stavitelný vozík extruderu

stavitelný vozík extruderu

Příspěvekod pgdat » 09.02.2019 21:33

Ruční doladění výšky extruderu. jelikož nemám automatické nastavení osy Z, a občas je potřeba o nějakou tu desetinu doladit výšku extruderu udělal jsem malou změnu původního extruderu. Doufám, že se to bude někomu hodit. Také přikládám držák rámu osy Z. Je pevný a snižuje chvění celé tiskárny.
soubory https://drive.google.com/drive/folders/ ... IrVxtWZTDb
Bez názvu.png
vozik1.png
vozik2.png
endstopx.png

ramz.png
ramzh.png
  • 0

Naposledy upravil pgdat dne 10.02.2019 00:00, celkově upraveno 3
pgdat
 
Příspěvky: 28
Registrován: 05.08.2017 14:04
Bydliště: Vyškov
Reputation: 0

Re: stavitelný vozík extruderu

Příspěvekod Rebel » 09.02.2019 21:57

Muzes to prosimte preexportovat a vlozit to sem znovu s mensim poctem polygonu, at se z toho chudak server "nepos..."?
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: stavitelný vozík extruderu

Příspěvekod pgdat » 09.02.2019 23:39

Hotovo díky
  • 0

pgdat
 
Příspěvky: 28
Registrován: 05.08.2017 14:04
Bydliště: Vyškov
Reputation: 0

Re: stavitelný vozík extruderu

Příspěvekod medapeta » 10.02.2019 08:50

Kolik to váží ?
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: stavitelný vozík extruderu

Příspěvekod kroxigor » 10.02.2019 10:33

Nějak jsem to nepochopil, ale na snížení extruderu stačí doladit Z-endstop a pokud je i tak potřeba připlácnout víc tak v FW povolit BabyStep a doladit po setinkách.

Jakékoliv přidávání hmotnosti na extruder nepovažuji za dobrý nápad, potažmo ty díly nejsou rozumně tisknutelný bez podpor.

Mimochodem autoleveling nemám a ani ho nepovažuju za nutný radši vše doladím ručně...
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: stavitelný vozík extruderu

Příspěvekod pgdat » 10.02.2019 17:14

Po nastavení endstopu je lepší do něho nezasahovat, tato změna umožní si nastavit extruder kdykoliv, např při měně podložky a pod. Při tisku ABS je potřeba o pár setin oddálit trysku od podložky oproti PLA a pod. V nulové pozici Z pohodově nastavíš výšku, nemusíš to znova parkovat.
Materiál navíc je zanedbatelný, váha filamentu 00nic, m3 šroubek, dvě matičky a pružinka (použil jsem z distance stolku).

kroxigor píše:Nějak jsem to nepochopil, ale na snížení extruderu stačí doladit Z-endstop a pokud je i tak potřeba připlácnout víc tak v FW povolit BabyStep a doladit po setinkách.

Jakékoliv přidávání hmotnosti na extruder nepovažuji za dobrý nápad, potažmo ty díly nejsou rozumně tisknutelný bez podpor.

Mimochodem autoleveling nemám a ani ho nepovažuju za nutný radši vše doladím ručně...
  • 0

pgdat
 
Příspěvky: 28
Registrován: 05.08.2017 14:04
Bydliště: Vyškov
Reputation: 0

Re: stavitelný vozík extruderu

Příspěvekod medapeta » 10.02.2019 17:57

Stávající řešení je dostatečné, tohle je těžkotonážní přídavek, který ale ve výsledku nic neřeší.
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: stavitelný vozík extruderu

Příspěvekod kroxigor » 10.02.2019 19:12

pgdat píše:Po nastavení endstopu je lepší do něho nezasahovat, tato změna umožní si nastavit extruder kdykoliv, např při měně podložky a pod.


Nechci ti do toho kecat, ale jaký je rozdíl mezi pootočit šroubkem na endstopu, nebo na tvém šroubku extruderu.
Na šroubku endstopu mám šnajtku a není problém posunout Z právě při výměně podložky či materiálu (už to mám v oku a stačí jen pár stupňů doleva/doprava)
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: stavitelný vozík extruderu

Příspěvekod pgdat » 10.02.2019 21:59

V tom máš na sto pravdu, ale toto nastavení je nezávislé od endstopu. Dnes se mi přerušil tisk na 90 procentech s podložkou. Najel jsem z programu na výšku zbývajíciho tisku a sroubem na extruderu doladil výšku přesně na měrku.
je to prostě rychlejší a přesné, nemusím sjíždět na 0 v ose z.

kroxigor píše:
pgdat píše:Po nastavení endstopu je lepší do něho nezasahovat, tato změna umožní si nastavit extruder kdykoliv, např při měně podložky a pod.


Nechci ti do toho kecat, ale jaký je rozdíl mezi pootočit šroubkem na endstopu, nebo na tvém šroubku extruderu.
Na šroubku endstopu mám šnajtku a není problém posunout Z právě při výměně podložky či materiálu (už to mám v oku a stačí jen pár stupňů doleva/doprava)
  • 0

pgdat
 
Příspěvky: 28
Registrován: 05.08.2017 14:04
Bydliště: Vyškov
Reputation: 0

Re: stavitelný vozík extruderu

Příspěvekod kroxigor » 11.02.2019 04:38

Z tvého příkladu bych se bál, že spustím extruder níž ... po tisku ho zapomenu zvednout a při houmu to narvu do podložky ...
Proto je myslím lepší řešit to endstopem což určuje právě vejšku trysky nad podložkou a "nesmí" se překročit ... když už potřebuju doladit vejšku pro jeden tisk tak pohybem os v menu a úpravou BabySteps které se po tisku smáznou a zase je tiskárna v defaultu osy Z ... narozdíl od tvého řešení které při neopatrnosti/zapomnětlivosti může zlikvidovat podložku/trysku...
pokud ti to vyhovuje OK já bych do toho nešel
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D


Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron