Rebel II - modifikace vozíku hotendu

Rebel II - modifikace vozíku hotendu

Příspěvekod Vobo » 12.11.2018 21:34

Zdravím, překreslil jsem si vozík hotendu s následujícími změnami:
  • Upravil jsem ho pro použití řemenu GT2 (s dostatečně širokou návratovou dutinou pro použití napínací „kolíčkové“ pružiny) - při výměně řemenic z 16x T2,5 za 20z GT2 sedí jak kroky, tak rozteč řemene mezi směry tam-zpátky
  • Přidal jsem možnost přímého uchycení pro BLTouch
  • Upravil jsem uchycení hotendu pro použití bowdenového V6 hotendu tak, aby se dala prostrčit 4mm trubička skrz díru ve vozíku skrz výstupek pod zubaticí na krokáči až do hotendu
  • A jen drobnost - přidal jsem výstupky pro zmačknutí endstopů pro min i max stranu
Zbytek je +/- zachován, s tím že se nejedná o úpravu ale o zcela nový výkres. Vozík používám vytištěný 0,4 tryskou / 0,2 vrstva / 30% infill z PETG, a funguje dobře. Takže pokud byste někdo chtěl, nabídněte si, je v odkazu. Díry pro matice na klips hotendu jsou udělané na fest, chce je to tam nacpat trochu silou, ale jde to - nechtěl jsem aby z toho uměly samy vypadnout.

Ještě mám rozdělanou úpravu osy Z pro použití závitových tyčí TR8 a vymýšlím něco na způsob snadno prohoditelného vozíku hotendu, aby se nemusela rozdělávat celá tiskárna (minimálně s verzemi pro direct drive jako je tenhle, možná s přidáním místa pro piezo levelování, bowdenový, pro tříbarevný diamond a možná nějaký z dvoutryskových). Až to bude, zase se podělím.

https://www.thingiverse.com/thing:3212064
  • 0

Vobo
 
Příspěvky: 8
Registrován: 21.04.2014 21:13
Reputation: 0

Re: Rebel II - modifikace vozíku hotendu

Příspěvekod poutnik » 12.11.2018 21:46

Díky. Sice v tuto chvíli nevyužiji, ale může se hodit. Problém je právě snadná prohoditelnost vozíku extruderu: podívej se na variantu v32/v33

viewtopic.php?f=36&t=1038

a tam konkrétně na soubory
"Pojezd_extruderu_V33.1_extruder.stl" a
"Pojezd_extruderu_V33_base.stl"
ať nevymýšlíš co už vymyšlené (a myslím že celkem dobře) bylo.

Jiří
  • 0

poutnik
 
Příspěvky: 206
Images: 10
Registrován: 06.01.2016 14:22
Bydliště: Brněnsko
Reputation: 0

Re: Rebel II - modifikace vozíku hotendu

Příspěvekod Vobo » 13.11.2018 19:28

Vida, díky, měl bych sledovat vývoj. Jdu to vytisknout. Šikovné řešení.
  • 0

Vobo
 
Příspěvky: 8
Registrován: 21.04.2014 21:13
Reputation: 0

Re: Rebel II - modifikace vozíku hotendu

Příspěvekod Vobo » 18.02.2019 10:30

Zdravím, zapracoval jsem na výměnných držácích hotendu a vyrobil jsem jednak klasický direct, ale hlavně držák pro Diamond. Ke stažení je to tady:

https://www.thingiverse.com/thing:3435969

Ještě chci trochu zapracovat na kabelovém chaosu kolem toho, protože je tam asi miliarda konektorů a jejich přepojování mě štve. Pokusím se na konec řetězu udělat nějakou konektorovou kostku aby do ní pasovaly jednak klasické DuPont dutinky a piny a druhak nějaký bytelnější konektor pro napájení topítek.

No a ještě se mi tu válí Chiméra, tak až budu mít náladu, mám v plánu nakreslit ještě držák na ní.

Jo, a vycházel jsem z vozíku v.32, rozměry jsem se snažil dodržet, takže na origo od Dana by to pasovat mělo, ale je to překreslené, takže za to neručím (musel jsem to překreslit, používám totiž jiný řemen).
  • 0

Vobo
 
Příspěvky: 8
Registrován: 21.04.2014 21:13
Reputation: 0


Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron