JRC Rebel II HD

Re: JRC Rebel II HD

Příspěvekod zoid » 30.11.2015 18:02

Možná zbytečně otevírám tohle vlákno, ale hážu ty zedexové potvory pryč. Fakt to vzdávám, na ložiscích mi stolek ladně sjede vlastní vahou po tyčích a v tímhle zázrakem se ani nehne. Zedex možná může být dobrý když je všechno přesné a souosé, ale pokud je tam nějaký stranový tlak nebo nesouosost tištěných dílů tak to prostě nefunguje. Kuličky s těmito nepřesnostmi nemají problém a prostě se odvalí. Označení HD se mi taky zdá zavádějící, protože vozík, který jediný chodí naprosto v pohodě, má zase takové vůle v Y, že to nemůže tisknout přesněji ani náhodou.
  • 0

"Be alone, that is the secret of invention; be alone, that is when ideas are born." Nikola Tesla
zoid
 
Příspěvky: 31
Registrován: 28.03.2014 21:32
Reputation: 0

Re: JRC Rebel II HD

Příspěvekod kroxigor » 30.11.2015 18:21

No vidíš mě to funguje přesně stejně ( s ložiskama stolek klouže se Zedexem ani náhodou) a přesto to tiskne přesněji a tišeji než s ložiskama.
Pravda dá hodně práce vyladit polohu tyčí na ose Y, ale nedám na to dopustit.
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: JRC Rebel II HD

Příspěvekod zoid » 30.11.2015 22:22

No právě, vyladit polohu tyčí je naprosté peklo. Nejdéle jsem ladil Z, i když to už tisklo tak jsem pořád někde ztrácel kroky jak to vázlo. Tahle verze prostě nic pro mě. Hlasitost tiskárny já neřeším a přesnosti jsem nedosáhl.
  • 0

"Be alone, that is the secret of invention; be alone, that is when ideas are born." Nikola Tesla
zoid
 
Příspěvky: 31
Registrován: 28.03.2014 21:32
Reputation: 0

Re: JRC Rebel II HD

Příspěvekod kroxigor » 30.11.2015 23:06

Tak na Z je nejmenší problém se Zedexem tam není téměř co řešit nejhorší je Y pak X
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: JRC Rebel II HD

Příspěvekod zoid » 02.12.2015 12:14

U mě přesně naopak, pojezd stolku úplně v pohodě. Tisková hlava měla strašnou vůli v Y ose a nejhorší bylo Z které ztrácelo soustu kroků a hlavně se špatně testovalo. Zadal jsem zdvih 100 mm přejelo to přesně, zadal jsem 10mm přesně, poslal jsem tisk a byl na výšku třetinový. Vráceno komplet na ložiska a zase tiskne jak víno.
  • 0

"Be alone, that is the secret of invention; be alone, that is when ideas are born." Nikola Tesla
zoid
 
Příspěvky: 31
Registrován: 28.03.2014 21:32
Reputation: 0

Re: JRC Rebel II HD

Příspěvekod Otomar » 02.12.2015 14:01

A přidával jsi i trochu motorům? Jestli si je měl nastavené na kuličkové lineáry bez žádné rezervy, tak je možné, že kluzné už to neutáhlo.
  • 0

Customized REBEL II, direct HEVO, sCube, Voron Trident, Voron0.1, Custom Pinky Bear project & Neje 30W laser engraver
Otomar
 
Příspěvky: 637
Images: 0
Registrován: 20.12.2014 11:24
Bydliště: JMK
Reputation: 0

Re: JRC Rebel II HD

Příspěvekod zoid » 02.12.2015 16:11

JJ dostaly postupně maximum co zvládnou, dále jsem jim snižoval akceleraci, tím jsem se dostal alespoň zpět k výtisku původních rozměrů. povrchovou kvalitu jsem ale už nedokázal dohnat. Vzhledem k vůli, která vznikla na trysce a kterou bych už nevyřešil, jsem se na to vykašlal a vrátil se k osvědčenému řešení.
  • 0

"Be alone, that is the secret of invention; be alone, that is when ideas are born." Nikola Tesla
zoid
 
Příspěvky: 31
Registrován: 28.03.2014 21:32
Reputation: 0

Re: JRC Rebel II HD

Příspěvekod RiMr » 23.03.2016 15:12

Zdar - po cca dvou vytištěných kg na nové HD tiskárně od JRC (stavba v pohodě, sem tam nějaký trošku mišmaš v návodu, ale nic s čím by si průměrně intelYgentní člověk neporadil :) obvzláště s majiteli stejné tiskárny na telefonu) si všechno už asi sedlo, každopádně, při vyšších rychlostech dochází, hlavně při současném pohybu v X a Y k vibracím - mám podezření že vibruje sklo na hotbedu. Nemáte někdo něco mezi sklem a hotbedem, co by tlumilo případné vibrace? Nějakou tenkou teplovodivou pásku nebo něco podobného? Nebo je to normální?

Zatím jsem zkoušel ABS, ABS-T (přijde mi MNOHEM lepší), PLA - tam se mi 0,4mm tryska prostě zacpe pokaždé, když tisknu menší vrstvu než 0,25 nebo 0,3 a i tam, když to začne dělat nějaké drobné výplně nebo malé perimetry a zpomalí se odběr materiálu, tak konečná. Prohřeje se materiál, dojde k ucpatůře a musím čistit. Už to mám tak zmáknuté, že to dávám od-do tak za tři minuty... Ale PLA se mi tím znechutilo, což mě mrzí, protože když tisknu větší kusy, tak oceňuju ten jeho menší termonapnelismus.
HIPS jsem zkoušel taky - povrch nemám tak rovnoměrný jako u ABS/ABS-T, ale zase se dá krásně brousit.
Brzy chci zkusit nějaké ty plněné materiály - "kámen", dřevo, kov... časem uhlík. Jestli někde seženu nějaké vzorky, nechci kupovat cívku za litr/dva a pak zjistit, že mi to nevoní.

Používám skoro jen Slic3r, ale na některé tvary, jako třeba profily křídla (viz níže) ten Slic3r blbnul a sekal ty vnější perimetry nesmyslně na kusy, tak tam a u podobných jsem použil Curu.

Hotbed jsem zespodu podlepil tady tou pěnovou oboustrankou jakože izolací:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__44357__Peel_N_Stick_Foam_Double_Sided_Tape_10x5inch_4mm_Thick_EU_Warehouse_.html
a ještě při zahřívání přes to zhora dávám čtverec polystyrenu který sundávám až těsně před cílovou teplotou.

Mám trysku 0,4mm, zkoušel jsem i 0,2mm, přínos minimální.

Takže zatím dobrý - nakolik je ta tiskárna seštelovaná nebo není nejsem schopný posoudit protože nemám moc porovnání, ale na moje účely je dostatečná.

To co mě více nebo méně občas sejří:
- vibrace při určitém "skladu" pohybů x a Y, často s viditelným vlivem na kvalitu vrstvy (při vyšších rychlostech ale vyjímečně i při malých)
- prozatímní nepoužitelnost PLA na tisky s malým odběrem materiálu

- jo a musím seštelovat měřítko v ose X a Y, dělá mi to cca 1mm v ose X a cca 1,5mm v ose Y (předpokládám, že se to nastavuje podobným způsobem a ve fw tiskárny jako posun filamentu).

Ale jináč pro ty moje první pokusy dobrý, myslel jsem, že to bude hlubší močál :)
Hlavně musím ještě seštelovat ty osy X a Y (měřítko) a asi nějak předělám ten hotbed/zrcadlo, občas mi to při větších tiscích zavadí o ty svorky na okrajích.

Některé z mých prvních výtisků s Rebelem II HD (protože když jsem sosal před koupí informace o 3D tisku, tak mě vytáčelo, že v naprosté většině případů se jen "kecá" o kdečem, ale výtisk, ať už podařený nebo nepodařený (ten už kór) neukáže skoro nikdo :) tak jsem si slíbil, že si na to "pak" vzpomenu a ukážu i obrázky:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
  • 0

RiMr
 
Příspěvky: 14
Registrován: 05.02.2016 16:29
Reputation: 0

Re: JRC Rebel II HD

Příspěvekod zemciko » 23.03.2016 15:59

Koukám, že to ABS-t ti taky občas praská mezi vrstvami..
Já toho mám doma asi 10kg a spokojen tedy moc nejsem.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: JRC Rebel II HD

Příspěvekod RiMr » 23.03.2016 16:17

Jo, při vyšším modelu praská zatím všechno co mám, vyjma PLA. Ale deformace vyššího modelu při chladnutí je u ABS-T mnohem menší než u ABS, aspoň u mě.
Na té společné fotce těch profilů křídla, je zepředu HIPS, PLA, a 2x ABS-T. Z normálního ABS se mi to únosně nepodařilo vytisknout. Jak se začala tisknout ta vysoká část, tak se postupně spodek v přední části tak zkroutil, že to bylo nepoužitelné.
  • 0

RiMr
 
Příspěvky: 14
Registrován: 05.02.2016 16:29
Reputation: 0

Re: JRC Rebel II HD

Příspěvekod jmysicka » 23.03.2016 21:33

To ABS co vám praská berete z mladče? Můj rebel z toho odmítá tisknout.. ABS-T (kde asi to T znamená "trochu lepší" :lol: ) je lepší, ale za mě uplně nejlepší ABS v čr prodává MK floria. Uplně náhodou jsem na něj narazil a je to mazec. Až se zdá, že je jedno jak je to nastavený. Tiskne se mi z toho stejně dobře jako z PLA z mladče.. Praskání vrstev jako zázrakem zmizelo, všechno krásně slitý a přitom nastavení uplně stejný jako předtím. Tak jenom pro info, sám jsem o tom vůbec nevěděl a nějak náhodou jsem na to narazil na netu.
  • 0

jmysicka
 
Příspěvky: 124
Registrován: 23.05.2015 19:17
Bydliště: Čáslav
Reputation: 0

Re: JRC Rebel II HD

Příspěvekod RiMr » 23.03.2016 22:12

A jak tiskneš to PLA? Jde o klasického Rebela s celokovovým hotendem?
Abs co mám jsem dostal půl cívky darem stejně jako pla, je to průšův matroš, nevím kdo to vyrábí. Abs-t a hips mám z JRC.
  • 0

RiMr
 
Příspěvky: 14
Registrován: 05.02.2016 16:29
Reputation: 0

Re: JRC Rebel II HD

Příspěvekod kroxigor » 23.03.2016 22:13

Mladečský ABS když se tiskne na 255° tak taky téměř nepraská a drží. Jinak z ABS-T mi snad nikdy nic neprasklo.
Před cca 14 dny jsem tisknul komplet nové díly na prototyp Rebela II v32 z ABS-T Mladeč a ani jeden díl nemá trhlinku (235°/100°)
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: JRC Rebel II HD

Příspěvekod kroxigor » 23.03.2016 22:15

RiMr píše:A jak tiskneš to PLA? Jde o klasického Rebela s celokovovým hotendem?
Abs co mám jsem dostal půl cívky darem stejně jako pla, je to průšův matroš, nevím kdo to vyrábí. Abs-t a hips mám z JRC.


PLA celokovem tisknout jde ale musíš ho mazat olejem před vstupem do extruderu aby se to neucpávalo. Na bezproblémovej tisk PLa je lepší mít hybridní break.
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: JRC Rebel II HD

Příspěvekod jmysicka » 23.03.2016 22:20

PLA tisknu 220-230°C podle toho co. Malý díly, nebo s malými částmi jako mosty, ozubená kola atd ofukuju a bed vypnutej, nebo se jen tak fláká na 40°C. Mám celokov s teflonovou vložkou a před tiskem malinko máznu ptfe olejem (megaolej). V průběhu tisku pak už ne.

Průša bere z Mladče. Jen to někdy balí do svých krabic. Odtud mám i to abs co brzo hodím do rybníka. Půlku cívky jsem už vyplácal na nastavování a stejně to praská. Já mám naopak zkušenost, že čím víc teplota, tím víc to praská. Šel jsem až na 260°C a stejně na prd.
  • 0

jmysicka
 
Příspěvky: 124
Registrován: 23.05.2015 19:17
Bydliště: Čáslav
Reputation: 0

PředchozíDalší

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků