Android

Re: Android

Příspěvekod akademik » 08.06.2020 18:40

Tak.. nedalo mi to a ten 3D Fox jsem si dal na starší tablet s Androidem 5, vyhrabal jsem i dvě OTG microusb redukce a jedna dokonce fungovala -> připojil jsem to k Anet A8 plus.
Připojení tiskárny tak aby ji to akceptovalo je ale mírnej očistec. Pořád to nešlo ačkoliv jsem měl všechno správně, nakonec jsem restartnul tiskárnu i tablet a pak si to konečně vyžádalo povolení pro připojení usb zařízení a chytlo se to.

Rozhraní je takovej jednodušší strohej Octoprint, dá se tam zapnout webserver a pak teprve se to dá použivat na dálku.
Kamera telefonu tam rovnou nejde, ale samo to doporučí instalaci aplikace IP Webcam která udělá další webserver s obrazem z kamery.

Hodil jsem tam nějakej testovací objekt a dal tisk, jelo to OK..
... co se asi stane když dám aplikaci na pozadi nebo se zamkne displej říkám si... 8) no co asi... tisk se chvíli po uzamčení androidu zastaví a je konec. bed a tryska ale topí dál zapíchlá v materiálu. A co hůr nespojí se to ani po zapnutí aplikace na popředí.. opět problém s rozpoznáním zařízení na usb. Reboot tiskárny a tabletu a už to zase šlo.

Seženu si OTG USB-C redukci a zkusím ještě novější telefon, ale tipnul bych si že na pozadí nebo při zamčení displeje to stejně nepojede. S tím mám dost problém.. sice se dá v aplikaci nastavit že nebude zhasínat displej, ale na to abych tomu svěřil třeba 10 hodinovej tisk a materiál třeba za 100 korun.. nejsem blázen :?
Androidu se v tomhle nedá věřit.

Zlatej Octoprint - pokud bych chtěl ušetřit použiju OrangePi za pětikilo, pokud chci hotový řešení tak RPi za litr a je to vyřešený a komfortní.
Tohle je fakt peklo pro masochisty na malý hodinový tisky možná, ale abych to nechal běžet a šel spát nebo odjel do práce..

edit: teď mě ještě napadlo.. navíc bude potřeba OTG redukce s odbočkou na napájení.. starej telefon rozhodně několik hodin takovej záhul nevydrží (displej + celkem náročná aplikace).
Takovou redukci už jsem dlouho neviděl.

3DFox_webserver.png

3Dfox_tablet.png
  • 0

akademik
 
Příspěvky: 186
Registrován: 26.12.2013 01:58
Reputation: 3
Jen tak dál :)

Re: Android

Příspěvekod Rebel » 08.06.2020 19:12

Něco obdobbého jsem čekal a utvrdil si mě v tom, že to nemá cenu řešit ani kdybych se opravdu nudil. Netvrdím že to nepůjde odladit/neuspávat, vyřešit napájení, ale důvěru bych k tomu moc neměl a to vynaložené úsilí a bastlení okolo se podle mě nevyplatí :) Dík za test a report :)
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Android

Příspěvekod mochr » 09.06.2020 04:57

zajimavy, kazdej telefon ma nejaky spravce aplikaci, kde se da nastavit aby bezela na pozadi, ci se neusapavala. byva to bud ve spravci aplikaci nebo nekde ohledne baterky - uspora energie.
kdybys byl tak ochotny a zkusil to pohledat a jeste zkusit byl bych ti vdecny. mam tu nevyuzity tablet :D
  • 0

mochr
 
Příspěvky: 225
Images: 2
Registrován: 18.09.2014 08:09
Bydliště: Blansko
Reputation: 0

Re: Android

Příspěvekod Rebel » 09.06.2020 05:25

Já teda nevim, všichni tu všechno maji, dokonce vědí či mají tucha, jak vyřešit potenciální problémy, aplikace je zdarma a přesto to bude zkoušet někdo, kdo to vlastně vůbec nechce používat, pouze se v tom z dlouhé chvíle porejpal? Ale no tak, kurňa tady je něco asi špatně ne? :mrgreen:
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Android

Příspěvekod mochr » 09.06.2020 05:46

Já teda nevim, všichni tu všechno maji

kromě času :D


ale tak, když to má nachystaný a jenom projede nastaveni? :D
  • 0

mochr
 
Příspěvky: 225
Images: 2
Registrován: 18.09.2014 08:09
Bydliště: Blansko
Reputation: 0

Re: Android

Příspěvekod Rebel » 09.06.2020 06:16

A myslíš že se to bude chovat na 100% stejně na "akademikově" HW a verzi Androidu a na tvém? Já bych řekl, že na 99% ne, nakonec můžeš klidně zjistit, že v tom svém Androidu nemáš ani stejné volby nastavení :D

Jinak dobrej pokus :D "dejte mi někoho na práci a já to klidně udělám" :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Android

Příspěvekod akademik » 14.06.2020 19:54

no tak sem si sehnal ještě OTG microUSB redukci s odbočkou na napájení a i USB-C redukci a otestoval pár dalších zařízení ale výsledek není moc slavnej a asi to opravdu nadobro zavrhnu.

Minule jsem si nevšim že 3Dfox má v nastavení volbu zabránit uspání displeje, takže to je OK.. pokud to neuděláte ručně tak se displej a tím i aplikace neuspí během tisku.


Ale..
- na Android 4 /4.4 to nejde vůbec nainstalovat (v PlayStore je to skrytý), takže některý starý telefony v šupleti jsou out.

- hodně levnějších zařízení s androidem nemá podporu OTG, takže u většiny starších telefonů co se doma válej zase smůla.

- u zařízení s amoled displejem bude problém s vypalováním "duchů" při delším tisku.
Pro amoled displej se obvykle nedá nastavit delší svit než 10-15min (výrobce se jistí proti vypálení pixelů), ale 3Dfox to přemůže a displej nezhasne.. několik hodin stejnej obraz -> časem bude po displeji.

- pro podporu videa z kamery androidu se musí nainstalovat další aplikace IP Webcam - ta sama o sobě funguje dobře, ale pokud si v 3DFoxu na WWW zapnu obraz tak aplikace spadne. Provozovat tedy obraz z kamery je nestabilní - výkonnější telefony a tablety s tím problém mít nemusí.

- občas vyskočí hláška o ztrátě komunikace - při tisku se mi to nestalo, ale zkoušel jsem jen krátkej 20min test. Při nahřívání podložky a nebo po tisku se to děje často - na jinym HW to samozřejmě dělat nemusí (kabelem se nehejbalo a baud rate jsem zkoušel snižovat - bez výsledku)

- po tisku to samo nevypíná topení podložky - je třeba na to myslet už v gcode.

Pokud by to chtěl někdo opravdu v praxi provozovat, doporučuju reset telefonu/tabletu, nainstalovat jen 3Dfox a hlavně povypínat všechny blbosti, jako aktualizace OS, aktualizace aplikací Playstore, GPS, NFC, BT a všechny notifikace - prostě všechno co by mohlo někdy vyskočit na popředí nebo zatěžovat telefon během tisku.

Nezapomenout hlavně na napájení telefonu odbočkou z OTG redukce - při slabší baterii by OS mohl snížit výkon a zas je problém.

Já to používat nehodlám.. prostě mně jen zajímalo jak to funguje. No a funguuje to dost blbě :wink:
Závěr ať si každej udělá sám, jestli to stojí za to sraní.
Jak jsem psal minule - pokud se to sekne při tisku tak se tryska zastaví v materiálu a topí to vesele dál a dál (pokud u toho nebudete tak je průser). Navíc s tím nejde hnout až do restartu tiskárny.
Znovuspuštění aplikace tisk samozřejmě nenaváže.
  • 0

Přílohy
3dfox_chyba.jpg
3dfox_chyba.jpg (16.52 KiB) Zobrazeno 7886 krát
3dfox.jpg
3dfox.jpg (37.93 KiB) Zobrazeno 7886 krát
akademik
 
Příspěvky: 186
Registrován: 26.12.2013 01:58
Reputation: 3
Jen tak dál :)

Předchozí

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků