Lubošova delta

Re: Lubošova delta

Příspěvekod lubosh » 15.02.2018 19:30

A kde jsi vzal tyto parametry? Nic takového jsem nenastavoval.
Používám Repetier 1.0.0, ale ani v posledním Marlinu jsem toto nenašel.
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: Lubošova delta

Příspěvekod peterhe » 16.02.2018 09:27

Parametre sa zadávajú v záložke cofiguration h, ide o fyzické parametre konkrétnej tlačiarne.

http://fastbot-wiki.wdfiles.com/local-- ... ometry.jpg

Včera som pozeral vzorce pre výpočet pohybu jednotlivých veží, a z toho som vydedukoval, že tieto parametre fw využíva len na začiatku pre výpočet delta_radius = horizontálna vzdialenosť horného a spodného čapu ramena. Z praktického hľadiska sa v domácich podmienkach (rep-rap) ľahšie meria horizontálna vzdialenosť dvoch bodov v jednej rovine ako v dvoch rovinách od seba vzdialených 150-200mm. Takže vertikálnu rovinu od ktorej sú merané parametre DELTA_SMOOTH_ROD_OFFSET a DELTA_CARRIAGE_OFFSET su určíš sám - od ktorej sa ti najľahšie bude merať.
Algoritmus využíva funkcie sin a cos, preto v prípade nesprávneho zadefinovania týchto parametrov sa extruder bude pohybovať nie po horizontálne rovine ale po vypuklej alebo vydutej ploche. Dobre sa to dá skontrolovať podľa tohoto https://github.com/e-Mole/Molestock/blo ... -D-v03.stl alebo podobného stl-ka roztiahnutého na celú plochu. Od tohto som sa odrazil a v prípade rozdielu výšky prvej vrstvy (kraje voči stredu) vytlačeného modelu som vo fw tieto parametre menil, až kým som sa nedostal k uspokojivému výsledku. Ešte som niekde vo fw zahliadol nejakú korekciu jednotlivých veží, ale k preskúmaniu som sa zatiaľ nedostal.
  • 0

peterhe
 
Příspěvky: 101
Registrován: 27.02.2017 17:23
Bydliště: Trenčín
Reputation: 0

Re: Lubošova delta

Příspěvekod lubosh » 16.02.2018 20:04

Používám Repetier 1.0.0 web configurátor, a tam je vše nakreslené.
Hodnoty jsem zadal podle těchto obrázků, následně jsem provedl kalibraci pomocí šestiúhelníku o průměru 150 mm a hodnoty upravil tak, aby vše sedělo. Kalibrace je tak přesná, že jsem i vyřadil indukční sondu,již ji nepotřebuji.
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: Lubošova delta

Příspěvekod lubosh » 27.02.2018 09:39

Zde uvádím můj postup kalibrace delty v Repetieru, základem je samozřejmě mechanicky přesná konstrukce.
Postavit správně deltu znamená připřipravit si pár šablon a udělátek.
Důležitá věc je shodné napnutí řemenů (ne jen tak od oka, nebo na dotek:-).

1) Zjsitit vzdálenosti koncáků na každé ose, a doladit je aby byly naprosto stejné (ofsetama v Epromce, ten nejkratší musí být na nule)
2) zjistit výšku tiskárny - dojet na pozici 0,0,0 na papírek a zadat do Epromky
3) zajet k ose s ofsetem "0" a změnit délku ramene v Epromce tak, aby to sedělo na papírek
4) po bodu 3) musí sedět i ostatní dvě ramena, jinak je něco špatně - znovu od bodu 1)
5) nastavit délku horiz. rod aby tiskl přesně požadovanou délku (150 mm)
6) hotovo
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: Lubošova delta

Příspěvekod peterhe » 27.02.2018 16:38

Ahoj,
mechanicky je tlačka v poriadku (uhly, kolmosti, roviny) ,
vo fw som ofsety nenastavoval, ale koncové spínače som posúval tak aby po zahoumovaní bola tryska v strede - merané od lineárov jednotlivých veží.
3 bod ofset 0, neviem čo myslíš, predpokladám že o hodnotu DELTA_SMOOTH_ROD_OFFSET sa posunúť k niektorej z veží a potom skontrolovať výšku trysky pri ďalších dvoch - môžeš postnúť link na nejaký obrázok, resp. spomínaný repetier ?
Výška trysky mi sedí presne aj v strede aj na krajoch, rozdiel je menší ako 0,05mm - tenšiu škárovú mierku nemám.
Ďalšie testy som zatiaľ nerobil, ešte dokončujem držiaky na zdroj, gens dosku, ofuk, osvetlenie a musím spratať to hniezdo káblov, pôvodne všetko na nich viselo.
Už aby som bol v bode 6 :D
  • 0

peterhe
 
Příspěvky: 101
Registrován: 27.02.2017 17:23
Bydliště: Trenčín
Reputation: 0

Re: Lubošova delta

Příspěvekod lubosh » 28.02.2018 11:29

Rameno s ofsetem "0" je to, které mělo nejmenší výšku. Výhoda ofsetu v Epromce je, že se nastavuje velmi jemně - v mikrokrocích. Odchylka 0,05 je celkem dost. Měrka není třeba, stačí list papíru.
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: Lubošova delta

Příspěvekod Otomar » 28.02.2018 11:47

jeden list papíru 80 g má cca cca 0,1 mm.
  • 0

Customized REBEL II, direct HEVO, sCube, Voron Trident, Voron0.1, Custom Pinky Bear project & Neje 30W laser engraver
Otomar
 
Příspěvky: 637
Images: 0
Registrován: 20.12.2014 11:24
Bydliště: JMK
Reputation: 0

Re: Lubošova delta

Příspěvekod tom934 » 08.07.2018 12:30

Zkus vyjít z mé delty. stáhni si flsun kossel.png, při provedení autolevelu buď připravený zmáčknout stop tl. kdyby něco. zároveň ti skočí chyba do výpisu v repetieru (Mxxx) podle které si zjistíš co dál. Ale zbytečně ho nemačkej pokud ti hlava nebo rameno nenarazí o podložku nebo vozík kvůli záznamu té chyby. https://uloz.to/m/TK59/3d-tisk
  • 0

tom934
 
Příspěvky: 2
Registrován: 05.07.2018 16:06
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na Jiná verze či vylepšení?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků