Chce nekdo stavet DELTU ci neco uplne jineho ? :)

Re: Chce nekdo stavet DELTU ci neco uplne jineho ? :)

Příspěvekod zemciko » 12.07.2015 15:40

No původní "prusa" byl prekopanej a zjednodusenej mendel (0,6kg plastu misto 1,1 a snad tretina kostek) a druhá verze také jen značně upravená. On se i Prusa všude uváděl jako jeden z týmu reprapu. Nicméně později začal spíše s těmi workshopy a i3 je dost přepracovaná, přecijen je tam ten most místo klasické konstrukce ze závitových tyčí. takže si nejsem jistý jestli tomu ještě jde pořád říkat reprap a jesli je Prusa porad kmenovym clenem tymu reprapu.
Ono taky tu i3 (ale už i tu i2) zacali ve velkem vyrabet cinani...

JCHP: no na tu tabulku bych nekoukal. stačí se podívat na počty hodnocení a na to že skoro všichni mají hodnocení vysoké a rozdíl je mezi nimi minimální..

Deta tiskárny mají především jednodušší konstrukci a rychlejší pohyb hlavy. Oproti tomu nemají stejnou přesnost na celé ploše )na středu a na kraji) a pro zachování rychlosti tisku potřebují bowden "pusher". Nicméně i profi tiskárny pracují s bowden řešením a tisknou kvalitně. Nad podobnou tiskárnou jsem přemýšlel, hodí se pro vysoká tělesa a dá se snadno zakrytovat.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Chce nekdo stavet DELTU ci neco uplne jineho ? :)

Příspěvekod JCHP » 13.07.2015 08:06

Skvělé pánové, jsem rád, že můj tendenční odkaz vzbudil odpovídající ohlas :-).

Můj názor je, že kvalita tisku je úměrná kvalitě provedení tiskárny a pak nezáleží na tom zdali je to delta nebo kartézský stroj.
Rychlost tisku asi málokdo využije, neboť je omezena hlavně dosažitelným průtokem hlavou.
Poněkud výhodnější se mi zdá delta pro wire-frame tisk, který už zdá se je podporován v poslední verzi programu Cura.
  • 0

Upravený Kossel Clear s výměnnými hlavami (J-head a celokov s vodním chlazením)
JCHP
 
Příspěvky: 249
Images: 4
Registrován: 03.09.2014 12:06
Bydliště: NMnMet
Reputation: 0

Re: Chce nekdo stavet DELTU ci neco uplne jineho ? :)

Příspěvekod v3li » 21.07.2015 04:03

Co si myslíte o tomhle? http://openbuilds.com/builds/c-bot.1146/ Fillament by se dal hodit i nahoru nad trysku...
  • 0

v3li
 
Příspěvky: 87
Images: 2
Registrován: 21.01.2015 13:41
Reputation: 0

Re: Chce nekdo stavet DELTU ci neco uplne jineho ? :)

Příspěvekod JCHP » 22.07.2015 08:35

Jo, to je pěkná konstrukce podle mého gusta - využití rámu i jako vedení a vše je dostatečně robustní.
Jen ty rolny, které se odvalují po profilech bych nahradil více ložisky dosedajícími v celé šířce, nebo je dal alespoň kovové. Plastové mají nízkou životnost.
A extruder by tady mohl mít motor přímo na sobě místo bowdenu.
  • 0

Upravený Kossel Clear s výměnnými hlavami (J-head a celokov s vodním chlazením)
JCHP
 
Příspěvky: 249
Images: 4
Registrován: 03.09.2014 12:06
Bydliště: NMnMet
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na Jiná verze či vylepšení?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron