Tisk bez dozoru = je to bezpečné?

Re: Tisk bez dozoru = je to bezpečné?

Příspěvekod zemciko » 12.12.2016 13:19

Ale ani to není pro mně moc reální i kdybych neregulovat teplotu tak se stejně dostanu jen něco přes 300°C.... Hlavní důvod je pak vzduch foukající okolo který to stíhá chladit.
Jinak mně se zase stalo, že přívodní kabel pod stolkem se uvnitř zlomil a v v tom místě nastal zkrat jisky černající plast atd...
Další podobně nebezpečný problém nastal nějaký čas předtím se za seklým filamentem. Odmotal se tenkrát jak neměl azasekl se o kliku šuflete. Síla osy byla taková že to tiskárnu dostrkalo k okraji stolu kde se naštěstí zasekla a nakoberec nespadla.

Osobně to řeším tak, že tiskárnu mám v jiné mistnosti, ale mám zaplé stremování přes kameru z obslužného počítače a průběžně koukám jestli se vše tiskne jak má.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Tisk bez dozoru = je to bezpečné?

Příspěvekod medapeta » 12.12.2016 13:27

Musela by se kousnout elektronika, protože jinak by to chytil termistor.
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Tisk bez dozoru = je to bezpečné?

Příspěvekod bigbejcek » 12.12.2016 15:01

Proražený spínací tranzistor a termistor už nemá chytat co?
  • 0

bigbejcek
 
Příspěvky: 111
Images: 0
Registrován: 20.12.2015 17:08
Bydliště: Prágl
Reputation: 0

Re: Tisk bez dozoru = je to bezpečné?

Příspěvekod medapeta » 12.12.2016 15:38

Nějak tak
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Tisk bez dozoru = je to bezpečné?

Příspěvekod HonzaK » 12.12.2016 15:45

Už jsem to nerozebíral. Rovnou jsem to cele vyhodil. Už mě to nebaví. Pomáhal jsem stavět 2x Průšu a tisklo to nádherně hned z první. To věčné laborování už mě nebaví. Potřebuji tisknout a né pořád něco ladit. To co jsem promrhal laděním a stavěním jsem mohl využít efektivněji.
Vše bylo původní JRC necelé 2 roky staré.
  • 0

HonzaK
 
Příspěvky: 31
Registrován: 27.03.2015 09:16
Reputation: 0

Re: Tisk bez dozoru = je to bezpečné?

Příspěvekod Rebel » 12.12.2016 16:02

HonzaK píše: ...... Pomáhal jsem stavět 2x Průšu a tisklo to nádherně hned z první. To věčné laborování už mě nebaví. Potřebuji tisknout a né pořád něco ladit. To co jsem promrhal laděním a stavěním jsem mohl využít efektivněji......


No, umim take postavit RII a tiskne na prvni, tak jestli neni problem jinde a pomahat pri stavbe je urcite neco jineho, nez stavet sam... a po 2 letech ty Prusove vypadaji jak? ...... jsou bezudrzbove ??????

Kdyz chce nekdo tisknout a ne ladita a stavet, ma si koupit komercni tiskarnu a ne resit RepRap.

Kazdopadne aby to nebylo OT, tak k tematu a jeho nazvu je jednoznacnou odpovedi NE :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Tisk bez dozoru = je to bezpečné?

Příspěvekod medapeta » 12.12.2016 16:13

HonzaK píše:Už jsem to nerozebíral. Rovnou jsem to cele vyhodil...


Škoda, možná by bylo užitečné i pro ostatní zjistit jaké chyby se při skládání vyvarovat...
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Tisk bez dozoru = je to bezpečné?

Příspěvekod HonzaK » 12.12.2016 16:18

Dane na to ti nebudu odpovídat. Dost věcí jsem řešil s tebou při stavbě velkého rebela a myslím si o celkovém konceptu své.
Tohle ale mluví samo o sobě a nechápu co se stalo.
Nehledě na to, že tiskárna "fungovala v pohodě". Pak přeinstaluju Repeater host - celé se to zblázní a na konec bouchne no nevím asi mám na to štěstí. Osobně přechod na 5mm tyče mi přinesl kvalitnější tisk, proto jsem do toho i šel, že jsem se na to nevykašlal. :)
Třeba , kde teď sehnat rychle Hotend. 3D dráty nereagují zde v obchodu delší dobu není. S Číny to bude zas trvat....
  • 0

Přílohy
IMG_20161212_150921.jpg
HonzaK
 
Příspěvky: 31
Registrován: 27.03.2015 09:16
Reputation: 0

Re: Tisk bez dozoru = je to bezpečné?

Příspěvekod medapeta » 12.12.2016 16:22

Pokud jsi z Prahy nebo okolí tak se na to rád mrknu. Neházel bych flintu do žita.
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Tisk bez dozoru = je to bezpečné?

Příspěvekod HonzaK » 12.12.2016 16:30

medapeta píše:Pokud jsi z Prahy nebo okolí tak se na to rád mrknu. Neházel bych flintu do žita.


Děkuji. Jsem ze severu. Odešla elektronika, zdroj ( musím rozebrat jestli neodešla jen pojistka ale vůbec se mi nechce ), heatbed, hotend a další... Proto jsem to vyhodil.
  • 0

HonzaK
 
Příspěvky: 31
Registrován: 27.03.2015 09:16
Reputation: 0

Re: Tisk bez dozoru = je to bezpečné?

Příspěvekod Rebel » 12.12.2016 16:30

Ja vim, ze jsem s tebou cosi resil, jako to resim s desitkama dalsich, co mi pisou maily, nic mene to, ze se prostreli FET, nebo buh vi co se stalo nema nic spolecneho se stavbou/pomahanim/ladenim/konceptem ci Prusou ne? Proto ten tvuj zaver moc nechapu. Kdybych to mel zapichnot pri prvnium utavenem hotendu ci jine poruse ci problemu, tak forum a ani zadny svoje konstrukce ven nepustim. Je potreba si uvedomit, ze za 99% problemu si muze stavitel vetsinou sam a tak to proste je.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Tisk bez dozoru = je to bezpečné?

Příspěvekod HonzaK » 12.12.2016 16:37

Spíš bych řekl o vyladěnosti, podpoře, nastavení a softweru ale to je zas jiná věc. Každému svoje. Velkého REBELA jsem si postavil zprovoznila zjistil, že ho nepotřebuji :). Tak jsme ho začal předělávat na celokov z dostupných dílů. Jestli to vůbec bude fungovat. No teď jsme si objednal Průšu a to vše půjde stranou a snad konečně se budu moci věnovat kreslení a tisknutí. Nemá to smysl tady řešit.
Jen by mě opravdu zajímalo co se stalo. Proč to vzalo sebou i elektroniku.
  • 0

HonzaK
 
Příspěvky: 31
Registrován: 27.03.2015 09:16
Reputation: 0

Re: Tisk bez dozoru = je to bezpečné?

Příspěvekod medapeta » 12.12.2016 16:43

S průšou si moc nepomůžeš ;-)
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Tisk bez dozoru = je to bezpečné?

Příspěvekod HonzaK » 12.12.2016 16:44

medapeta píše:S průšou si moc nepomůžeš ;-)


S Rebelem II taky ne :).
  • 0

HonzaK
 
Příspěvky: 31
Registrován: 27.03.2015 09:16
Reputation: 0

Re: Tisk bez dozoru = je to bezpečné?

Příspěvekod medapeta » 12.12.2016 16:53

Problémy jsou všude, ale odsuzovat něco čeho funguje opravdu velké množství jen proto, že se stala někde chyba je dost nefér. Sám tisknu non-stop na třech rebelech a krom dřívějšího občasného ucpání trysky větší problém nikdy nenastal. Pokud něco vznikne, tak je to jen motivace pro to tomu přijít na kloub a udělat to lépe. Tím že teď budeš kupovat a zkoušet další věc postavenou na úplně stejném principu si bez zásadní změny myšlení moc nepolepšíš. Ale to je jen můj názor.
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

PředchozíDalší

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků