky od zpocených prstů se sice na trochu rez plechu vytvoří raz dva, ale čemu to vadí? Také cena je vysoká, zvláště na test s nejasným výsledkem. Asi půjdu do plechu pružného 1.1274, není nerez, ale který magnetuje krásně a podložky z něho nerezaví ani za rok. To ale mluvím o prostředí dílny, nemusí to být to stejné. Také tloušťka plechu není zatím úplně jasná. Ke stolku jsem se nedostal, názory na systém: AL deska + magnetická samolepií fólie + plechová pružná fólie + PEI se tu dost liší, asi bude lepší si vyslechnout více zkušeností z praktického provozu od více uživatelů. mpczmpcz, 28feb2021
  • 0

Naposledy upravil mpczmpcz dne 21.02.2021 13:14, celkově upraveno 1
mpczmpcz
 
Příspěvky: 60
Registrován: 03.12.2020 18:32
Reputation: 0

Re: Magnetický BED - home made - TEST

Příspěvekod zemciko » 19.02.2021 14:14

Já magnetické folie zavrhl, protože ta přídržná síla prostě byla horší a snadněji se zvedala ta podložka při větší deformaci dílu... Magnety si člověk dá kam chce a kolik potřebuje.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

PředchozíDalší

Zpět na Jiná verze či vylepšení?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron