JRC Rebel II HD

Re: JRC Rebel II HD

Příspěvekod Cetar » 19.10.2015 01:55

Čau lidi,

zvažuji nákup Rebel II HD z JRC nebo Průšu i3...
Chci aby to tisklo komponenty na RC modely atd...
Nemám problém si s tim trochu pohrát, s tím i počítám. Nemohu se ale rozhodnout. Má ta i3 nějaké zásadní výhody krom plochy 200x200mm? Nechci platit 5000 navíc jen za značku...
Tiskne Rebel II HD dobře? Myslím tím v rámci možností, neočekávám tisk protéz nebo tak :D
Dík za názory.

Martin
  • 0

Cetar
 
Příspěvky: 3
Registrován: 19.10.2015 01:46
Reputation: 0

Re: JRC Rebel II HD

Příspěvekod kroxigor » 19.10.2015 05:37

Nenapíšu kterou vzít, ale vzhledem k tomu, že mám teď přímé srovnání Rebela II (vlastním od března další jsem stavěl pro kolegu) a PRUSA i3 PLUS ( jednu jsem oživoval druhou stavím)

REBEL II (JRC)
+ je levnější
+ dají se na něj sehnat snáz náhradní díly a jsou levnější
+ robustnější konstrukce
+ spousta doplňků a vylepšení zde na foru
+ možnost pozdějšího upgradu na Rebel III

- bez prvotních nastavení Slic3ru člověk si na vše musí přijít sám
- nutnost doladit napětí na driverech krokovejch motorů
- zatím nemá hybridní break (testuje se není ještě v nabídce ale už jsem ho viděl)

PRUSA i3 PLUS (original PRUSA)
+ vše potřebné je v krabici vč nářadí, koresu, ABS Juice
+ kompletní SW vč základních nastavení Slic3ru pro tisk a materiály, barevný tisk
+ má hybrid break (snažší tisk PLA pro začátečníka)
+ výborná tištěná příručka a manuál
+ krytovaný zdroj s vypínačem a oddělitelným kabelem

+- Rambo - jednodušší konfigurace ale dražší deska v případě poruchy

- horší dostupnost náhradních dílů (nejsou přímo na e-shopu)
- neštelovatelný Z endstop a vůbec upevnění endstopů (prostě se mi nezdaj ty stahovačky ale uvidíme časem)
- trochu horší sestavení a seřízení do kolmosti všech os (ty závitovky jsou občas hodně nespolupracující materiál)
- sice existuje spousta vylepšení hlavně na zahraničních serverech, ale pozor jsou pro různé verze Prusa i3 od různých výrobců

Za mě, doufám, že mě tu neukamenujete, bych pro začátečníka co chce hlavně tisknout a moc se v tom nehrabat doporučil stavebnici PRUSA i3 PLUS ten příplatek se vyplatí.
Pro začátečníka co se v tom chce "vrtat" a přijít na to jak tisk funguje a vyžívá se v laborování bych doporučil Rebel II HD ...

Co se týká komunity je to +- stejné a u reklamací taky (vstřícnost a rychlé jednání jak v JRC tak u Průši oboje jsem nechtěně vyzkoušel)
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: JRC Rebel II HD

Příspěvekod lubosh » 19.10.2015 09:36

Tak jsem včera do 1 hod (vlastně do dnes:-) zkoušel nastavit Rebela předělaného na HD verzi.
Bohužel se mi potvrdilo, že co funguje, na to se nesahá.
Vyměnil jsem vše, plus nový pojezd X na 4 ložiska (předtím jsem měl na 3).
Asi mám nějakou divnou verzi (přesnou), ale vůle nových ložisek mi dělá neplechu. Znatelně se hýbou na kalených tyčích, nepodařilo se mi to nastavit tak, aby tisková hlava neplavala. Laboroval jsem s napnutím řemenů i s proudy, ale bezvýsledně. Tišší provoz se také nekoná, jen při přesunu hlavy (200 mm/s) je to trochu znát. Tiskárnu jsem měl v provozu od ledna, tak už byla řádně usazená a tichá, tak asi nebylo co zlepšovat.
Dám tomu ještě chvíli a pak ložiska vrátím když tak zpátky.
Závitovka je v pohodě, funguje, ale měl jsem rovné stěny bez zvlnění i předtím.
Řemenice snad taky, ale nevím, jestli se mi to zdá, že nový řemen trochu pruží...

Večer sem dám foto kostičky s vybráním, vnitřní stěny jsou zkroucené, hlava tam lítá jak na gumě.
Aspoň mám co dělat:-)
Luboš
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: JRC Rebel II HD

Příspěvekod kroxigor » 19.10.2015 16:44

To je nějaký divný mě ty ložiska na tyčích držej parádně žádné vůle.
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: JRC Rebel II HD

Příspěvekod lubosh » 19.10.2015 17:10

Nebo mám blbou sérii, na to já jsem expert.
Večer vezmu úchylkoměr...
L.
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: JRC Rebel II HD

Příspěvekod lubosh » 20.10.2015 15:42

Tak jsem to nějak rozchodil, tisk ještě není zdaleka dokonalý, ale už vypadá daleko lépe. Bohužel za cenu snížení rychlosti na 80 mm/s (včetně ext. perimetrů a výplní), vrstva 0,2 mm. V přesnosti problém nebude, úchylkoměrem jsem nic neodhalil, posuny tam a zpět sedí na setinu mm. Viděl bych to na problém větší roztažnosti řemene (asi) při změně směru pohybu + ty již zmiňované vůle. Když vezmu rukou pojezd X, je tam lehký vakl. Nechce se mi to rozebírat celé, jinak bych zbrousil uložení ložisek, zatím tam nacpu kousek papírku (mezi domek a ložisko). Zkusím také nastavit větší (nebo menší) akcelerace a uvidíme.
Luboš
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: JRC Rebel II HD

Příspěvekod kroxigor » 20.10.2015 16:39

Obávám se, že tyhle kluzný ložiska asi moc na rychlost nebudou. Připadá mi, že při zvýšení rychlosti kladou větší odpor.
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: JRC Rebel II HD

Příspěvekod hopik » 20.10.2015 17:45

gulicka je gulicka, na toto by som sa nahovorit nedal
skorej by som siel do kvalitnych tyci a gulickovych puzdier
Moje cinske puzdra a nerezove tycky vytlacili uz cca 10 km filamentu.
Jedine co som menil 2x su matice na zavitovkach.
  • 0

hopik
 
Příspěvky: 164
Registrován: 15.01.2014 18:36
Bydliště: Ružomberok
Reputation: 0

Re: JRC Rebel II HD

Příspěvekod peca » 20.10.2015 20:41

Přemýšlím, o tom, jestli je to kuličkové lineární ložisko fakt lepší... Když si vzpomenu na naši první tiskárnu ve fimě, kolik toho naběhala a jako rychlostí lítala tisková hlava, tak v tomto případě to asi fakticky vyhrává kluzné ložisko. Akorát nevím, jak moc přesné tyče a pouzdra v JRC mají - a na tom to celé dost závisí :)
  • 0

peca
 
Příspěvky: 262
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: JRC Rebel II HD

Příspěvekod Rebel » 20.10.2015 21:16

Ona tam je vule umyslne, kdyby tam nebyla, tak to jezdit nebude. Ale diky "napruzeni" dilu/konstrukce a jejim nepresnostem to funguje vcelku dobre. Nekdo tu zminoval delsi kluzna loziska, ale je to presne naopak. Mohla by byt kratsi a presnejsi, jinak by to v podstate nejezdilo vubec :)
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: JRC Rebel II HD

Příspěvekod lubosh » 20.10.2015 22:15

Právě s tím zkouším rukou viklat a dívám se, kde jsou vůle. Je to součet vůlí na ose Z a X, oboje dohromady dá docela slušný rozptyl. To mi čínská ložiska nedělala, tam vůle byla podstatně menší. Dnes mi dovezli kvalitní LM8UU z CNC shopu - už to balení (zalisovaný igelit+krabička po dvou) je super. Trochu dražší, ale snad budou na furt.
Jdu vyházet ty kluzný, a vrátit klasiku. Nicméně pro někoho to může být lepší, můj případ je asi extrém.
Nechám zatím novou závitovku a řemenice, uvidím, jak dál.
Luboš
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: JRC Rebel II HD

Příspěvekod lubosh » 21.10.2015 15:41

Po pár hodinách ladění jsem dostal tiskárnu do použitelného stavu.
Velká změna byla v osazení menšího (lehčího) motoru na extruder, sundání předního ofuku (také odlehčení) a napnutí řemenů dokud byl proud ještě na únosné míře - po hodině provozu motory hřejí pocitově do 50°C.
Dále lehké probroušení (vyosení) usazení kluzných ložisek, abych zmenšil vůle. Už to tedy tiskne lépe, než před tuningem na HD.
Červený a modrý díl před upgradem, stříbrný po. Zapadne to do sebe ztuha, ale jde to. Dobře je vidět, jak je STL model hranatý - málo detailů. Poslední Slicr a Repetier Mac.
Luboš
IMG_6687.JPG
IMG_6687.JPG (442.16 KiB) Zobrazeno 4593 krát

IMG_6686.JPG
IMG_6686.JPG (443.52 KiB) Zobrazeno 4593 krát

IMG_6685.JPG
IMG_6685.JPG (363.02 KiB) Zobrazeno 4593 krát
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: JRC Rebel II HD

Příspěvekod kroxigor » 21.10.2015 19:25

Mě se díky přestavbě podařilo seřízení, že mám horní vrstvy naprosto perfektní slité bez známek dráhy tisku...
(PLA Mladeč)
Je pravda, že jsem si s tím hrál celej víkend, ale teď to zatím je perfektní.

EDIT: Výměna fotky za ostřejší
IMG_2898.JPG
IMG_2898.JPG (698.4 KiB) Zobrazeno 4491 krát
  • 0

Naposledy upravil kroxigor dne 22.10.2015 16:01, celkově upraveno 1

PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: JRC Rebel II HD

Příspěvekod Otomar » 21.10.2015 20:34

Hmm, kdyby ta fotka byla ostra, mozna by to bylo aji videt:-D
  • 0

Customized REBEL II, direct HEVO, sCube, Voron Trident, Voron0.1, Custom Pinky Bear project & Neje 30W laser engraver
Otomar
 
Příspěvky: 637
Images: 0
Registrován: 20.12.2014 11:24
Bydliště: JMK
Reputation: 0

Re: JRC Rebel II HD

Příspěvekod lubosh » 21.10.2015 20:59

Vrchní vrstva závisí na tloušťce vlákna, tvaru a kolmosti trysky (jak se to uhlazuje - neleze to do stran), rychlosti, teplotě,... Nevím, jestli přestavbou na HD to je lepší. Na té fotce je prd vidět.
Luboš
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

PředchozíDalší

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků