Držák filamentu - ne/šroubovací ?

Re: Držák filamentu - ne/šroubovací ?

Příspěvekod celeron » 05.03.2016 23:11

Ach jo, veliký Rebele. :) Když je to šroubování tak pracný a zdržující, tak jsem dnes odzkoušel kužely na jedný straně napevno na závitovce, druhej tlačenej do cívky pružinou navlíknutou na závitovku a opřenou přes velkoplošnou podložku o nosník filamentu. Samo se to přizpůsobí cívce a výměna špulky je asi tak 2x rychlejší než nastrčení filouše do extrudéru. :lol:
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0

Re: Držák filamentu - ne/šroubovací ?

Příspěvekod zemciko » 06.03.2016 00:16

To s tou rozříznutou podložkou je dobrý nápad ani by nemusela být pružina, povolit matičku o tři závity zas tolik času nezabere..
Jinak já mám jádra cívek na ložiscích a přehození tech 5 os co používám je u každé otázka minuty (povolit a odšroubovat dvě matky a zas našroubovat a utáhnout).
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Držák filamentu - ne/šroubovací ?

Příspěvekod Rebel » 06.03.2016 00:43

celeron píše:Ach jo, veliký Rebele. :) Když je to šroubování tak pracný .........

Je pro me uplne neskutecne pracny a na hlavu padly sroubovat cokoli a pri prechodu na polocicni sirku civky uz vubec :D Ale jak rikas soudruhu, kazdy se bavime nejak jinak, nekoho to sroubovani a dokonce i testovani ruznych zpusobu sroubovani proste bavi :D :D :D
Jsem samozrejme priznivcem co nejvice zbytecnym vehementum, pruzinam, podlozkam atp. na konstrukci. Cim vetsi vanocni stromecek tim lepe, tomu beznadejne fandim :D

Takze abych shrnul, co jsem puvodne mel na mysli..... Zda se mi uplne nejprimitivnejsi a funkcni resenim, mit 2-3 stupnove "derovane kolecko", z jedne strany na pevno a zdrohe na volno + potrebna distanc. Vymena civky je bez sroubovani a bez nutnosti pruziny. Tot vse. Tento zpusob pouzivam x let bez jedineho problemu ci pocitu, ze tomu neco chybi. Kdyz se mi sem posledni dobou dostavaji na sestaveni/dostaveni tiskarny s kuzelovitym drzakem na filament, tak nejak i prakticky nechapu jeho vyhody. Ale tak zase nemuzu rozumet vsemu ze...

Nikomu nebranim tam mit kuzely, jehlany, pera, matky, srouby, hrebyky cihly .... delam to dobre pane Lorenc? .... kde jsem to skoncil, .... tramy, prkna.... :D :D :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Držák filamentu - ne/šroubovací ?

Příspěvekod AndroidCZ » 06.03.2016 15:25

Já jsem se na přesný držák vykašlal a nakoupil "štelovací nožky pro kuch. linky": http://www.remeslnyobchod-e-shop.cz/www-remeslny-obchod-e-shop-cz/eshop/1-1-Nabytkove-kovani/3-2-nohy-a-nozky-kluzaky-kolecka/5/25-rektifikacni-nozka-plast-100
Mám je našroubované po stěnách v boxu s tiskárnou a cívky na té nožce visí, spadnout nemůžou. A pro sundání je prostě vyháknu, nic netřeba šroubovat. Filament z každé cívky vede přes "očka" na stěnách až k místu nad tiskárnou, kde mám cosi jako vytištěný hřeben – destičku s drážkama, skrz které ty filamenty táhnu. Pokud dotisknu barvu A, tak fialment jen posunu v drážce nahoru, kde je drážka užší a on tam zůstane fixovaný. A stáhnu filament B z drážky dolů (do širšího místa, kde volně projde) a strčím do hotendu.
Mám takto načnutých asi 6-8 cívek a aniž bych na ně musel sáhnout, tak můžu libovolně měnit matroš, je to otázka asi pěti sekund. Na sundávání a prohazování cívek bych se mohl vy.. :lol: Tohle ale funguje jen pro cívky v boxu, těžko si představím volně stojící tiskárnu s 8 cívkami, které na ní jsou zavěšené.
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0

Re: Držák filamentu - ne/šroubovací ?

Příspěvekod Rebel » 06.03.2016 15:39

Ano, dovedu si predstavit spustu obdobnych reseni, ale v dilne a ne doma :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Držák filamentu - ne/šroubovací ?

Příspěvekod Supiluliumas » 06.03.2016 15:43

A proč tam vůbec dávat nějaké kolečka, kužely a vymezovače, když to jde prostě nechat na tyčce plandat. A je pak jedno jaký je průměr a šířka cívky.
  • 0

Supiluliumas
 
Příspěvky: 97
Registrován: 07.03.2015 00:03
Reputation: 0

Re: Držák filamentu - ne/šroubovací ?

Příspěvekod AndroidCZ » 06.03.2016 15:45

Rebel píše:Ano, dovedu si predstavit spustu obdobnych reseni, ale v dilne a ne doma :D

Já to mám doma, v obýváku. Ale právěže v tom boxu, takže v uzavřené bedně do které není vidět. Mít tiskárnu klasicky venku, tak to řeším sice jinak, ale rychlá výměna bez šroubování by pro mně taky byla priorita, barvy střídám furt. Od Luboshe používám tip na automatické "vyplivnutí" filamentu na konci tisku – netřeba po zapnutí tiskárny čekat na nahřátí hotendu (aby bylo možný filament vytáhnout).
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0

Re: Držák filamentu - ne/šroubovací ?

Příspěvekod Rebel » 06.03.2016 15:55

No, ja bych tuto diskuzi bud ukoncil, nebo diskutoval k veci, ac se mi to zda zbytecne. Pomalu to prechazi do dalsiho tematu a mota se tu nekolik veci dohromady.

Tedy prvotne jsem temata rozdelil, diky OT v tematu uplne prvopocatecnim a navazalo se zde na to, jestli vymezovaci kolecka ci kuzely sroubovat ci ne. Mysleno stale na tiskarne......

Ted uz jsme u vesaku, nasad, haku, dilen, obyvaku, plandani na cemkoli ....

Prosim tedy dost. Pokud chcete neco napsat k puvodni myslence vlakna, tak prosim, ale ta myslenka se tyka tiskarny jako takove v puvodnim zneni, neboxovane podobe, s puvodnimi drzaky a bavime se tu (trochu o hov..) pouze o tom, zda kolecko ci kuzilek sroubovat, vymezovat, ci buh vi co jineho.

PS: Nebudete tomu verit, ale jsem z nekterych diskuzi unaveny a to do nich nemusim ani nic napsat. A nedej boze, kdyz to udelam :D A pak kdyz se me nekdo zepta, kdy bude neco noveho ........ nebude, protoze jsem vydrzakovanej, vychuchvalcovanej, vytiknutej a strizlivej :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Držák filamentu - ne/šroubovací ?

Příspěvekod kroxigor » 06.03.2016 17:41

To vypadá jako bys potřeboval pořádnej DONATE na pořádnou dovolenou ... na Hawaii :lol:
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Držák filamentu - ne/šroubovací ?

Příspěvekod Rebel » 06.03.2016 17:55

ANO :twisted:
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Držák filamentu - ne/šroubovací ?

Příspěvekod kroxigor » 06.03.2016 19:40

Jenom ještě doplnění k tomu proč mám radši šroubování.
Vzhledem k ochrnutí kdy mám prakticky použitelnou jen pravou ruku potřebuju aby byla manipulace s cívkou vč adaptéru možná v kuse bezpečně bez "rozsypání"...

Dane vydrž - "bude líp!"
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Držák filamentu - ne/šroubovací ?

Příspěvekod Rebel » 06.03.2016 19:57

Myslis ? :D ............... snad jo :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Držák filamentu - ne/šroubovací ?

Příspěvekod Kolouš » 06.03.2016 20:37

Docela zírám, co se strhlo za bouři....myslel jsem, že si dva lidi kolečko stáhnou a zbytek si to ho nebude všímat.
Připomíná mi to diskuze na motorkari.cz ... kůže vs textil, klíčkem vs chcípákem, proužky na ráfky apod. :D
  • 0

Kolouš
 
Příspěvky: 219
Registrován: 20.11.2015 17:23
Bydliště: Kaiserslautern
Reputation: 0

Re: Držák filamentu - ne/šroubovací ?

Příspěvekod Rebel » 06.03.2016 21:02

A za to vsecko vlastne muzes ty, dostanes BAN :D :D :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Držák filamentu - ne/šroubovací ?

Příspěvekod kroxigor » 06.03.2016 21:14

Hlavně nepiš že rozdáváš BANANA naběhnou ti tam ty žlutý potvory...
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

PředchozíDalší

Zpět na Jiná verze či vylepšení?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron