výroba heatbrake

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod zemciko » 03.03.2016 20:01

Vyrobil jsem si jeden heatbreak ze závitovky z ferony/hornbachu. Netuší co je to přesně za složení (nejspíš austenitická chromniklová ocel ), ale blbě se obrábí. Každopádně fungoval dobře, jen mně nestálo za to se s tím mořit, když stačilo jich z číny obědnat hrst a "dodělat" je.

Dělat to z titanu je celkem blbost obrábí se pod psa a nic navíc nepřináší.

Pokud chcete dělat pokusy tak už jsem viděl i HE ze skla....
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod Alexco » 03.03.2016 20:19

Nic proti gustu. Ale pokud bychom měl to rozebírat, tak trýska a blok májí být horke, proto jsem psál měď, hotbreak má zamězit odsun tepla od kostky a spojit chladič s posůvem. A jelíkož titán má nižší tepelnou vodívost, a zároveň je houževnátý tak se hodí na hotbreak více jak nerez ocel. Pokud by někdo věděl o materiálu co je ještě lepší, snáší vysoké teploty, a obrabí se lépe, taky by z něj vyrobil něco... nemluvíl jsem ve svém příspěvku o složítosti obráběni, ale o užitkové hodnotě a dostupnosti. Titan jako tyčku cca 6-8 mm obrobit není problém, za cenu toho, že to bude lepši pro své vlástnosti. Pak znám i materiály co ještě lépe se hodí na trýsku a hlavu , jako stříbro a zláto, ale nevím zdáli by to bylo únosné pro domácí tiskárnu :-) .
Ale hotbreak ze skla by se těma vibracema by asi dost dlouho netrápil... a nemám doma na to vybávení :-)
  • 0

Nikomu to nevnucují, já experementují, ty experementuješ, řekneme to mezi sebou a třeba něco pozitivního vzníkne i pro jiného...
Alexco
 
Příspěvky: 87
Registrován: 13.07.2015 06:11
Bydliště: Vranová Lhota u Morávské Třebové
Reputation: 0

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod Rebel » 04.03.2016 00:02

Alexco píše:Tady ale nejde o lepeni, ale o to z čeho to výrobit. Titan má ještě nižší stupeň tepelné vodívosti než klasická nerez. Tudiž převede méně tepla od távné komory na chládič. zkus break dát z mědi nebo stačí kdýž bude z magnetické oceli, a chládič bude furt teplý... Pobeží věčný ohřev hotendu, a mne celkem to piskání fetu začiná po několiká hodinach tisku lezt na nervy.


Jedine o co prave naopak jde, je ono nelepeni se nataveneho filamentu ke stenam breaku. Hlavne tedy u PLA s vetsi tepelnou vodivosi vlastniho filantu, kdy v podstate dochazi ke zmeknuti materialu a jeho zasprajcovani/nalepeni v chladnejsim breaku. Tepelna vodivost breaku hraje v podstate roli pouze v tom, jak musi byt velky chaldic ci ventilator.

Tedy jeste jednou a castecne polopaticky. U PEEKoveho HE dochazi k zaspuntovani filamentu hure diky PTFE vlozce, na kterou se filament nelepi. Ac je nataveni, tedy onen problematicky spunt v podstate nekdy i nekolikanasobne delsi, nez v celokovu, tak diky pruznosti a mekosti PTFE je ve sve podstete PEEKovy HE univerzalnejsim resenim nez celokov. Akorat za cenu vetsi opatrnosti a potencialne mensi zivotnosti HE a nizsich maximalnich rychlostech tisku.

Uz me tyto diskuze prestavaji trochu bavit. Pokud umite relativene tisknout, tedy nenastavujete nechtene na HE 300°C, kupte si v cine PEEKovy HE, neprepalte ho a budete vsichni nadmiru spokojeni. Stoji par korun a muzete si koupit za cenu celokovu hned 2-3ks a budeme mit vsichni klid. Mozna za to muze tech par piv, ale zda se mi to dost realne ne ? :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod 50koruny » 07.04.2016 08:16

tak som dnes dokončil ten heatbrake o ktorom som hovoril na začiatku vlákna.nemagnetická nerez podla výkresu od Dana, otvor som vyiskril a vyrezal na 6 rezov na drátoreze. ra 0,1 bolo po rezaní a ja som ho ešte zaleštil.škoda že sa mi to nedá odfotiť (to vnútro).zrkadlo.zajtra ho založím a spravim PLA pokus čislo 4 :twisted:
len by to chcelo ešte pasívny chladič na motor extruderu.
  • 0

50koruny
 
Příspěvky: 155
Registrován: 30.09.2015 09:34
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod Rebel » 07.04.2016 08:59

SMAZANO ! kdo to stacil precist, tak ad nepatra, asi uz mam vlci mhu :D :D :D

50koruny » to by melo dost vyrazne pomoci. Hodne ale dela i nastaveni retrakci a u slic3r gapfil, kdy dojde k markantnimu zpomaleni posuvu filamentu, prohreje se to vejs a nasledna retrakce to sekne.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod 50koruny » 07.04.2016 09:30

mám nastavené 2,5mm retrakcie.mám Devil Design polský PLA a strašne tečie.ale skúsim ich znížič ešte čo najviac.
  • 0

50koruny
 
Příspěvky: 155
Registrován: 30.09.2015 09:34
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod 50koruny » 07.05.2016 21:22

tak a je po heatbrake.pri neopatrnom zakladaní som ho zohol.pár týždňov ale slúžil a výrazne pomohol pri tlači PLA.další taký len tak skoro mať nebudem :(
  • 0

50koruny
 
Příspěvky: 155
Registrován: 30.09.2015 09:34
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod boraicho » 07.05.2016 21:32

Ako sa lešti heatbreak zvnutra? diky
  • 0

boraicho
 
Příspěvky: 394
Registrován: 15.02.2016 21:36
Reputation: 0

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod 50koruny » 08.05.2016 08:53

Boraicho - brúsnym papierom zrnitosti 2000 a na mokro.to je asi najdostupnejšie a najjednoduchšie.

Rebel - nedali by sa nejakým spôsobom získať heatbrake bez navŕtanej diery v strede?
  • 0

50koruny
 
Příspěvky: 155
Registrován: 30.09.2015 09:34
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod Pezantros » 08.05.2016 09:40

@50koruny: Brusný papír dovnitř breaku asi nedáš.
@boraicho: Leští se to prý zubní pastou na vrtáku vrtačkou. Někdo tu dával i video, ale nemůžu to teď najít.
  • 0

Pezantros
 
Příspěvky: 200
Registrován: 19.04.2015 12:22
Reputation: 0

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod boraicho » 08.05.2016 10:56

Jenže ten vrtak musi byť nečim obalený však? samotny vrtak by to jen zhoršil všetko.
  • 0

boraicho
 
Příspěvky: 394
Registrován: 15.02.2016 21:36
Reputation: 0

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod 50koruny » 08.05.2016 14:51

samozrejme že dáš.ten starší brake som leštil takto.odstrihneš tenký pásik na šírku cca 2 mm a skrútiš ho do trubičky.valkáš si ho do vtedy, kým sa tam nezmestí.nevidím v tom problém.
  • 0

50koruny
 
Příspěvky: 155
Registrován: 30.09.2015 09:34
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod zemciko » 08.05.2016 15:26

boraicho píše:Jenže ten vrtak musi byť nečim obalený však? samotny vrtak by to jen zhoršil všetko.


Není důvod proč by to ten vrták měl zhoršit, leští se to tou pastou ne tím vrtákem samotným, Na konci máš vyleštěnou jak trubičku breaku tak fazetky vrtáku jak zrcadlo :0) Pokud najdeš něco s podobným průměrem můžeš to použít místo vrtáku, u větších průměrů klidně dřevěný váleček, problém je ale s malým průměrem, kdy ten materiál musí vydržet ty otáčky a případný tlak "zboku" a uchycení do sklíčidla mikrovrtačky...
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod celeron » 08.05.2016 16:55

Nějak mě uniká, proč se trápíte s výrobou něcoho, co se dá bez problémů celkem levně koupit od 3dráty nebo JRC. Já jsem si třeba koupil před půl rokem na PLA hybrid a zatím jsem neměl naprosto žádnou potřebu ho vyměnit místo původního nijak neupravovanýho celokovu. V poslední době tisknu převážně PLA a za cca 10 cívek se mi kouslo jen 1x když se zadřel větráček chladiče. Esun, Mladeč a dokonce i proklínaný PLA Filamentum. Minimálně 2 cívky PLA jsem o vánocích vytisknul s odcházejícím větráčkem, kdy jeho otáčky kolísaly od minima do maxima a stejně se PLA nežvejklo. Pokud se Vám PLA žvejká, bude problém nejspíš jinde než ve špatně vyleštěným a nebo materiálu brake. :mrgreen:
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod zemciko » 08.05.2016 22:39

A můžeš s tím tisknout při 300°C? S tím vyleštěným celokovem totiž bez problémů...
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

PředchozíDalší

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron