Tisk bez dozoru = je to bezpečné?

Re: Tisk bez dozoru = je to bezpečné?

Příspěvekod oscar » 12.12.2016 16:54

HonzaK: nahodou, verzi FW nevis?
  • 0

.... večer se přezujou, hodinu frézujou ....
oscar
 
Příspěvky: 730
Images: 4
Registrován: 16.06.2014 20:51
Bydliště: Perníkovice
Reputation: 10
Jen tak dál :)

Re: Tisk bez dozoru = je to bezpečné?

Příspěvekod Rebel » 12.12.2016 16:58

Honzo, ale o tom preci je. Kdyby me mely tiskarny zivit, budu ladit sw, zajistovat podporu, prodavat stavebnice a veset jim na nos buliky a prodavat je za s prominutim nekrestansky penize a budu se tvarit, jako ze je to RepRap, coz uz prusa davno neni. A pak uz ale prijde na pretres, proc kupovat rozevlatej kartez na zavitovkach ci profilech, to uz je burt, kdyz na 15 000,- zacinaji slusny komercni tiskarny se sw i hw podporou.
Tedy toto nema skutecne cenu resit.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Tisk bez dozoru = je to bezpečné?

Příspěvekod HonzaK » 12.12.2016 17:29

oscar píše:HonzaK: nahodou, verzi FW nevis?


Měl jsem tu problém s Repetier-Hostem. Předělal jsem si závitovky z 6mm na 5mm. Použil jsem nejnovější firmware zde z fora a k tomu eprom jsem přepsal HDčkovou verzí. Repetier- host začal dělat vše o 1,3x větší ve dvou osách.
No nevěděl jsem co s tím.
Nakonec tu někde Dan postoval starší verzi od JRC ( tuším 91 V8 ), a eprom jsem přehrál tím co tam bylo jen přepsal kroky a vše fungovalo. Tisk 12h zhruba. Vše OK. ABS 220stupnů. Mezitím jsme byl i venku. Z toho mě nejvíce mrazí. No na jednou smrad a tiskárna hořela.
  • 0

HonzaK
 
Příspěvky: 31
Registrován: 27.03.2015 09:16
Reputation: 0

Re: Tisk bez dozoru = je to bezpečné?

Příspěvekod svobpata » 14.02.2017 16:05

burale píše:Má tady někdo funkční řešení které provozuje? Pochybuju ,že když tisk trva 8 a vice hodin tak je někdo "stále doma". a ostatni vyrobci to řeší jak?, Prusa, Ultimaker atd..? Do navodu napíšou tisk jen pod dozorem...
Mám tu samou tiskárnu a funguje mi to tak, že prostě věrím panu zahradnikovi, že to bude fungovat a neblafne
  • 0

svobpata
 
Příspěvky: 259
Registrován: 02.01.2016 14:53
Reputation: 0

Re: Tisk bez dozoru = je to bezpečné?

Příspěvekod Rebel » 14.02.2017 16:10

vira tva te uzdravi, ale bezpecne to na 100% neni, zahradnik/nezahradnik.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Tisk bez dozoru = je to bezpečné?

Příspěvekod medapeta » 14.02.2017 17:04

svobpata píše:Mám tu samou tiskárnu a funguje mi to tak, že prostě věrím panu zahradnikovi, že to bude fungovat a neblafne


On tam stojí zahradník s hadicí ? Protože pokud ne tak dost riskuješ i za rodiče.
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Tisk bez dozoru = je to bezpečné?

Příspěvekod svobpata » 14.02.2017 17:07

medapeta píše:
svobpata píše:Mám tu samou tiskárnu a funguje mi to tak, že prostě věrím panu zahradnikovi, že to bude fungovat a neblafne


On tam stojí zahradník s hadicí ? Protože pokud ne tak dost riskuješ i za rodiče.
Ne zahradník s hadicí tam nestojí, když nikdo doma není tak netisknu ale byl to nápad otce, prostě tomu věří že jsme to postavili, zapojili a zprovoznili spravne


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

svobpata
 
Příspěvky: 259
Registrován: 02.01.2016 14:53
Reputation: 0

Re: Tisk bez dozoru = je to bezpečné?

Příspěvekod neilz » 14.02.2017 17:13

svobpata píše:
medapeta píše:
svobpata píše:Mám tu samou tiskárnu a funguje mi to tak, že prostě věrím panu zahradnikovi, že to bude fungovat a neblafne


On tam stojí zahradník s hadicí ? Protože pokud ne tak dost riskuješ i za rodiče.
Ne zahradník s hadicí tam nestojí, když nikdo doma není tak netisknu ale byl to nápad otce, prostě tomu věří že jsme to postavili, zapojili a zprovoznili spravne


Sent from my iPhone using Tapatalk


jenze ono to vubec neni o zapojeni ani sestaveni a sprovozneni :-D
  • 0

neilz
 
Příspěvky: 197
Images: 0
Registrován: 14.03.2015 03:31
Reputation: -51

Re: Tisk bez dozoru = je to bezpečné?

Příspěvekod svobpata » 14.02.2017 17:17

neilz píše:
svobpata píše:
medapeta píše:[quote="svobpata"]Mám tu samou tiskárnu a funguje mi to tak, že prostě věrím panu zahradnikovi, že to bude fungovat a neblafne


On tam stojí zahradník s hadicí ? Protože pokud ne tak dost riskuješ i za rodiče.
Ne zahradník s hadicí tam nestojí, když nikdo doma není tak netisknu ale byl to nápad otce, prostě tomu věří že jsme to postavili, zapojili a zprovoznili spravne


Sent from my iPhone using Tapatalk


jenze ono to vubec neni o zapojeni ani sestaveni a sprovozneni :-D[/quote]Vzdyt ja vim ale proste tomu verime a jednou za 15 min kontrolujeme (bud pres webkameru nebo proste se kouneme)


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

svobpata
 
Příspěvky: 259
Registrován: 02.01.2016 14:53
Reputation: 0

Re: Tisk bez dozoru = je to bezpečné?

Příspěvekod Remet » 20.03.2017 14:27

Jednou za 15 minut? To se obavam, ze nestaci.

Auto mi vykradli za 6 sekund. Zeli v hrnci jsem za 5 minut spalil na uhel, ze zacal rvat pozarni alarm. Za 15 minut se ti to rozhori* tak, ze budes rad, ze zdrhnes a vubec ne, ze bys neco uhasil.

*nepredpokladam, ze byste nejak zvlast dbali, aby v tiskarne a do 1m okolo tiskarny nebylo vse nehorlave vcetne silikonovych a samozhasecich kabelu.

Jelikoz budu mit tiskarnu umistenu v garazi (s autem a spoustou horlavin), tak samosebou pocitam s tim, ze tam bude az paranoicky vsechno co nejbezpecneji, protoze horsi nez vyhoret je uz jenom se stehovat.
  • 0

Rebel II (Marlin 1.1.0) - uz tiskne, ale bude potreba krapet poladit
OpenSCAD
Remet
 
Příspěvky: 156
Registrován: 14.02.2017 00:00
Bydliště: Praha
Reputation: 0

Re: Tisk bez dozoru = je to bezpečné?

Příspěvekod zemciko » 20.03.2017 23:03

Otázka je co by na té tiskárně mělo tak snadno hořet. V podstatě jediné z čeho mám strach je vedení k HE či BEDU kde při zkratu by k tomu mohlo dojít. Už jsem to i zažil totéž časem uvolněný konektor. Ale i ty se dají dát do nehořlavého.
Nejlepší a téměř dokonalé řešení by bylo zavřít to do boxu a odčerpat tam vzduch ale otázka je jak pak chladit výtisk :0)
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Tisk bez dozoru = je to bezpečné?

Příspěvekod AndroidCZ » 20.03.2017 23:20

No, jeden z důvodu proč mám box je právě ochrana proti požáru. Sice vzduch uvnitř mám, ale tak nějak pevně věřím, že se kyslík za chviličku vypotřebuje a tím se oheň udusí. Nebo mám v úvaze někde chybu a přesto vyhořím? :)
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0

Re: Tisk bez dozoru = je to bezpečné?

Příspěvekod medapeta » 20.03.2017 23:40

zemciko píše:Otázka je co by na té tiskárně mělo tak snadno hořet...


Může to začít plasty kolem hotendu, zkratem ve zdroji, držákem elektroniky... Hořící plast začne kapat na stůl pod tím a je vymalováno. Jak krásně plasty hoří za nás blahé paměti vykoušel Petr Zahradník:

phpBB [video]
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Tisk bez dozoru = je to bezpečné?

Příspěvekod kroxigor » 21.03.2017 06:20

Nechat Rebela bez dozoru je jako nechat 3leté dítě bez dozoru ...
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Tisk bez dozoru = je to bezpečné?

Příspěvekod dkraft » 21.03.2017 08:46

tak ja nevim, souhlasim, ze to asi neni nejlepsi napad, ale ja ho treba poustim vecer a chrapu ve vedlejsi mistnosti, tj. tiskne treba 8hodin "bez dozoru". Tiskarnu mam teprve rok, ale musim zaklepat, za tu dobu se mi nikdy nestalo, ze by mi "zamrzla", nebo tak neco, co by mohlo koncit pozarem.
  • 0

Rebel II HD+LCD (mix. JRC a cinskych dilu), deska GT2560, TMC2130 SPI, 230V hlinikova podlozka, autoleveling, octoprint+wifi+webcam.
dkraft
 
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2016 14:25
Bydliště: Plzeň
Reputation: 0

PředchozíDalší

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron