Těsnění řemene pojezdu extrudéru - Zahradník se baví

Těsnění řemene pojezdu extrudéru - Zahradník se baví

Příspěvekod clexpert » 22.07.2014 14:11

Ahoj,

když jsem poprvé stavěl 3D tiskárnu Rebel 2 a přišel na řadu pojezd extrudéru, narazil jsem na docela zásadní problém. Nedařilo se mi napnout řemen tak, jak bych si představoval. Pokaždé se řemen uvolnil.

Pokud máte stejný problém, pak řešení najdete v podobě videa na mém blogu Zahradník se baví, odkud si také můžete stáhnout toto drobné vylepšení, které vám ušetří spousty nervů:

http://www.zahradniksebavi.cz/post/tesneni-remene-pojezdu-extruderu-pro-rebel-2
  • 0

Petr Zahradník
Zahradník se baví
clexpert
 
Příspěvky: 53
Registrován: 24.04.2014 17:21
Bydliště: Ústí nad Labem
Reputation: 0

Re: Těsnění řemene pojezdu extrudéru - Zahradník se baví

Příspěvekod Rebel » 22.07.2014 14:21

Jen abych upresnil duvod one vule v drazce (neni to chyba dilu), je tam kvuli remenum z TYMA.CZ, ktere jsou v profilu vyssi.
Pri pouziti gumovych remenu s kevlarovym kordem, ktere jsou z profilu nizsi je potreba vuli vyvlozkovat.
Da se samozrejme pouzit ledacos, ja to resim trochu jednoduseji a vkladam pasek vystrizeny z nejakeho zbytecneho plastoveho obalu, ci silnejsi folie :)
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Těsnění řemene pojezdu extrudéru - Zahradník se baví

Příspěvekod clexpert » 22.07.2014 14:26

A já jsem si říkal, proč je ta mezera tak vysoká :D
Tak hlavně ať to někomu pomůže...
  • 0

Petr Zahradník
Zahradník se baví
clexpert
 
Příspěvky: 53
Registrován: 24.04.2014 17:21
Bydliště: Ústí nad Labem
Reputation: 0

Re: Těsnění řemene pojezdu extrudéru - Zahradník se baví

Příspěvekod plecharts » 24.07.2014 21:50

Já jsem tento problém řešil při stavbě tiskárny také a vyřešil jsem jej jinak - mezi drážku v plastu a na řemenu jsem zatlačil kus 1.75mm filamentu. Řemen nyní drží v dílu tak silně že jej rukou nevytáhnu bez vytáhnutí filamentu z drážky. Pokud nepoužíváte 1.75mm filament tak jistě půjde použít například párátko nebo špejle oříznutá na správný průměr.
  • 0

Přílohy
2014-07-24 21.43.38.jpg
2014-07-24 21.43.38.jpg (1.24 MiB) Zobrazeno 3648 krát
plecharts
 
Příspěvky: 3
Registrován: 25.04.2014 18:39
Reputation: 0

Re: Těsnění řemene pojezdu extrudéru - Zahradník se baví

Příspěvekod clexpert » 24.07.2014 22:04

Ten filament se tam i hodí, to ano. Párátko (a špejle) mě tehdy napadlo, ale vypadalo to dost ošklivě, hlavně se to do toho plastu nehodilo. Také mě napadl kus plechu a ten jsem tam i nacpal, ale nastal jiný problém. Totiž nedařilo se mi řemen vyrovnat, aby byl přesně uprostřed. Vždycky byl nějak hlouběji nebo nakřivo.

Právě proto jsem vytvořil tento díl, protože je u něj velmi jednoduché použití, snadno se zasune a díky drážce se řemen sám centruje. Prostě je to snadné.
  • 0

Petr Zahradník
Zahradník se baví
clexpert
 
Příspěvky: 53
Registrován: 24.04.2014 17:21
Bydliště: Ústí nad Labem
Reputation: 0

Re: Těsnění řemene pojezdu extrudéru - Zahradník se baví

Příspěvekod romanm » 26.07.2014 12:32

Vzhledem k tomu, že na tento problém narazí člověk při stavbě, kdy ještě nemá možnost si to vytisknout, tak to stejnak vypodloží tím, "co dům dá" a když nebudou žádné problémy, už to tak zůstane.
  • 0

romanm
 
Příspěvky: 177
Registrován: 16.02.2014 16:17
Reputation: 0


Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron