výroba heatbrake

výroba heatbrake

Příspěvekod 50koruny » 26.02.2016 21:59

Zdravím,
nenašiel by sa niekde výkres k RebelMod 3.0 heatbrake?chcem ho skúsiť vyrobiť s tým, že vnútro vyrežem drátorezom s drsnosťou Ra 0,1 µm a zaleštím diamantovou pastou.chcem to vyrobiť pretože by som rád tlačil PLA celokovom.z akého materiálu by to malo byť?kalí sa to?
  • 0

50koruny
 
Příspěvky: 155
Registrován: 30.09.2015 09:34
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod Rebel » 26.02.2016 22:12

Material presne nevim, nejaka nerez :)
  • 0

Přílohy
CK9_break.pdf
(15.3 KiB) 297 krát
Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod 50koruny » 27.02.2016 03:12

ďakujem.som zvedavý či to bude lepšie.
  • 0

50koruny
 
Příspěvky: 155
Registrován: 30.09.2015 09:34
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod Alexco » 28.02.2016 19:06

No já si týto díly vyrábim, zatím pro svou potřebu, a co se týče materiálu: obyčejná ocel se moc nehodí, magnetická nerez taky nic moc, je tam příliš velká tepelná vodívost. Nejlepší se jeví nemagnetická nerez ocel. Síce se hůř obrábí, ale mne se to projevílo jako nejlepší volba. Akurát k tomu výkresu, nedělám tak strmý "výkus" pro lepší stabilitu a měnší poruchy "ukroucení či zlomení při demontáži" je lepší postupný "sešup". Tak jsem přišel asi o šest trubiček co jsem měl. Stáčílo přeject přes tvrdčší hrbolek při tisku... Nevím čím to je, třeba nebudu až tak jemný na tu mechániku, ale jsem si komplet spodek vyráběl sám, a maximální spokojenost, a zabrušovát jsem nic nemůsel. Stáčilo dát jenom 2 mm vrták na větší otáčky na doleštění na soustruhu (ještě že jsem si ho před notnou dobou koupil) . Síce na začátku mi z 5 kusu povedl se jeden, ale už jsem dovychitál chyby co jsem dělál, a udělám si break za chvilku...
  • 0

Nikomu to nevnucují, já experementují, ty experementuješ, řekneme to mezi sebou a třeba něco pozitivního vzníkne i pro jiného...
Alexco
 
Příspěvky: 87
Registrován: 13.07.2015 06:11
Bydliště: Vranová Lhota u Morávské Třebové
Reputation: 0

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod Alexco » 28.02.2016 20:39

IMG_20160227_223947.jpg
můj hotend
A asi tak to vypadá můj výtvor na tiskárně, po několiká vytiscích a cca 12h tisku, chládič je studený, a filament vytáhnu bez viditelného nátěku na struně. U origo jsem můsel nejdřív ohřát, protlačit kus tryskou a rychle vyndát, stejně bylá tá boule na konci...
  • 0

Nikomu to nevnucují, já experementují, ty experementuješ, řekneme to mezi sebou a třeba něco pozitivního vzníkne i pro jiného...
Alexco
 
Příspěvky: 87
Registrován: 13.07.2015 06:11
Bydliště: Vranová Lhota u Morávské Třebové
Reputation: 0

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod Rebel » 28.02.2016 21:31

No, jenze to ze to vytahnes bez bambule prece nic neznamena. Znamena to jen to, ze se ti utrhl nad bambuli/rozsirenim, ktere tam musi byt vzdy, jelikoz break a tryska jsou vetsinou vrtane 2mm a filament ma 1.75mm. Tedy vzdy je dole bambule, jen tobe zustava v hotendu.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod Alexco » 28.02.2016 21:43

Rebel píše:No, jenze to ze to vytahnes bez bambule prece nic neznamena. Znamena to jen to, ze se ti utrhl nad bambuli/rozsirenim, ktere tam musi byt vzdy, jelikoz break a tryska jsou vetsinou vrtane 2mm a filament ma 1.75mm. Tedy vzdy je dole bambule, jen tobe zustava v hotendu.

To je síce pravda, že to musí být, ale rozhodně pak nemusím ten filament nejdřív uštípnout kus -bambuli, a pak teprv mohu znova použit. a co zůstane v HE, je tak nejak stejně vyteče ven, po ohřátí, jenom to celé se mi zjednodušilo.. a už jsem neukroutil či jinák ohnul, poškodil ten heatbreak... a o to mi teda šlo jako hlávní... u origoše jsem dva breaky ukroutil jenom při čísté montáži, utahováním, aby neprotěkál filament ven. Prostě mi to lépe funguje, nezasekává se filament, a výměna se hodně zjednodušila. A koukál jsem, že díky tlušťce 0,3mm stěny a ostremu přechodu ta trubka se přetrhlá či ohnula nejenom mne... A pokud se mi znova něco stáne, v klídku si jej za pár minut výrobim, a nemusím platit poštovné a čekát... Tak jako samotný chládič. Experimentovál jsem s ruznýma konstrukcema, včetně hybridu s měděným jádrem, to jádro je fajn, ale zatím 30mm průměr chladiče se jeví jako nejlepší
  • 0

Nikomu to nevnucují, já experementují, ty experementuješ, řekneme to mezi sebou a třeba něco pozitivního vzníkne i pro jiného...
Alexco
 
Příspěvky: 87
Registrován: 13.07.2015 06:11
Bydliště: Vranová Lhota u Morávské Třebové
Reputation: 0

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod Rebel » 28.02.2016 22:30

no, tomu mo dobre nerozumim, ale budiz. asi mas delsi meltzonu a proto ti ten spunt zustava v breaku a nevytahnes ho. Dulezite je, kde ti to oddeleni vznika. Pokud mas delsi meltzonu, tedy je nataven delsi usek fialementu a pri jeho vytahovani dojde k protazeni te natavene casti, tedy bambule se natahne.

S tim vytahovanim tomu take nerozumim. Za tepla to jde snad vytahnout vzdy a za studena samozrejme ne a to tobe asi take nemuze jit.

Ale bez vykresu a porovnani mista utrzeni filamentu je to to stejne diskuze o nicem. Zalezi i na filamentu jako takovem a jeho tepelne vodivosti (z ceho vseho tisknes, ze tvrdis, ze se ti to neseka nikdy), i na nastaveni teplot, retrakci ..................
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod zemciko » 29.02.2016 16:08

Taky mi žádná "bambule" na konci nevzniká. Mám oddělené žebra od heatbraku kapton folií (nefoukám na to zúžené místo ale jen na žebra) a permanentně točící 4cm podvoltovaný větráček.
HE je levná čína za 5dolarů asi hodinu leštěná pastou. PLA se neucpává...
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod Rebel » 29.02.2016 16:14

No, koukam ze se bavime asi kazdej o necem jinym. Bambuli tam ma kazdej, ac to zni sebediveneji :D
Bavite se o tom, jestli se filament urve nad bambuli, nebo ho vytahnete i s bambuli, ktera tem je chte nechte, protoze se ten roztavenej filament proste roztece na sirku breaku a trysky :D Tak i tak je to debata o nicem a z bambulema to mozna zacina byt i verejne nectitelne do 22h :D

Bambuloidni tematiku zacnnete radsi v jinem tematu :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod zemciko » 02.03.2016 21:09

Nikoliv, pokud máš průměr od číňana takovej že je skoro stejnej jako průměr drátu tak se jaksi nemá kam roztéct (když jsem měl průměr staršího drátu 3,2mm tak měl problém projít a zasekával se za studena po cestě), Materiál mám "roztečenej" jen dole v hlavičce a na začátku trubičky pod krčkem a nemusí nutně mít kam zatíkat.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod Rebel » 02.03.2016 21:21

je dost zasadni rozdil, jestli se bavime o procentualnim rozdilu na prumeru pri filametu 1,75, nebo 3mm, to se neda dost dobre motat dohromady.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod Alexco » 03.03.2016 17:12

No panove, mám dojem , že na začatku tohoto temátu stálo z čeho vyrobit vlastní heatbreak, a rozměry, ne v jakých demenzich se vyrábi a se vyráběl filament.... Co kdyby místo úražek a offtopic byli poznátky k temátu.
Pokud by byl titan dostupnější, já osobně by vyráběl breaky z titanu, chladič, ohřivácí hlavu a trýsku z mědi.
Ale titanu na obrobeni mám málo, nerez se mi točí celkem v různých materiálech, a hlinik mám spíše hranaty než kulátý...
  • 0

Nikomu to nevnucují, já experementují, ty experementuješ, řekneme to mezi sebou a třeba něco pozitivního vzníkne i pro jiného...
Alexco
 
Příspěvky: 87
Registrován: 13.07.2015 06:11
Bydliště: Vranová Lhota u Morávské Třebové
Reputation: 0

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod Rebel » 03.03.2016 17:49

Titan nic moc neresi, PLA se k nemu lepi stejne, takze tudy cesta asi nepovede.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod Alexco » 03.03.2016 18:28

Tady ale nejde o lepeni, ale o to z čeho to výrobit. Titan má ještě nižší stupeň tepelné vodívosti než klasická nerez. Tudiž převede méně tepla od távné komory na chládič. zkus break dát z mědi nebo stačí kdýž bude z magnetické oceli, a chládič bude furt teplý... Pobeží věčný ohřev hotendu, a mne celkem to piskání fetu začiná po několiká hodinach tisku lezt na nervy.
  • 0

Nikomu to nevnucují, já experementují, ty experementuješ, řekneme to mezi sebou a třeba něco pozitivního vzníkne i pro jiného...
Alexco
 
Příspěvky: 87
Registrován: 13.07.2015 06:11
Bydliště: Vranová Lhota u Morávské Třebové
Reputation: 0

Další

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron