Upravy Rebel II

Upravy Rebel II

Příspěvekod merli » 16.12.2015 00:06

Ahojte

Postupne sem nahádžem nejaké moje úpravy Rebela - snáď sa niekomu zídu...

1. Držiaky ložísk osi Y:
Kedže mi v poslednom čase začali vypadávat lineárne ložiská z držiakov na osi y a to aj napriek sekundovému lepidlu => zničila sa mi niekoľkohodinová tlač, tak ma to slušne povedané nahnevalo a preto som si za pomoci originálnych STL súborov vymodeloval držiaky nové... Teraz by už ložiská musel vyrobiť David Coperfield a nie číňania aby z týchto držiakov "unikli" :-)

Drzak_LM8UU.stl
(1.77 MiB) Zobrazeno 2277 krát

Drzak_LM8UU-priruba.stl
(116.29 KiB) Zobrazeno 2277 krát


EDIT by Rebel> Házej je sem čudlem "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU", Dík
  • 0

merli
 
Příspěvky: 24
Registrován: 20.11.2015 15:04
Reputation: 0

Re: Upravy Rebel II

Příspěvekod oscar » 16.12.2015 08:53

Mozna bych se zkusil zamyslet nad tim proc maji vetsi tendenci utikat z drzaku nez jezdit po tyci. :)
  • 0

.... večer se přezujou, hodinu frézujou ....
oscar
 
Příspěvky: 730
Images: 4
Registrován: 16.06.2014 20:51
Bydliště: Perníkovice
Reputation: 10
Jen tak dál :)

Re: Upravy Rebel II

Příspěvekod merli » 16.12.2015 11:56

oscar píše:Mozna bych se zkusil zamyslet nad tim proc maji vetsi tendenci utikat z drzaku nez jezdit po tyci. :)

Ked si to tak zoberies ono cely vozik chodi hore dole 1000x a viac za jeden vyrobok a pri malych vyplniach okolo 5mm hore dole to s vozikom dost myka (a vsimol som si, ze napr. Cura slicuje tak ze to myka este viac), a tak nie je pre mna prekvapenim ze ulozenie lozisk casom povolilo. (Inak zacalo to robit cca po pol roku tlace) Niektore konstrukcie upevnuju loziska viazacimi paskami, tam to vies dotiahnut na fest ale tu sa musis spolahnut na to, ako presne su tvoje diely vytlacene (co sa moze tlac od tlace a tlaciaren od tlaciarne lisit). Tak tie moje boli asi vytlacene volnejsie a sila na ich povolenie bola zjavne mensia... (Inak tlaciaren mi tlaci presne, nestazujem sa). A ta cca 1 hodina navrhu (lebo najskor treba vyrobit z stl solid, (nebolo vhodne zverejnit diely aspon v STEP formate?)) , 2 hodiny tlace, 1 hodina rozborky-zborky osi Y s naslednou stvrt hodinou levelovania podlozky mi za to stali, ze budem mat od tohoto problemu svetovy pokoj :-). Vcera som to nahodil na tlaciaren a pokusny vytlacok vysiel dobre, preto som to sem rovno posunul. Inak povolovali sa (vykukovali z dielu) pomaly loziska aj na osi X ale tam som navrhoval a tlacil cely novy pojazd extruderu (taky modularny) a ten novy drzi loziska "zatial" dobre.
  • 0

merli
 
Příspěvky: 24
Registrován: 20.11.2015 15:04
Reputation: 0

Re: Upravy Rebel II

Příspěvekod celeron » 16.12.2015 18:28

Když do mezery mezi lineár a ABS držák kápneš 2-3 kapky acetonu, tak je to pak téměř nerozebíratelný. Rozleptaný ABS se s železem odmaštěnýho ložiska spojí líp, než vteřiňákem.
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0


Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron