Bastlířova tiskárna

Bastlířova tiskárna

Příspěvekod tonek1942 » 29.09.2016 20:03

Tiskárnu jsem stavěl metodou „co dům dá“. Za léta bastlení jsem nasbíral dost materiálu, který jsem chtěl někdy využít. Zde se mi naskytla vhodná příležitost. Nosnou konstrukci tvoří profily ze stavebnice, kterou používala nějaká pražská Tesla k stavbě skříní na měřicí přístroje. Vypadají jako díly z Merkura, jsou však poněkud mohutnější a na každém je vyraženo PATENT 124337. Vodící kalené kruhové tyče pocházejí z 8 jehličkové tiskárny Zbrojovky Vyškov. Jsou sice poněkud silnější (14) a delší, ale mají na obou koncích závit. Pohyb dílů mám pomocí rolniček, část je zase z jehličkové tiskárny, další z kuličkových ložisek.
Tiskárna je poněkud větší (tyče sem nechtěl zkracovat), těžší a celá kovová.

Pro napájení tiskárny jsem použil vyřazený PC zdroj MXR-250P s výstupem 12V – 10A, což na napájení celé tiskárny nestačí. Lákalo mě využití jeho výstupu 5V – 15A pro vytápění podložky. Ve svých sbírkách jsem vyhrabal PS desku, na které jsou na obou stranách proužky mědi asi 3mm široké. Při sériovém propojení proužků je odpor kolem 1 Ohmu, takže každá strana topí 25W. Společně s klasickou podložkou napájenou 12V, ale zapojenou jako 24V a regulovanou mě to zatím vyhovuje. Přidanou desku dosud zapínám vypínači, ale plánuji i její regulaci. Pod deskou mám ještě izolaci, tři korková prostírání na sobě. Úpravou regulace PC zdroje jsem zvedl 12V na 13V abych urychlil vytápění hotendu.
  • 0

Přílohy
388.JPG
394.JPG
391.JPG
389.JPG
tonek1942
 
Příspěvky: 14
Registrován: 28.02.2016 15:27
Reputation: 0

Re: Bastlířova tiskárna

Příspěvekod Supiluliumas » 30.09.2016 06:39

Tak tohle je bomba. Takovým stavbám já fandím.
  • 0

Supiluliumas
 
Příspěvky: 97
Registrován: 07.03.2015 00:03
Reputation: 0


Zpět na Jiná verze či vylepšení?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků