Rebel II Fat Mum

Příspěvekod Rebel » 03.06.2014 09:43

To jsem na to monstrum zvedav :) Premyslel jsem i o jinem rozlozeni, jako treba motory mezi tyce X, ale je to pak na upravu celeho pojezdu X a to se mi moc nechtelo.
Tohle by mohlo byt ok i vzhledem k rozlozeni hmotnosti extruderu.
  • 0

Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Příspěvekod Bobici » 23.06.2014 18:56

tak jsem tento víkend spáchal hlavní konstrukci, kdy to dodělám nevím :D

Obrázek
  • 0

Bobici
 
Příspěvky: 95
Registrován: 26.02.2014 11:49
Reputation: 0

Příspěvekod Rebel » 23.06.2014 19:15

Nadhera, jen tak dal ;)
  • 0

Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rebel II Fat Mum

Příspěvekod Bobici » 09.07.2014 22:37

Tak tento víkend víceméně doděláno. Ale, jak už je u mě pravidlem, první zapojení skončilo dýmem :lol:
Naštěstí to odnesl jen regulátor napětí 5V na Andruino. A protože jsem ten předchozí spálený nevyhodil, tak jsem zkusil přepájet tuhle součástku a dobrý :wink:
Teď postupně ověřuji jednotlivé vstupy do Ramps, zatím ověřena jen vyhřívaná deska a všechny termistory, zbytek postupně, ňák není čas :oops:
Ale počítám, že následující víkend to doklepnu a po odladění tisku hlavním extrůderem, začnu laborovat i tím druhým :wink:

Foto před rozebíráním starého Rebela na součástky pro novou tiskárnu
Obrázek

Nový Rebel II Fat Mum
Obrázek

Porovnání nové tiskárny s referenčním modelem od Dana
Obrázek
Obrázek

Malé vylepšení - osvětlení tisknuté plochy
Obrázek

Nutné vylepšení - držák endstopu X, protože jsem konstrukci udělal trochu širší než bylo potřeba a i přesunul zdroj a desku ke straně s endstopem
Obrázek

Dvojitý extrůder - zatím neověřený 8)
Obrázek

Prosba na Dana, neposlal bys mi prosím invertovaný díl na přítlak filamentu druhého extrůderu; zatím jsem to pořešil odříznutím "nožičky" a přilepením acetonem na druhou stranu, ale nesedí i díra na pružinu, viz foto. Děkuji pěkně :P
Obrázek
Obrázek
  • 0

Bobici
 
Příspěvky: 95
Registrován: 26.02.2014 11:49
Reputation: 0

Re: Rebel II Fat Mum

Příspěvekod Rebel » 09.07.2014 22:51

Peknej macek, to jsem na to zvedavej, jak to bude slapat :)
Jinak ten drzak je v STL dilech na Rebel III (teda aspon doufam) :D
  • 0

Přílohy
REBEL_III_V3 - Dual_extruder-1 Drzak_packy_extruderu_V38_zadni-1ks.STL
(49.98 KiB) Zobrazeno 5702 krát
Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rebel II Fat Mum

Příspěvekod Rebel » 09.07.2014 22:54

Hmm, nevim, proc se ten nahled toho stl zobrazuje tak podivne, to bude dotaz na majkla :D ten drzak tam je videt, ale je hodne vpravo nad plochou :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rebel II Fat Mum

Příspěvekod Bobici » 09.07.2014 23:02

ok, bude to první co tím budu tisknout, andruino původní, o po tom vyhoření si pamatuje veškerá nastavení (mám je i zálohované), tak pojedu rovnou bez kalibrace zubatic atp. :D
  • 0

Bobici
 
Příspěvky: 95
Registrován: 26.02.2014 11:49
Reputation: 0

Re: Rebel II Fat Mum

Příspěvekod Bobici » 17.07.2014 20:04

Tak už konečně zase tisknu 8) zatím jen jednou barvou, druhý extrůder zatím čeká na vyladění pozice.

Obrázek
  • 0

Bobici
 
Příspěvky: 95
Registrován: 26.02.2014 11:49
Reputation: 0

Re: Rebel II Fat Mum

Příspěvekod Bobici » 17.07.2014 20:10

Jinak první postřeh o desce 20x30cm. Stejný zdroj 300W, stejný RAMPS, silnější napájecí dráty a stejně je vyhřívání oproti desce 20x20cm o dost horší. Předtím mi trvalo cca 15 minut na 116C, teď za půl hodiny 105C :roll:
Ale nebudu to řešit, tisk na ABS je v pohodě, teď jsem dal první tisk na ohřev 92C a v pohodě. Dokonce se to po vychladnutí krásně dalo odtrnout rukou :wink:
  • 0

Bobici
 
Příspěvky: 95
Registrován: 26.02.2014 11:49
Reputation: 0

Re: Rebel II Fat Mum

Příspěvekod Rebel » 17.07.2014 22:48

Parada :) FW ti prosimte postnu nejak o vikendu, jsem mrtvej a zitra taky prijedu buh vi kdy :( Mam to na notasu, v kterym mi dnes lehly nejak widle a musim to z toho nejako vydolovat :( Nic mene jsem to delal prez ten web configurator a zahralo to na 1. naslapnuti. Ruci jsem doladoval jen inkrementalni prepinac, aby to pridavalo a ubiralo hodnoty na spravnou stranu.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rebel II Fat Mum

Příspěvekod Bobici » 20.10.2014 23:24

Tak mam posledni dobou (tyden) takovy problem. V ose X se mi delaji "vlny", proste to nekdy odskoci do strany a pak se to zase casem vrati do osy. Nikdy to neni stejne (cetnost, vyska atp.). Mam vypozorovane, ze to dela rychlost presunu v ose X.
Zatim nejvic pomohlo zpomaleni tisku, ale to neni reseni.

Na ukazku
Obrázek
na kvalitu tisku koule moc nekoukejte, je to v meritku 0,25 oproti originalu, proto na sebe nesedi barvy, ale
Obrázek
tady je sipkou oznaceno co myslim, pristavil jsem k tomu testovaci hranol, vytisteny po prvnich tiscich s touto vadou a ten byl uplne v pohode... ale kdyz jsem treba tiskl drzak na tablet, tak ty zmeny polohy v ose X mely na vysku i 1cm a v ose X cca 2mm:?: :!:
Obrázek
ale napriklad vcera jsem zkousel tisknout drzak na ps3 ovladace (prototyp) a tam je jedina vada a to neslepeni vrstev

no tak nevim... mam pridat napeti do motoru X (ze by jako mel problem se setrvacnosti???)
nebo bude problem v samotnem motoru?
a nebo remenice?
nechce se to s tim zase nejak extra laborovat resp. rozebirat, tak cekam na vase napady :D

jinak jsem zachytil tu svou obludu v dnesni temnote garaze :lol:
Obrázek
  • 0

Bobici
 
Příspěvky: 95
Registrován: 26.02.2014 11:49
Reputation: 0

Re: Rebel II Fat Mum

Příspěvekod Car » 21.10.2014 01:30

něco podobnýho mi dělalo vadný ložisko na kladce pod stolkem ( na tvé nejspodnější fotce přesně uprostřed v předu ) zkus se na ní podívat když se hýbe jestli ti nezačala chodit k jedné straně - později při přejezdech mi to začlo občas lupat a když to luplo přeskočily vrstvy o kousíček právě jako na tvé fotce.
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: Rebel II Fat Mum

Příspěvekod Rebel » 21.10.2014 07:51

Takhle od pohledu bych rekl, ze je chyba v obou osach. Co to je za material ?
Ja bych si klidne typl, ze to dela filament, protoze v danem useku meni svou "plochu" a smrsteni se projevi plynulym hrbem.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rebel II Fat Mum

Příspěvekod Bobici » 21.10.2014 09:14

na tomhle to opravdu vypada na obe osy, ale je to blby priklad, fakt je to jen v ose X (posun extruderu vlevo-vpravo)

car: tak to schvalne dneska overim, tedy tu druhou kladku, mozna mam i zbytecne prepnutou remenici...
kdyz jsem zkousel na volnobeh s tim hybat rukou, tak jsem mel obcas pocit "lupnuti"...
myslim, ze to bude ono a nejake to lozisko jeste mam v zasobe, tak je rovnou vymenim
skoda ze se dostanu domu az nekdy v noci, hned bych bezel do garaze to proverit :wink:

rebel: filament je v tom podle me nevinne :D a nechci hned nekoho ocernovat :wink: i kdyz zrovna s tim cernym mam nejhorsi zkusenost...
taky uz cekam az ti dorazi zasilka filamentu jako na smilovani :wink:
  • 0

Bobici
 
Příspěvky: 95
Registrován: 26.02.2014 11:49
Reputation: 0

Re: Rebel II Fat Mum

Příspěvekod Rebel » 21.10.2014 10:51

Koukni, pokud tam mas ty tistene kladky, jestli se ti ta na X nerozpadla. Pokud prepnes remeny, je to i mozne.
Na filament take cekam :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

PředchozíDalší

Zpět na Jiná verze či vylepšení?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků