Rebel 3D vs. JRC

Rebel 3D vs. JRC

Příspěvekod mkubec » 19.11.2014 14:19

Ahoj,
tiskarna Rebel 3D se mi dost libi a pomalu se chystam na stavbu. Zajimalo by me jaky je vlastne vztah komunity okolo Rebel 3D a firmy JRC. Na Model&Hobby vystave jsem videl, ze JRC nabizi stavebnici Rebela a na webu maji dokonce 3 ruzne verze (v predobjednavce), ale dost malo popisu, skoro zadny. Tak se chci zeptat jestli nekdo vi, co to vlastne nabizi - jakou verzi, material, jestli se nejak lisi od toho, co je popsano tady na foru atd.

Diky za odpoved
  • 0

mkubec
 
Příspěvky: 2
Registrován: 09.11.2014 22:51
Reputation: 0

Re: Rebel 3D vs. JRC

Příspěvekod Rebel » 19.11.2014 14:48

Nelisi, na tvorbe tech sestav spolupracuji. Na oplatku vznika navod pro stavbu, zkorigovany seznam dilu atd.
Je to stejny Rebel, jako se resi tady, akorat JRC si nechalo do sad okrimpovat konektory a udelat kabelaz nam miru, dodava sety s nahrabym a predkonfigurovanym FW atp.
Jednotlive verze se lisi vybavou a pouzitim kalenych, nebo nerezovych tyci atp., popsane to tam je.
Predobjednavky stoji na tom, ze se ceka na profilovane krabice na miru, ktere by meli byt tento tyden.
Jinak osobni odber lze pez te origo krabice u JRC na jejich pobockach dohodnout.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rebel 3D vs. JRC

Příspěvekod lubosh » 19.11.2014 16:47

Ahoj,
mám tuto stavebnici už skoro postavenou (málo času - stěhujem se:-) a můžu zatím jen doporučit!
Naprosto dokonalá (až na pár drobností) a stavba mne moc baví.
S 3D tiskem začínám, moc o tom nevím, a podle návodu vše přesně chápu.
Návod ještě není celý, ale i tak doporučuji stáhnout a pročíst.
Díky za to.
Jsem zvědav na funkčnost.
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: Rebel 3D vs. JRC

Příspěvekod Rebel » 19.11.2014 17:38

Cast z navodu k Repetieru bych mel doplnit a zkorigovat ja, ale bohuzel nestiham. Paja na tom udelal obrovskej kus prace.
Kazdopadne konkretni pripominky k manualu ci stavbe samozrejme jsou vitany a budou podmetem k dalsi optimalizaci :)
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rebel 3D vs. JRC

Příspěvekod paja » 19.11.2014 21:49

Ahoj,
urcite piste co vam v navodu neni jasne. Uvitam zpetnou vazbu a az bude chvile, tak to prepracuju. Uz par pripominek mam. Dalsi cast navodu by mela byt o repetier-hostu. Ja ho nepouzivam (jedu jen slicer a sdkarta do rebela, do i3 pres prointerface). Tak se mi to tezko popisuje. Doufam ze si Dan najde chvilku.

Stavebnice prubezne vyrabime a expedujeme. Myslel jsem, ze se tento tyden preloupnu do rezimu skladem a dam tam i vice popisu. Ale zase mi tam napadaly nejake predobjednavky. Nestihame vyrabet na sklad. Je to pracnejsi nez jsem cekal. Ale to opinovani a okonektorovani za tu praci stoji - sam vim jaky je to opruz to udelat poradne.
  • 0

paja
 
Příspěvky: 80
Registrován: 20.06.2014 21:05
Reputation: 0

Re: Rebel 3D vs. JRC

Příspěvekod mkubec » 20.11.2014 12:36

Diky za nazory. Brzo tam pristane dalsi predobjednavka :). Vybral jsem verzi II T, protoze SD kartu ani ctecku nepotrebuju a navod je na webu, ale kaleny tyce a displej se hodi. O jake naradi prijdu, kdyz si objednam T, je to neco specialniho, nejaky pripravek? Jeste posledni otazka pred objednanim - to ze tam je displej s SD slotem znamena moznost tisku z SD karty nebo nutnost tisku z SD karty?
  • 0

mkubec
 
Příspěvky: 2
Registrován: 09.11.2014 22:51
Reputation: 0

Re: Rebel 3D vs. JRC

Příspěvekod lubosh » 20.11.2014 13:04

Nářadí stačí naprosto standardní - imbusy, kleště, šroubováky.
Jinak už mám postaveno a zapojeno, o víkendu snad rozjedu.
http://luboshort.cz/temp/rebel2.jpg
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: Rebel 3D vs. JRC

Příspěvekod Rebel » 20.11.2014 13:20

lubosh> Pekna prace.

mkubec> Displej s SD slotem znamena moznost tisku z SD karty. Prez USB se da tisknout vzdy.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rebel 3D vs. JRC

Příspěvekod lubosh » 20.11.2014 15:09

Jen by to už chtělo pokračování návodu :D
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: Rebel 3D vs. JRC

Příspěvekod Rebel » 20.11.2014 15:10

osobne neuprednostnuji navod pro analfabety. pokud to clovek ma trochu dostat pod kuzi, mel by take trochu zapremyslet :D
Manualy ctu vetsinou az uz opravdu nevim kudy kam, nebo kdyz veci vydavaji podivne zvuky, moc hreji, nebo se z nich kouri :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rebel 3D vs. JRC

Příspěvekod lubosh » 20.11.2014 15:46

Neboj, k tomu časem taky dojdeš. Uvidíš, že čím je člověk starší, tím více práce mu dá něco obšírněji pochopit, a budeš rád za každou radu typu "vezmi tohle a udělej s tím tohle". Návodu se držím, abych nemusel objevovat již objevené - kolik matic vložit před smontováním, kam dát podložky a kam ne, a to ušetří dost času.
Jelikož mám zkušenosti s 3D frézováním a G kódem (dělal jsem k malé frézce i vlastní elektroniku včetně programování), myslím, že mi to půjde dobře. Ale stejně bych se podržel návodu, alespoň v první fázi.
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: Rebel 3D vs. JRC

Příspěvekod Rebel » 20.11.2014 15:52

Nevim tedy kolik ti je, nebo spis na kolik se citis, nic mene mam pocit, ze mas v podstate vice predpokladu pro stavbu tiskarny nez je :D Asi taky nebudu uplne nejmladsi, ale jen tak se nevzdavam :D
Ale to je vec nazoru, zkusenosti a pristupu.
Navod na stavbu je jasna vec, tam je to pomerne popsatelne, ale navod na tisk v podobe podrobneho popsani slicru a toho jak se co, kdy a za jakych okolnosti nastavuje bych necekal. To se totiz jen tak popsat neda, nebo aspon ja to rozhodne tak detailne nepopisu.
To pochopis ve chvili kdy to zacnes resit. Pak nastupuje na radu forum, nebo primy dotaz na nekoho znaleho. Uvidis sam, ze se to par vetami na konkretni pripad, model ci tisk neda v zadnem pripade jednoduse/jednoznacne popstat :)
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rebel 3D vs. JRC

Příspěvekod lubosh » 20.11.2014 16:09

Ročník 71 :D :D :D
Mach 3 a LinuxCNC jsem zvládnul bez diskuzního fóra, a hodně mě to baví, takže asi to nebude problém ani u Slicru.
Zatím jsem vše jem postahoval, verze pro Maca. PC a Windejsi naštěstí nemám už přez 10 let.
Díky za dobrou práci.

Luboš
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: Rebel 3D vs. JRC

Příspěvekod Rebel » 20.11.2014 16:15

No jo, tak zase tak starej nejsi, ja 74 :D :D :D Kazdopadne pristup k navodu chapu, jen jsem chtel naznacit, ze ne vse jde uplne jednoduse popsat.
On si i ten slicr obcas dela co chce, ale pritom za to treba nemuze, jen dostane blby data, na ktery clovek hned na 1. pohled neprijde.
Kazdopadne k tomu urcite dojdes pozdeji a kdyz pude potreba poradime, vylepsime ....... :D
Dan
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rebel 3D vs. JRC

Příspěvekod oscar » 20.11.2014 16:17

Jste stari oba. :D

Ta tiskarna se da navrhnout (zkopirovat) a postavit jenom podle fotek :lol:
Zprovoznit a rozbehnout za neco stojici tisk - to se v zadnem navodu ale clovek nedocte.
  • 0

.... večer se přezujou, hodinu frézujou ....
oscar
 
Příspěvky: 730
Images: 4
Registrován: 16.06.2014 20:51
Bydliště: Perníkovice
Reputation: 10
Jen tak dál :)

Další

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků