Repetier vs. Marlin - rozdíly

Repetier vs. Marlin - rozdíly

Příspěvekod poutnik » 12.11.2018 16:48

Po dlouhé době jsem se rozhodl zasáhnout do svého Rebela II, upgradovat "základní desku". Vyměnil jsem Mega+Ramps 1.4 (s firmware Repetier 0.92.9) za MKS Gen L (+nové drivery TMC2208 na X a Y). Na fóru jsem nenašel předpřipravenou konfiguraci pro Repetiera. Tak jsem použil to co jsem našel tady pro Marlin 1.1.9 a 1.1.5 a podle tohoto vzoru jsem si to nakonfiguroval. Tiskárna funguje dobře, výtisky dobré.

Moc mi ale nesedí zobrazení na 12864 displeji, z Repetieru jsem zvyklý na něco jiného (například mi chybí zobrazení délky vytištěného vlákna v aktuálním tisku - "vzdálenost E"). Tak jsem si posléze nakonfiguroval Repetier 1.0.3 a nahrál. Opět vše funguje, ale pro změnu se mi tisk líbil o něco méně, bylo patrné jemné moiré. Pak jsem vzal Marvina ( https://www.thingiverse.com/thing:3105513 ) a udělal testovací výtisk v tiskárně s Repetierem. Následovalo nahrání Marlina a druhý tisk Marvina - srovnání je na fotkách - marvin je malinký tak je to vyfocení obtížnější, ale myslím, že je rozdíl zřejmý. Na výtisku z Repetieru je patrné jemné ale pravidelné moiré, vlnky, které ve výtisku z Marlina patrné nejsou.

446447448

Podrobnosti:
MKS Gen L, TMC2208 na osách X+Y, DRV8825 na osách Z (2x, druhá osa Z je na E1)+E0. Tištěno z hnědého PLA Mladeč při teplotě 210°C na HB s modrou páskou při 56°C. Tryska 0.5mm, výška vrstvy 0.18mm.
FW Repetier 1.0.3 konfigurován aktuálně přes web.
FW Marlin 1.1.9 konfigurován aktuálně - hlavní rozdíl je užití specifického nastavení pro TMC2208 drivery.
Krom rozdílu ve firmwaru je vše ostatní naprosto shodné, včetně kompletního G-Codu.

Pokud by někdo přišel na možnost jak nakonfigurovat Repetier tak aby uměl správně využít a fungovat s TMC2208, byl bych za to rád.

Jinak TMC2208 na osách X a Y jsou oproti DRV8825 super, u tiskárny jen ševelí větráky.

Jiří
  • 0

poutnik
 
Příspěvky: 206
Images: 10
Registrován: 06.01.2016 14:22
Bydliště: Brněnsko
Reputation: 0

Re: Repetier vs. Marlin - rozdíly

Příspěvekod mcparyk » 13.11.2018 21:38

Někde v nastavení repetieru je funkce s názvem myslím start extruder feedrate a pokud je hodnota 0 a ne 1, tak mi to jakýkoli oblý tvar udělalo trhaně, ale tady to bude asi jiný problém.
  • 0

mcparyk
 
Příspěvky: 163
Registrován: 25.04.2015 13:49
Bydliště: Vrchlabí
Reputation: 0


Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron