Jen pro inspiraci Vodní chlazení hotendu

Re: Jen pro inspiraci Vodní chlazení hotendu

Příspěvekod zemciko » 23.01.2017 15:05

Jako základní výhodu vidím to, že tam nezavazí větrák a nefuní v okolí výtisku nic co nemá. Není žádný důvod aby to nevydrželo dýl než rok. Osobně jsem na PC měl vodní chlazení 2x a jednou odešla řídící elektronika a podruhé pára protrhla hadici poté, co jsem zapomněl a nedoplnil kapalinu. Tady si myslím nic takového nehrozí. Jednoduché čerpadlo pár metrů hadiček ani regulovat netřeba, klidně ať to čerpá permanentně. A buď větší chladič nebo kýbl s vodou... Dokonce bych k tomu mohl použít ty zbytky vodníka z PC.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Jen pro inspiraci Vodní chlazení hotendu

Příspěvekod celeron » 24.01.2017 00:00

Já bych byl opatrnej s tištěným futrálem chladiče hotendu a hodně vybíral filament. Musí tam být těsnící o-kroužky který pruží a tím neustále silově působí na tištěnej plast, kterej nemá žádnou zázračnou rozměrovou stabilitu. Myslím, že se plast časem podá, kroužky povolí a začne to týct.
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0

Re: Jen pro inspiraci Vodní chlazení hotendu

Příspěvekod zemciko » 24.01.2017 15:51

No osobně jsem přemýšlel spíš nad hliníkovým blokem než něčím tištěným. Max udělat blok jako na procesor a zboku destičku s těsněním. Zkušel jsem si dělat čerpadýlko a víku s těsněním z abs bylo v pohodě.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Jen pro inspiraci Vodní chlazení hotendu

Příspěvekod celeron » 24.01.2017 23:13

Dnes jsem jen pro srandu na Rebela připáskoval k kabelům k extrudéru dvě silikonový hadičky 4/1.5mm a 3 hodiny s tím tisknul. Tiskárna o tom vůbec "nevěděla". Tak jsem vzal dvě lanka průřez 1,5 mm v silikonový izolaci co mají v elektroinstalačních velkoobchodech a zase je připáskoval. Byl to takovej maximální test, protože ohebnost je určitě mnohem horší, než hadiček s vodou. Tiskárna o nich opět neveděla, výtisk se nerozhodil odporem osy X a ani motor se nehřál víc než bez toho. Asi se pustím do výroby chladiče. Nejspíš vytočím na soustruhu novej Al chladič hotendu se závitem a do závitu natočím spirálu z Cu trubičky a zalepím. Asi to bude nejjednodušší a při trvalým konstantním průtoku vody dostatečně účinným.
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0

Re: Jen pro inspiraci Vodní chlazení hotendu

Příspěvekod hippo7 » 24.01.2017 23:46

  • 0

hippo7
 
Příspěvky: 118
Registrován: 31.03.2016 09:28
Reputation: 0

Re: Jen pro inspiraci Vodní chlazení hotendu

Příspěvekod JCHP » 25.01.2017 12:33

Chladič_od 3Draty měl pro mne nevhodné vyústění přívodů.
Tak jsem udělal vlastní z duralového bloku. Uvnitř je vyfrézována drážka a do ní zalisován kryt s přívodními trubičkami rovnoběžnými s přívodem filamentu (a osou chladiče).
Takže je to de facto pouze jedna smyčka o průměru cca 18mm a průřezu 14mm2 + nějakých 30mm přívodů, které odvádějí teplo z chladiče.
Ovšem uvidíme v létě.

Ta měděná trubička bude asi nejlepší i technologicky, duralový blok je zbytečně těžký a složitý na obrábění.
  • 0

Upravený Kossel Clear s výměnnými hlavami (J-head a celokov s vodním chlazením)
JCHP
 
Příspěvky: 249
Images: 4
Registrován: 03.09.2014 12:06
Bydliště: NMnMet
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků