Auto leveling - kapacitní, indukční, mechanické ....

Re: Auto leveling - kapacitní, indukční, mechanické ....

Příspěvekod v3li » 10.11.2015 22:39

RASK: já sem moc nepochopil jak to fukguje, Vidím mikro snímače ,ale nerozumím tomu. Víš kde je nějaké schéma nebo více info ?
  • 0

v3li
 
Příspěvky: 87
Images: 2
Registrován: 21.01.2015 13:41
Reputation: 0

Re: Auto leveling - kapacitní, indukční, mechanické ....

Příspěvekod RASK » 10.11.2015 23:17

v3li píše:RASK: já sem moc nepochopil jak to fukguje, Vidím mikro snímače ,ale nerozumím tomu. Víš kde je nějaké schéma nebo více info ?


Podívej se prosím na první fotku z odkazu, co jsem vám posílal. Je na ni portál (zelený plast) a matice posuvu osy Z (žlutý plast). Jeden kontakt je na portálu, druhý kontakt na matici. V normálním stavu leží portál vlastní vahou na matici a kontakt je sepnut. Při příkazu Home Z, matice i portál klesají společně. Ve chvíli, kdy se tryska dotkne podložky, celá váha portálu leží na trysce. Žluté matice jsou oddělené a tak klesají dál. V tu chvíli dojde k rozpojení kontaktu…
  • 0

RASK
 
Příspěvky: 58
Registrován: 12.06.2014 08:40
Reputation: 0

Re: Auto leveling - kapacitní, indukční, mechanické ....

Příspěvekod v3li » 10.11.2015 23:27

To vypadá zajímavě... škodě ,že na něco takového nemám kvůli pružným spojkám místo ,ale zkusím se zamyslet nad tím jak to upravit. Možná by to šlo hodit rovnou někam k trysce...
  • 0

v3li
 
Příspěvky: 87
Images: 2
Registrován: 21.01.2015 13:41
Reputation: 0

Re: Auto leveling - kapacitní, indukční, mechanické ....

Příspěvekod cucpo » 11.11.2015 23:20

Pani pls mozno odveci alebo v zlom vlakne "rozjeti motorov" osi Z ako to spravne zladit, zmerat alebo proste co s tym ? Pokial je to rozhodene a snazim sa zrovnat bed tak si stale zvecsujem chybu ako zladi tie oba motory aby som si bol co najviac isty ze k zladenym motorom dostavujem bed ?
  • 0

cucpo
 
Příspěvky: 55
Registrován: 23.05.2015 14:55
Reputation: 0

Re: Auto leveling - kapacitní, indukční, mechanické ....

Příspěvekod celeron » 12.11.2015 00:02

Já jsem nastavil velkou šuplérou (stačí pravítko) od horního ráhna stejnou vzdálenost X tyčí ručním otáčením jednoho motoru Z. A pak jsem si nastavil aby červíky spojky obou Z motorů ukazovaly stejným směrem. Pokud se směr červíků proti sobě změní, hned si všimnu, že se Z rozhodila. Zatím se mi za den tisku rozhodila maximálně o 1/3 otáčky. No a pak jsem nastavil spínač Home Z, vyrovnal stolek měrkou 0,1mm ve 4 bodech a je hotovo. Možná že to někdo dělá jinak, ale mě to takhle vyhovuje. :wink:
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0

Re: Auto leveling - kapacitní, indukční, mechanické ....

Příspěvekod hanysl » 12.11.2015 00:05

Kvůli tohoto rozhazování jsem si celou osu Z předělal na řemen a poháním ji jedním motorem, pokud se nic nestane s řemenem, nemělo by se mi nic rozhodit. Přesnost najetí má na starost již jen Endstop.
  • 0

Rebel II.b single Z motor.
hanysl
 
Příspěvky: 255
Registrován: 08.01.2014 22:03
Bydliště: Šenov u Ostravy
Reputation: 0

Re: Auto leveling - kapacitní, indukční, mechanické ....

Příspěvekod v3li » 12.11.2015 01:45

BTW: Dělám to stejně jako "celeron" dřív sem neměl pružné spojky na závitovkách tak sem si dal knoflíky nahoru na závitovky
Obrázek

Ale z5 k tématu:
Myslíte ,že by šly vložit 4 mikro spínače pod odpružený bed?
Případně uhlíkovou pěnu (http://www.tme.eu/sk/katalog/?art=ASFH30X20X0.5) Obrázek
a kontakty vložené přímo pod ní?
  • 0

v3li
 
Příspěvky: 87
Images: 2
Registrován: 21.01.2015 13:41
Reputation: 0

Re: Auto leveling - kapacitní, indukční, mechanické ....

Příspěvekod JCHP » 12.11.2015 11:39

Mikrospínače by pod lože dát určitě šly, jen bych si dal pozor na to jakou sílu potřebují k sepnutí.
Když bude lože stlačovat přímo tryska symetricky mezi mikrospínači, bude stlačovat všechny až do sepnutí toho, který povolí.

Vůbec nejsem přítelem používání trysky jako dotykové sondy.

Ještě k možnému řešení nezávislé pasivní sondy bez aktivace nějakým zvláštním servem:
Šlo by to udělat tak, že sondu by do parkovací pozice poslal automaticky začátek tisku, kdy tryska najede na tloušťku vrstvy nad povrch. V této pozici by si již sondu přitáhl a držel pevný magnet na hlavě, tak aby byla zdvižena nějakou minimální vzdálenost nad pracovní rovinu trysky (cca 0,5mm).
Uvolnění sondy do pracovní pozice by pak provedl nějaký doraz shora, když by hlava vyjela do horní krajní polohy v ose Z a doraz by ji ještě před dosažením této polohy "odlepil" od magnetu, aby zase spadla dolů pod úroveň trysky.
  • 0

Upravený Kossel Clear s výměnnými hlavami (J-head a celokov s vodním chlazením)
JCHP
 
Příspěvky: 249
Images: 4
Registrován: 03.09.2014 12:06
Bydliště: NMnMet
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků