REBEL II - Laser cutter - TEST :)

Re: REBEL II - Laser cutter - TEST :)

Příspěvekod zemciko » 12.06.2016 10:37

Elektriku má doma každý, proto jsou mraky úrazů od el. proudu. Pecku ze zásuvky jsem dostal několikrát (díky vlastní skleróze) a nikdy mně to nezabilo, jen připomnělo že si mám příště dávat většího majzla. Laser je pro většinu lidí něco nového co sice stejně jako el proud "není vidět" ale navíc to není jen ve vodičích a odrazí se to kamkoli v prostoru.
Já v tiskárně plasty tavím, nepálím je. Složení obvykle znám a mám ve zvyku v místnosti kde tisknu 99% doby "nebýt přítomen". Se smradem z odpařeného a spáleného lepidla či plastu se to nedá ani omylem srovnat... On i ten smrad z toho je o dva řády horší.
Je to každého jeho zdraví ale je třeba si uvědomit že JE to nebezpečná věc které vyžaduje zvláštní zacházení na které nejsme zvyklí..
Mimochodem u číňanů je hafo odkrytých stavebnic v cenách do 10k a nemyslím si že je to v pořádku.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: REBEL II - Laser cutter - TEST :)

Příspěvekod Rebel » 12.06.2016 11:15

Ano, elektrika neni videt a je k "dostani" temer v kazde mistnosti a to hned nekolikrat. V lepsim pripade "jenom kouse" a lide ztraci respekt. Smrtaku z elektriky jsou mraky a v 90% clovek znaly zustava stat nad tim, jak nekdo mohl udelat tu nebo onu chybu. Tedy je daleko nebezpecnejsi pro ty, kteri o ni nic nevedi a takovi lide nevedi na 200% ani nic o laseru a jeho nebezpecnosti. Nechapu, o cem stale diskutujem, protste je to tak.
Zrovna tak je to s tim filamentem, to ze ty zrovna tavis a viz z ceho, neznamena vubec nic. Opet je to o zdravem rozumu, pristupu.
Tedy "mimochodem" bych se tedy asi zameril na cinany, kteri prodavaji dostupne stavebnice a ne na me, protoze zadnou stavebnici nenabizim a ani bych si to nedovolil. Je to dil, jako treba elektromotor do sekacky s otevrenou svorkovnici. Normalniho cloveka proste nenapadne si na to pridelat nuz a zapojit to do zasuvky.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: REBEL II - Laser cutter - TEST :)

Příspěvekod zemciko » 12.06.2016 21:54

Bavíme se o montáži laseru o výkonu jednotek W na rebela II a ten stejně jako ti číňaní zakrytý není.
Ano je u nás relativně dost úmrtí na úraz el proudem ale je to 20-30 lidí za rok na 10 milionů lidí (a to se do toho počítá kdeco), na kole je 2-3x více smrťáků a nikdo nepovažuje kolo za něco tak nebezpečného (klidně na tom necháme jezdit děti).
Je to prostě něco co už máme doma 100 let a lidi už se s tím nějak naučili žít (asi jako s ohněm).
Sám jsem o podobné věci přemýšlel, ale když jsem měl možnost vidět co to obnáší u kolegy co si postavil 60W laser tak mně to přešlo. Rozhodně bych do toho nešel pokud to není cele zakryté a ani to intenzivní odsávání nepřerazí ten smrad co se z toho dokáže linout.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: REBEL II - Laser cutter - TEST :)

Příspěvekod Rebel » 12.06.2016 22:11

Sorry, ale ted uz opravdu nevim, o cem se tu bavime. Evidentne asi kazdy o necem jinem, nebo o tom samem, ale asi v jinem jazyce. Tedy jeste jednou zopakuji, co je napsano hned v prvnim prispevku:

"UPOZORŃUJI, ŽE PROVOZ LASERU TÉTO TŘÍDY JE BEZ POUŽITÍ ROZUMU A ADEKVÁTNÍCH OCHRANNÝCH POMŮCEK ZDRAVÍ NEBEZPEČNÝ !!!! TATO DISKUZE NENÍ NÁVODEM, POUZE INSPIRACÍ. POUŽITÍ LASERU JE NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ !!!"
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: REBEL II - Laser cutter - TEST :)

Příspěvekod lubosh » 13.06.2016 16:38

A mě se zdálo, že v poslední době nějak hůř vidím...:-)

Zde je test přesnosti na 3 mm topolovce, říznuto na 2 průchody 5 mm/s:
IMG_7643.JPG
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: REBEL II - Laser cutter - TEST :)

Příspěvekod Rebel » 13.06.2016 18:00

To vypada velice fine, objednal jsem si uz hulku a slepecke bryle, pak by to slo blbe, ale uz se tesim, az to dostavim :D Snazil jsem se rozchodit tu TTL regulaci, zaintegruju ji do Repetier FW, ale neumi to v celem rozsahu vikonu, je to takovy docela tupy, ale "uvidime" :( Chci zkusit do dreva gravirovat obrazky v odstinech "sedi" :)
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: REBEL II - Laser cutter - TEST :)

Příspěvekod kroxigor » 13.06.2016 19:59

Až ti to ufikne nohu, mohu poslat francouzku ...
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: REBEL II - Laser cutter - TEST :)

Příspěvekod mgiorgio » 13.06.2016 21:03

Zdravim ta Dan
zatial som sa k teme nevyjadril, ale systemom laser asi nie som tak zaciatocnik, (programujem uz 3 roku take male monstra, ) jedinu vec co ma velmi na tych cinskych laserov co sa za tak lacnopredavaju ze vobec nemaju zakrytu prednu cas pred cockou tym sa ti svetlo nesviety priamo dole aj okolo seba, a to odraza hlave na biely povrch... laserove rezace maju zakrity ten cast uplne je pravdou ze je to uplne iny system lebo tam vytlaci material st dusikom tlacenym zduchom resp. kyslikom podla typu materialu hrubku alebo metodou rezania, tryska ide max 1mm nad materialom... a aj tam sa pouziva prepalenia ochrannej folii alebo gravirovanie... ja by som to nejak riesil aby ten luc len priamo na materiam svietil....
  • 0

Rebel 2b 12V prerobeny z Rebel2 od P Zahradnika, 200x200
Rebel Scube 24V 300x200 novo postavene
mgiorgio
 
Příspěvky: 186
Registrován: 05.12.2015 12:52
Bydliště: Juhozapadne Slovensko (Nie Bratislava) Dunajska Streda
Reputation: 0

Re: REBEL II - Laser cutter - TEST :)

Příspěvekod Rebel » 13.06.2016 23:10

To mas pravdu, ale to co sviti okolo je intenzitou pomerne slabe. Ono to je ze spodu zrejme otevrene kvuli tomu prutokovemu chlazeni, ale asi nebude problem zespodu udelat kryt s odfukem treba zpet nahoru. Tim se zamezi nezadoucim odrazum parazitniho svitu. To udelam, neni to spatny napad. Kazdopadne delku volneho paprsku nyni pocitam na zkousku delsi, neco okolo 100mm a z 90% volne delky je nyni z celniho pohledu odstinena "ofukem".
Neberu to na lehkou vahu, nejsem zase takovy kaskader.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: REBEL II - Laser cutter - TEST :)

Příspěvekod peca » 14.06.2016 10:22

Lubosh: Ty pěkné hrany jsou přebroušené, nebo to je tak hezké (_ne_opálené) hned?
Jinak moc pěkné!
  • 0

peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: REBEL II - Laser cutter - TEST :)

Příspěvekod lubosh » 14.06.2016 10:24

Lehce jsem to přebrousil už složené, hrany jsou jinak skoro černé.
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: REBEL II - Laser cutter - TEST :)

Příspěvekod Rebel » 19.06.2016 23:34

Tak jsem na rychlo zbastlil samostatnou konstrukci pro laser :D Chlel jsem si vyzkouset zasa neco trochu jineho. Sice uz mam prichystano asi dalsich 20 zmen v dilech, ale i takto to beha docela pekne :) Je to trosku jeste bastl, nemohl jsem najit "nohavici" na svazky, chybi par drzaku, vysunuti rampy do zadu jsem v dalsi verzi zmensil, vystuzil bocni dily atd, atd :D
Omlouvam se za kvalitu fotek, ted jsem to nafotil jen telefonem :D
  • 0

Přílohy
IMG_20160619_232619.jpg
IMG_20160619_232633.jpg
IMG_20160619_232653.jpg
IMG_20160619_232706.jpg
Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: REBEL II - Laser cutter - TEST :)

Příspěvekod RiMaServis » 20.06.2016 07:00

to už vypadá zajímavě, že by nový Rebel L1 :)
  • 0

--------------------------------------------
Radek
Rebel sCUBE 300x200, Rebel LC, Pruša Mini+
RiMaServis
 
Příspěvky: 131
Registrován: 04.04.2016 13:13
Bydliště: Frýdlant n.O.
Reputation: 0

Re: REBEL II - Laser cutter - TEST :)

Příspěvekod oscar » 20.06.2016 07:19

OT:

Hezka zelena :D

R.I.P :D
  • 0

.... večer se přezujou, hodinu frézujou ....
oscar
 
Příspěvky: 730
Images: 4
Registrován: 16.06.2014 20:51
Bydliště: Perníkovice
Reputation: 10
Jen tak dál :)

Re: REBEL II - Laser cutter - TEST :)

Příspěvekod Rebel » 20.06.2016 08:38

Yes, profily jsou pouzity ze 2ks rozebranych "nejlepsich" 3D tiskaren tiskaren, ktere se nejak diky "zajmu", pristupu "tvurce" a licencnim podminkam nedostaly do CR poradne na trh :D
Na vyfocenem kousku nejsou standardni delky profilu pro RII, nic mene je konstrukce navrzena tak, aby sla napasovat na profily a tyce z RII :)
V pripade zajmu konstrukci uvolnim, ale pouziti laseru je pouze na vlastni nebezpeci.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

PředchozíDalší

Zpět na Jiná verze či vylepšení?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron