Rebel II.b

Re: Rebel II.b

Příspěvekod Snek » 24.10.2016 16:59

peca píše:Možná blbý dotaz, ale jak se to uchytí, když to má závit po celé délce a žádné osazení? To se rovnou prostrčí ložiskem a hotovo?


konec trapézu se musí opracovat na soustruhu ....
  • 0

Snek
 
Příspěvky: 31
Registrován: 20.10.2014 12:25
Reputation: 0

Re: Rebel II.b

Příspěvekod Snek » 24.10.2016 20:10

lubosh píše:No, a taky by jsme mohli nahradit plast kovem, a osadit kuličkové šrouby, jinak to v plastu nikdy sedět nebude, přesně jak píšeš. Jelikož jsem stavěl CNC frézu, tak o tom něco vím...


tvoje reakce mi připomíná reakci Rebela když jsem měl připomínku k provedení tištěné kladky .... a teď je dáváte většinou kovové ..... no počkám si, až zase k tomu dojdete sami cestou vlastní omyl/pokus :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

Snek
 
Příspěvky: 31
Registrován: 20.10.2014 12:25
Reputation: 0

Re: Rebel II.b

Příspěvekod HonzaK » 24.10.2016 20:48

Snek: Nevím nu s tím uložením. Ze strojařského hlediska je řešením: motor upevněný nahoře - Pevné uložení na dvojitých ložiscích. Spodek jen držák s ložiskem. Pružná spojka není úplně žádoucí. Nehledě na to že celkový koncept není úplně ideální.
  • 0

Naposledy upravil HonzaK dne 24.10.2016 20:50, celkově upraveno 1
HonzaK
 
Příspěvky: 31
Registrován: 27.03.2015 09:16
Reputation: 0

Re: Rebel II.b

Příspěvekod Rebel » 24.10.2016 20:50

Snek: Je videt, ze jsi stale nepochopil smysl te zakladni konstrukce RII a jejiho provedeni. Opakovat to ale stale dokola nema smysl. Kdo chce stavet frezku, at stavi frezku, kdo chce pouzit kovove remenice at si pouzije kovove ........... je to cele trochu jinak a urcite nedojdeme k opracocanym trapezum, natoz kulickovym sroubum z jedineho prosteho duvodu a k tomu dojde nakonec asi kazdy, protoze to na tiskarne z tistenych dilu nema v podstate vubec zadny vyznam :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rebel II.b

Příspěvekod Snek » 24.10.2016 21:09

ale pochopil, proto mne udivuje že se někteří snaží o něco co prostě nemá smysl, nebo tu rvou ty krokáče s trapézovou hřídelí za šílené prachy.

Pokud jde o tištěné díly, tak nesouhlasím, při rozumné konstrukci dílů a nešetření na materiálu získám pevné věci schopné základního obrobení.

Ale pokud tady začne někdo vytahovat v jakých úchylkách chodí na viklající se konstrukci z profilů a v ložiscích uložených stahovací páskou, tak mi to příjde komické.

Jen ten blbej průša těží své úspěchy z pevnosti toho rámu co tam má....

Že nestavíme frézu vím, to by vypadalo úplně jinak, ale prostě buď to dělejme pořádně pokud se ženeme za přesností a souosostí a nebo tu nemachrujme strojařskými nesmysly ....
  • 0

Snek
 
Příspěvky: 31
Registrován: 20.10.2014 12:25
Reputation: 0

Re: Rebel II.b

Příspěvekod Rebel » 24.10.2016 21:26

Ja ti vcelku rozumim, ale vysvetli mi jednu vec, proc se tedy nenajde nejaky strojar, ktery tu tiskarnu neudela prave v tom strojarskem duchu a bylo by vse vyresene a dokonale, v rozumne cenove relaci a aby si se stavbou atp. poradil i mene sikovny clovicek? Misto toho tu neustale nekdo kritizuje tvorbu nekoho jineho a to je tak akorat vse. Skutek utek, nikde zadna takova volne siritelna a dokonala konstrukce stale neni..... cim to je ????
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rebel II.b

Příspěvekod Snek » 24.10.2016 22:39

Cena, cena, cena, když dám větší plnění materiálu a nechám pak výskledné díly obrobit CNC fréze nebo soustruhu ....

Někdy by úplně stačilo, kdyby ten do tiskne díly na tiskárny alespoň projel díry pro ložiska výstružníkem, ale ten má doam málokdo, přitom to z ČSSR zásob prodávaných na aukru stojí pakatel ... to radši vymyslím jak to uchytit elektrikářskou páskou .... šetření na nesprávném místě, nebo prostě nepožadujme přesnost a kvalitu kterou za náklady co chceme investovat zbytečně honíme ....

prostě lidově řečeno si občas připadám jako by modelář stavějící špičkové papírové modely je smažil stavět za pomocí klihu a vstřihovat manikůrními nůžkami, bo lepidla, barvy, a sklaplely olfa nepotřebuje, nedejbože měl doma laser na vypalování doplňků pro papírové modely .... ono to kolo na papírovém náklaďáků vypadá špičkově z cnc laser výpalku ...

stačí takto?
  • 0

Snek
 
Příspěvky: 31
Registrován: 20.10.2014 12:25
Reputation: 0

Re: Rebel II.b

Příspěvekod Rebel » 24.10.2016 23:05

Nemá to cenu, zbytečná a OT diskuze.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rebel II.b

Příspěvekod lubosh » 25.10.2016 09:15

No tak to teda koukám, netušil jsem, že se "vytahuji" tím, že umím použít úchylkoměr a zprůměrovat naměřené hodnoty.
Konstrukce mého Rebela se tak "viklá", že kamarád, který si nedávno koupil Průšu MK2 ho chce přestavět na variantu s profilama.
Naštěstí se rozumní lidé nedají odradit a budou výsledky svého snažení sdílet i nadále, navzdory tomu, že nemají patřičné znalosti či dovednosti. Vždyť je to koníček a zábava proboha!!!
Slepá ulička je taky ulička, a vše souvisí se vším :D .
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: Rebel II.b

Příspěvekod medapeta » 25.10.2016 09:34

Však se k té dokonalosti jednou dopracujeme ;-) Mimochodem Rebel má x násobně pevnější rám než konstrukce ze závitovek ala Průša, viz např. http://www.thingiverse.com/thing:1692666

P.S.: ta zábava už mě stála jak nové auto, takže si nekoupím ani to další a jdu místo toho objednat úplně zbytečné a drahé motory s integrovaným trapézem :-)

Hezký den, a nohy v teple přeji.
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Rebel II.b

Příspěvekod Rebel » 25.10.2016 09:43

a chčije a chčije !

PS: večer vlákno pročistím od OT bez možnosti návratu
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rebel II.b

Příspěvekod zbek » 25.10.2016 09:58

Maš to hezký . Kolik stoji heatbed 25 x 21 x 20 cm ?
  • 0

Zbek
zbek
 
Příspěvky: 135
Registrován: 19.11.2015 16:14
Reputation: 0

Re: Rebel II.b

Příspěvekod lubosh » 25.10.2016 12:27

zbek píše:Maš to hezký . Kolik stoji heatbed 25 x 21 x 20 cm ?

Tak to taky nemám tušení, a já ani ho neplánuji (zatím) :D
Jinak ten v odkazu výše stál min. 18 tis. :D
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: Rebel II.b

Příspěvekod zemciko » 25.10.2016 22:11

Lidi lidi. Pamatuju konstrukce reprapu II (mendel) co se stavěly komplet z hliníkových dílů místo plastu a stavělo se to 2x větší ve všech směrech. Vyhozený peníze, ale když někdo chce ať je vyhazuje je to jeho koníček ne?
Plastové díly jsou lepší jak v nižší váze tak právě v horší tuhosti. Prostě to doladím tím že to dotáhnu. Pružná spojka je tam taky proto že prostě nezajistím dokonalou kolmost motoru se závitovkou/trapézem. Průhyb toho všeho je tak malý že nemá až takový význam mít větší průměr vodících tyčí atd.
Každopádně na své předcházející tiskárně jsem použil trápézy, lineáry a kalené tyče a kontrukci udělal dost tuhou i ze závitovek a výsledek se rozhodně dostavil, na vytištěném šálku bylo z boku vidět i jemné "moiré" jak program nagradil kruh úsečkama.
Podle mně na tiskárně velikosti rebela nejsou větší než 8mm vodící tyče potřeba, ale na větší verzi bych je použil.
Kovové kladičky a řemeničky používám ze zásady i když pokud bych spravil středovou díru na soustruhu tak bude sloužit podobně i tištěná plastová.
A všechno z kovu bych nedělal, jednak kvůli váze a druhak je to strašně práce navíc. Než na frézce udělám jednu kostku, mám na 3d toskárně vytištěnou polovičku (nebo i všechny). Svého času jsem musel frézovat všecky kostky na mendela a nadával jsem u toho jako špaček (a navíc jsem to musel předtím všecko předělat do výkresů).
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Rebel II.b

Příspěvekod Snek » 26.10.2016 08:34

medapeta píše:Však se k té dokonalosti jednou dopracujeme ;-) Mimochodem Rebel má x násobně pevnější rám než konstrukce ze závitovek ala Průša, viz např. http://www.thingiverse.com/thing:1692666


Ve směru kde lítá vozík a kde se projeví kinetická energie má Průša rám naprosto bez možnosti deformace pro dané zatížení, u Rebela schválně přilož hodinky a budeš překvapen. Chtělo by to zkombinovat oba modely do hromady a stačilo by to udělat i jako zesílení z "dřevotřísky" a přišroubovat k stávající konstrukci Rebela .... plus vyztužení T spoje ...

bavím se o této konstrukční části, chápu že vás iritovali "závitovky" http://shop.prusa3d.com/cs/dily-pro-3d- ... cerna.html
  • 0

Snek
 
Příspěvky: 31
Registrován: 20.10.2014 12:25
Reputation: 0

PředchozíDalší

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků