Osazení kladky ložiskem.

Osazení kladky ložiskem.

Příspěvekod Snek » 02.12.2014 10:18

Zdravím,

provedl jsem na své sadě tištěných dílů Rebel II v29 následující úpravu v osazení kladek do ložisek.

K úpravě mně vedla nemožnost vložení kladky osazené ložiskem do držáku. Ložiska přečnívající z kladky byla širší než místo pro vložení kladky. Navíc v držáku byly celkem dost hrubé výstupky místo osazení které je v "STL"

Provedená úprava je následující:

1) výstružníkem zahloubená ložiska do obrysu boků kladky
2) pilníkem odstraněny vnitřní osazení z držáku kladky
3) nahrazení matice samojistnou maticí, pro možnost přesného nastavení vůle
4) místo osazení v držáku kladky použity pro vymezení kladky mosazné podložky

Popisovanou úpravu jsem provedl u kladek a ložiska přítlaku filamentu/struny.

Po provedené úpravě chodí kladky naprosto volně a lze je vložit volně do držáku a vymezit vůle ložisek.

Naprosto ideální by bylo ještě u kladek osadit "trubičku" mezi kladky vymezující ložiska na "hřídeli/šroubu".
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
  • 0

Snek
 
Příspěvky: 31
Registrován: 20.10.2014 12:25
Reputation: 0

Re: Osazení kladky ložiskem.

Příspěvekod Rebel » 02.12.2014 10:27

Nezkousel si tyto dily z v30? Jsou tam zvetsene/rozsirene ty vystupky kvuli lepsimu tisku a remenice jsou upravene.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Osazení kladky ložiskem.

Příspěvekod Snek » 02.12.2014 12:45

Rebel píše:Nezkousel si tyto dily z v30? Jsou tam zvetsene/rozsirene ty vystupky kvuli lepsimu tisku a remenice jsou upravene.


Ne, mám pouze díly v29.
  • 0

Snek
 
Příspěvky: 31
Registrován: 20.10.2014 12:25
Reputation: 0

Re: Osazení kladky ložiskem.

Příspěvekod lubosh » 02.12.2014 14:33

Mám verzi 30 a upravil jsem to při stavbě stejně. Výstupky jsem upiloval a šoupnul tam kovové podložky. Vymezení vůle není potřeba, podložka je na těsno. Problém jsem měl s řemenicemi, které maji uvnitř nálitek způsobený stejným startovním bodem tisku. Ten stačilo odříznout a ložiska zatlačit, jde to i tak ztuha. Přitom použití náhodného startu možná jen trochu prodlouží tiskový čas.
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: Osazení kladky ložiskem.

Příspěvekod Rebel » 02.12.2014 15:33

Nahodny start tento problem nevyresi, nalitky se rozprostrou nepravidelne po celem obvodu remenice a budou mensi. Stejne se budou muset opracovat. Lze samozrejme tento problem odladit, ale pomerne hodne spatne pri tisku 10 objektu najednou, s ruznymi plochami a maximalni rychlosti. Je potreba si uvcedomit, ze dily se netisknou po 2 kusech a 30mm/s, jinak by se jejich cena znacne zvysila. To se bohuzel odrazi na tistenych remenicich.

Kazdopadne osadit lozisky po zacisteni jdou a vsadit do drzaku take, tudiz v zasade v tomto nevidim az takovy problem.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Osazení kladky ložiskem.

Příspěvekod lubosh » 02.12.2014 16:00

Problém to určitě není neřešitelný, jako skoro všechno.
Pokud budou nálitky všude dokola, dají se snadněji zamáčknout ložiska bez úprav, hlavně rovnoměrněji. U první řemenice jsem to neudělal, a trochu hází.
Nebo vlastně máš pravdu, když jsou nálitky v řadě, snadno se odříznou skalpelem a pak už tam ložisko jde.
Výstružníkem bych to nebral, vzal by materiál křivě, pokud to nebude odebíráno na soustruhu.
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)


Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků