Drzak tyce Z levy navrh

Re: Drzak tyce Z levy navrh

Příspěvekod Rebel » 12.03.2015 21:00

+1 az tedy na to zvetsovani diry :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Drzak tyce Z levy navrh

Příspěvekod h4wk3y » 12.03.2015 21:37

Kde se bere rovna zavitovka?

koupil jsem 2 metrove, rozrezal je velmi opatrne, abych je nepoohybal a hazi mi az na jednu snad vsechny kousky... :lol:

Dat to do loziska, tak to akorat spis bude pusobit silou na cely pojezd, jak uz bylo receno...
  • 0

...a pak šatna, není to práce špatná.
h4wk3y
 
Příspěvky: 65
Registrován: 31.01.2015 22:12
Bydliště: Pardubice
Reputation: 0

Re: Drzak tyce Z levy navrh

Příspěvekod Car » 12.03.2015 23:49

Nejspíš bude problém už při samotném výběru či možnosti výběru rovné závitovky ,asi je nejlepší mít možnost si ji vybrat z regálu sám a tím ,že závitovku koupíš z Nerezky eliminuješ ,že je to Čína a i závit vypadá jak má .
Neříkej mi ,že nenajdeš v obchodě z 10 závitových tyčí 1 metrovku dobrou a to navíc v úseku 350 mm max. dobrý obchod závitovky skladuje na stojáka ,jak leží na paletě či ve svazku v regále ,tak nebrat a utíkat jinam .
jednu metrovku jsem kupoval v Horbachu ,druhou v místním železářství ,třetí a čtvrtou také v nějakém obchodě se spojovákem .
Abych nezapomněl rovné rozdělení závitovky je také velmi důležité - já tu mám soustruh ,tak to je hladký rovný ,ale když to kuchneš pilkou na železo nebo flexou - určitě to rovné nebude a bez vrypů také ne ( jasný necháš větší mezeru mezi hřídelkou krokáče a závitovkou ,ale to pak záleží i na tuhosti spojky či hadičky ).
Používám akvaristické hadičky modré barvy se silnou stěnou ( myslím že jsou spíše určené pro potravinářský průmysl - nebyli kupovány v obchodě typu exota zvířátka a syn ) průhledná a zelená nevyhovovali z hlediska slabé stěny či příliš velké pružnosti a pak skřehli a popraskali .
Závitovka která je sama o sobě prohlá "nerovná" ,určitě nemá význam ji ještě chytat do jednoho horního ložiska ,aby jsi ji jakože vystředil naopak to přeneseš do celé kostrukce tiskárny .

Málem bych zapomněl na nemalý vliv správného usazení Mosazné matky v držácích ( to je vlastně ta náhrada ložiska "středič" ) , když ji vložíš zešikma ,těžko pak můžeš chtít i po rovné závitovce ,aby neopysovala nahoře elipsu .

Asi to shrnu do jednoho - nestav tiskárnu jako tupoun obecný ,ale přemýšlej u toho co to bude ovlivňovat a jak to spasovat ,tak aby to chodilo jak má ( dáváš to do hromady jen jednou ,tak si na tom dej záležet i kdyby to poskládání mělo trvat 14 dní pomalé mravenčí práce ),ale chápu že koupit si dílce na tiskárnu ,mít to vše doma a neposkládat to co nejrychleji do kupy se dělá velmi těžce :lol:
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: Drzak tyce Z levy navrh

Příspěvekod h4wk3y » 13.03.2015 01:06

No prave se snazim stavet precizne (az na kabelaz, ta s emi nechce zkracovat, tak ta je vzadu malicko na prasaka :mrgreen: )...

Stejne cekam, az dojdou termistory a tiskarnu mam v kupe...

Kupoval jsem v prodejne nerezu tu u nas, kde zavitovky maji strcene v takovem malem soudku, a stoji tam zesikma oprene v pulce, coz asi neni uplne ideal.

Rezu to pilkou na zelezo mirne delsi, uchycene ve sveraka(pres nekolik vrstev hadru a utazene s mirou), s rezem par mm od celisti, aby co nejemene pilkou pusobil jako pakou. Pote konce dopiluju pilnikem a prejedu matkou (jinou, nez je v pojezdech :D) zacatek zavitu, aby se srovnal.

A jak rikam, rozrezal jsem 2 zavitovky a jeden kousek hazi vic nez druhy...

Asi zajedu jeste pro jednu nekam jinam, protoze se mi to prave nelibi, jak to hazi.
  • 0

...a pak šatna, není to práce špatná.
h4wk3y
 
Příspěvky: 65
Registrován: 31.01.2015 22:12
Bydliště: Pardubice
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků