Rebel II.c

Re: Rebel II.c

Příspěvekod peca » 07.02.2018 08:58

Hele, já jsem ten rebel mod HE zkoušel do extruderu vložit a délkově mi to přijde v pohodě. V horní části to drží za široký zápich nad žebry chladiče. Laickým pohledem se mi zdá, že to sedí dobře (v té horní části). Proto zmiňuju jenom průměr žeber, protože dole je tím pádem díra, kudy by mohlo foukat na kostku s topným tělískem. A samozřejmě je volný prostor i kolem žeber, ale ten by snad vadit neměl, respektive provizorní vymezení v tomto místě nebude velký problém.
Tak jako tak spěchám. Takže to možná trochu "oprasím", ale ať už to mám oživený. Když tisk nepůjde, tak to budu shánět buď jiný HE, nebo nový extruder. Ještě budu řešit napojení etruderu na konektory, to ale počká na později.

Dostal jsem se do stavu, kdy už mi přijde, že mi chybí fakt málo a hodně mě to popohání. Navíc v tom hraje roli chlapská ješitnost. Známý (otec spolužáka mého syna) si před vánoci objednal hotového "Průšu" - A teď kouká, jak se mu posouvá termín dodání. Aktuálně mu má tiskárna přijít v půlce února. Takže bych byl spokojený, kdybych byl schopný vytisknout testovací kostku alespoň mizerně ;)
  • 0

peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: Rebel II.c

Příspěvekod prochazkao » 07.02.2018 10:17

Ahoj, vytiskl jsem si tento PRUSA extruder, složil jsem ho a vše pasuje skvěle!! Skvělá práce kluci!!!

Jediná maličkost je, že jsem na motor dal podávací kolečko MK8 a ložisko 623ZZ, bohužel je mezi tím mezera cca 3mm a to jsem na doraz. Nepatří tam jiné podávací kolečko nebo co dělám blbě. Poradíte mi prosím?

Díky.
  • 0

prochazkao
 
Příspěvky: 181
Registrován: 02.10.2017 11:36
Bydliště: Ostrava
Reputation: 0

Re: Rebel II.c

Příspěvekod MichalG » 07.02.2018 10:33

patri tam 625zz

jak se ti tam podarilo dostat 623zz ? :-D
  • 0

Nabizim tistene dily
MichalG
 
Příspěvky: 393
Images: 0
Registrován: 28.03.2017 23:15
Reputation: 2
Jen tak dál :)

Re: Rebel II.c

Příspěvekod peca » 07.02.2018 12:38

@MichalG: Vzhledem k tomu, že 623 je menší, tak ho tam dostane úplně v pohodě :) Akorát bude holt kloktat, no. Já si objednal 625, tak to snad bude cajk.
@prochazkao: To znamená, že to máš na 3 mm osičce. Zkus osičku podložit, nebo ložisko nasadit na M 3 šroubek s matičkou, abys to dostal blíž k ose motoru.
  • 0

peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: Rebel II.c

Příspěvekod prochazkao » 08.02.2018 09:38

Sorry, ale koupil jsem ložisko 625zz a to je zase velké.
Když ho tam zavřu, tak je sice blíže k filamentu, ale pořád to není ono. Jednoduše rádius toho ložiska neprojde pod konstrukci extruderu, kde prochází filament. Musel bych to jedině oříznout, abych zvětšil prostor.
Něco je špatně... Možná to nebude 625zz...
  • 0

prochazkao
 
Příspěvky: 181
Registrován: 02.10.2017 11:36
Bydliště: Ostrava
Reputation: 0

Re: Rebel II.c

Příspěvekod MichalG » 08.02.2018 12:23

taky se to musi trosku oriznout
  • 0

Nabizim tistene dily
MichalG
 
Příspěvky: 393
Images: 0
Registrován: 28.03.2017 23:15
Reputation: 2
Jen tak dál :)

Re: Rebel II.c

Příspěvekod peca » 08.02.2018 12:27

No, ale to ústí pro vedení struny se opravdu má oříznout!
Viz: http://www.rebelove.org/viewtopic.php?p=15856#p15856
  • 0

peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: Rebel II.c

Příspěvekod prochazkao » 08.02.2018 12:58

Aha tak to joo... Jsme se bál takového surového zásahu. Jdu to orezat a pokochat se kvalitami nového Ex. :wink:
  • 0

prochazkao
 
Příspěvky: 181
Registrován: 02.10.2017 11:36
Bydliště: Ostrava
Reputation: 0

Re: Rebel II.c

Příspěvekod peca » 09.02.2018 10:23

@MichalG: Jo, máš pravdu a já mám oko jak kašparova kráva (sad strory bro). Každopádně to zkusím a uvidím.

* Omlouvám se za svoji (možná hrubou) neznalost, ale je hot end E3D V6 rozměrově kompatibilní s Rebel modem? Ptám se, jestli pro mě má smysl tisknout:
lubosh píše:Zde jsou díly extruderu upravené pro E3D V6...

http://www.rebelove.org/viewtopic.php?p=29117#p29117

edit: Jestli dobře měřím rozměry dle stl od Luboshe a stl držáku větráku od Rebela, tak RebelMOD má rozměry hliníkového chladiče průměr 19,5 mm × 25 mm výšky, zatímco Lubošův model počítá s chladičem o průměru 23 mm × 31 mm výšky. Možná jsem to změřil o fous špatně, ale pasovat to stejně nebude. => čas pořádně se naučit 3D úpravy :)
  • 0

peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: Rebel II.c

Příspěvekod peca » 15.02.2018 23:58

Takže R2c je relativně provozuschopný = mechanicky sestavený, elektricky zapojený. Otestoval jsem Marlin 2.0.x + MKS SBASE a jakž takž. Bohužel jenom "jakž takž". Potřebuji nakopnout a nikde jsem to tu nenašel:
1/ Jak nakonfigurovat Marlin 2.0.x tak, aby točil oba motory Z (Z2 je na E1) - přišlo mi, že by to mělo fungovat skoro samo - 2 motory Z nezávisle na sobě, spolu se 2 koncáky. Možná jsem něco přehlédl. Točí mi to pouze jedním motorem, druhý vůbec nic (ani jeden směr).
2/ Netočí se mi ofuk HE. Vím, že byly nějaké problémy s "autoastart", ale nevím, jestli je to můj případ. Nevím, jak na ventilátoru poznat, je-li s funkcí "autostart", nebo ne (24 V).
3/ "Divné" ježdění motorů. Motory jezdí na obě strany. Ale třeba Y při ručním ovládání vpřed či vzad se pohne. Ale nedojede až ke koncáku, zastaví dřív a už se nehýbe v jednom směru. Pokud popojedu opačně (+), mohu zase zpět (-), ale jen po určitou mez. Jako kdyby tam byl koncák, ale k tomu chybí ještě pár centimetrů :(

Není mi úplně jasné, jak moc jsou to problémy spojené s jedním, druhým či třetím: Marlin FW, MKS SBASE 1.3 a Rebel II.c (nezávislé osy a koncáky Z).
Pozitivní je, že BED i HE topí celkem v pohodě a termistory zjevně vrací správnou teplotu. Motory jezdí na obě strany. Ovládám to prozatím pouze MKS TFT32 displejem. Bohužel to mám v takovém nehezkém vrabčím hnízdě a musím ještě nastavit některé dráty, navíc tvrdé ze starých tuhých LAN kabelů, aby se to v pohodě vešlo na stůl nemusel jsem nikde nic podkládat krabicemi a tak (já vím, fuj).

Vím, je toho víc a v tomto vlákně OT. Ale přišlo mi, že některé věci už by tu snad mohli někdo být a já je jenom nenašel - prosím o odkaz, dostuduji si to. Jinak založím separátní vlákna.
  • 0

Naposledy upravil peca dne 16.02.2018 11:25, celkově upraveno 2
peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: Rebel II.c

Příspěvekod mgiorgio » 16.02.2018 06:28

Ahoj Peca
na 1 problem ti viem mozno ze pomoct
musis aktivovat dva veci,
1. v configurator.h mas aktivovat endstop ktoz mas zapojeny na Z2
tu
#define USE_XMIN_PLUG
#define USE_YMIN_PLUG
#define USE_ZMIN_PLUG
//#define USE_XMAX_PLUG
//#define USE_YMAX_PLUG
//#define USE_ZMAX_PLUG

potom v configurator_adv.h
aktivovat motory na z2 a a ktoryz endstop je zapojeny
tu
//#define Z_DUAL_STEPPER_DRIVERS
#if ENABLED(Z_DUAL_STEPPER_DRIVERS)
//#define Z_DUAL_ENDSTOPS
#if ENABLED(Z_DUAL_ENDSTOPS)
#define Z2_USE_ENDSTOP _XMAX_
#define Z_DUAL_ENDSTOPS_ADJUSTMENT 0
#endif
tieto su zakladne nastavenie tto mas hladat a potom odebrat // s tym to aktivujes a musis nastavit na ktri endstop to das
s otatne problemi nerozumiem neviem ako to mas pripojene asi je mi skoro rano. posli dalsie indiciealebo vecer cez PM pokusim ti pomoct

pekny den Juraj
  • 0

Rebel 2b 12V prerobeny z Rebel2 od P Zahradnika, 200x200
Rebel Scube 24V 300x200 novo postavene
mgiorgio
 
Příspěvky: 186
Registrován: 05.12.2015 12:52
Bydliště: Juhozapadne Slovensko (Nie Bratislava) Dunajska Streda
Reputation: 0

Re: Rebel II.c

Příspěvekod peca » 16.02.2018 07:46

@mgiorgio: Děkuji. Tu konfigurazi si vzpomínám, že jsem nastavoval. Jestli máš osy Z podobně zapojené, pošli prosím oba svoje konfigurační soubory. Možná tam mám chybu. Ale v "návodu" (komentářích) v konfiguraci, nebo kde jsem to našel, se píše, že pro motor Z2 se automaticky použije driver volného extruderu. Takže když mám 1 extruder, tak ten bude E0 a volný E1 se použije na Z2...
Bohužel mě v noci už nenapadlo prohodit konektory Z a Z2 motorů, abych otestoval, jestli je Z2 vůbec funkční. Automaticky jsme si to spojil se špatnou konfigurací. Asi už jsem byl nějaký přetažený... Už abych to měl, spánkový deficit se kumuluje a myslí mi to jak zombákovi :) Zítra si přispím a musím to dát.

//OT-PS: Potřebuju "prodlužovačku" k motoru extruderu - kablík od motoru vystačil tak akorát k motoru X. Ale to asi pořeším páječkou.
//OT-PS2: Ta kaptonová páska je mrcha pěkně tuhá - kapesní kudlou mi to šlo dost špatně řezat.
  • 0

peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: Rebel II.c

Příspěvekod peca » 17.02.2018 23:33

Tak většina potíží s oživením je vyřešena. Stačilo se na to jednak vyspat a jednak si udělat odstup. Když jsem se k tomu dnes večer vrátil, opravil jsem konfig a v podstatě to vše chodí, jak má.

Bohužel mám zvcela nový problém a nevím kudy z toho ven. Tryska se nedostane níž jak centimetr (asi tak - nedostanu k ní posuvku) nad hot bed :( Pravděpodobně to souvisí s tím, že držák hotendu je původní Luboshovo STL extruderu pro jiný HE, než mám. Sice se mi podařilo Rebel Mod celkem dobře do držáku upevnit - otvor pod žebry utěsnit, ale kdybych se rozkrájel, nebude to tisknout :( Jsem tedy slušně řečeno v místech, kde slunko nesvítí :(

V podstatě vidím 2 - 3 řešení:
1/ Sehnat kompatibilní HE, který se již normálně neprodává.
2/ Nechat si vytisknout nový držák extruderu.
3/ Zvednout HB - dát pod něj delší šrouby, což podle mě povede k horším vlastnostem stolku.

Ráno se nejspíš zaměřím na bod 3, protože je to pro mě nejjednodušší a nejrychlejší.
  • 0

peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: Rebel II.c

Příspěvekod mgiorgio » 18.02.2018 04:18

Ahoj To mas tam na Z motory 1005 preto to bude...
  • 0

Rebel 2b 12V prerobeny z Rebel2 od P Zahradnika, 200x200
Rebel Scube 24V 300x200 novo postavene
mgiorgio
 
Příspěvky: 186
Registrován: 05.12.2015 12:52
Bydliště: Juhozapadne Slovensko (Nie Bratislava) Dunajska Streda
Reputation: 0

Re: Rebel II.c

Příspěvekod peca » 18.02.2018 09:24

To mám, ale držák motoru by níž stejně nešel, sedí dole na profilu. V noci jsem si ještě všiml, že Luboš má na fotkách výrazně níže pružné spojky. Tam by ta rezerva mohla být schovaná...
Edit: tak jo, pomohlo dát spojky až dolů.
  • 0

peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

PředchozíDalší

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků