výroba heatbrake

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod Rebel » 08.05.2016 23:04

Docela by mě zajímalo, o jaké míře leštění se tu bavíte. Mám tu několik prototypových breaků, "vrtaných" drátořezem o průměru řezacího drátu 0,1mm a doleštěných do zrcadlového lesku, pod mikroskopem v podstatě není díky odrazům vidět plocha a není to zdaleka 100%ní řešení.
Zde se totiž uplatňuje stejný efekt, jako když se PLA či cokoli jiného lepí k hladkému sklu či defakto čemu koli hladkému/lesklému. Při účinném chlazení chladiče totiž má PLA Fillamentum či Mladeč už zřejmě větší tepelnou vodivost než vlastní break a změklá část se lepí více, než když se naopak chladič nechá více ohřát, viz zmiňovaný a vyzkoušený tisk PLA od zdejšího M. Marka.
Tedy s vyvložkovaným breakem PTFE se pouze leštěný break nedá porovnat.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod 50koruny » 09.05.2016 04:23

celeron - asi mám len viac volného času alebo čo.neviem ti presne povedať prečo ale podla mňa to je ten reprap :)
rebel - viem že lepí.preto fúkam na HE 50mm ventilátorom.a možnože vyfúknutý vzduch využijem ešte aj na chladenie zubatice extruderu.aj pasív mám na motore.hádam som len na všetko myslel...tento krát.
  • 0

50koruny
 
Příspěvky: 155
Registrován: 30.09.2015 09:34
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod Rebel » 09.05.2016 07:00

No, jenže ono lepší chlazení se mi chová spíše hůře, než lépe :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod horazl » 09.05.2016 08:40

Přeleštění heatbrake pro tisk PLA i ABS pomůže o tom netřeba polemizovat.
Trošku už mi v těchto diskuzích uniká smysl, tedy pokud to není jen plkání, jak na babském sletu.

Pokud máte vrták do železa, vyvrtáte s ním díru do dřeva? Vyvrtáte, ale ne vždy je to ono, a tak je to i celokovovým heatbrakem pro ABS. PLA s ním vytisknete a pokud ne, tak je to jak tady už někdo napsal. Jen holt musíte tisknout, např. pomaleji, přidávat mazivo, ... . Osobně nevěřím (i když bych moc rád), že se někomu podaří udělat univerzál s parametry individuálů. Vždy je potřeba zvážit, zda je lepší vyměnit trysku nebo se spokojit s horšími vlastnostmi.

Za mne celokový heatbreak vede v univerzálnosti a snížení rychlosti u PLA beru jako mou daň za lenost.
  • 0

horazl
 
Příspěvky: 72
Images: 5
Registrován: 12.08.2013 15:00
Bydliště: Zlín
Reputation: 0

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod 50koruny » 09.05.2016 08:48

Rebel píše:No, jenže ono lepší chlazení se mi chová spíše hůře, než lépe :D


to musím vidieť na vlastné oči :D
a dali by sa zohnať brake bez diery?
  • 0

50koruny
 
Příspěvky: 155
Registrován: 30.09.2015 09:34
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod Rebel » 09.05.2016 09:51

Nevím co chceš na vlastní oči videt, ale kdyz dám tisk stejného/problematickeho g-code s dobrym chlazením tak ho nevytisknu a naopak, když snizim otáčky ventilátoru HE, tak ano.
Nevrtany break ti sezenu, ale nevim k čemu ti to bude.

Odesláno z mého Lenovo K920 pomocí Tapatalk
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod 50koruny » 09.05.2016 10:15

pretože mám síce prístup k drátorezu ale na sústruhu neviem robiť.a ani neviem či som trafil materiál.nemagnetická nerez to bola ale neni nerez ako nerez.a tak by som si rovno do hotových brake prerezal len diery.pre mňa najlepšia možnosť.
  • 0

50koruny
 
Příspěvky: 155
Registrován: 30.09.2015 09:34
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod Rebel » 09.05.2016 10:23

Ono to "prerezal len diery" neni zase tak easy, ale pokud si chces hrat, tak ti nevrtave breaky sezenu. Ne ale drive, nez pristi tyden.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod 50koruny » 09.05.2016 12:00

Rebel píše:Ono to "prerezal len diery" neni zase tak easy, ale pokud si chces hrat, tak ti nevrtave breaky sezenu. Ne ale drive, nez pristi tyden.

a ako myslíš že som robil ten prvý? :wink:
vysústružil sa celý na komplet bez diery a potom som si na elektroerozívnej vyiskrovačke
(takejto - https://www.youtube.com/watch?v=I0kE1butT5I )
urobil do stredu D=1mm dierku, upol do rezačky, naindigoval na vonkajšok a sondou som sa napozicoval na stred.potom 10 minút rezal na 6 rezov.
je to easy, keď je na čom to robiť.a ja som ešte hravý :mrgreen:
  • 0

50koruny
 
Příspěvky: 155
Registrován: 30.09.2015 09:34
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod Rebel » 09.05.2016 12:47

Jasny, pokud se nejdrive vyjiskri mensi dira, tak to pak jo. Ja si predstavoval, jak do toho rves 1,5mm vrtak ve stojanovce (nekteri by to dali urcite i akuvrtackou ci kolovratlem :D) a snazis se ho prohnat skrz 30mm nerezi, aby byla dirka uprostred na obou stranach :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod 50koruny » 09.05.2016 13:27

až tak hádam nie :D mám jednu off topic otázku.odkedy som vymenil blok HE za druhý, na rýchlo vyrobený, tak mi to nejak netlačí.starý som nechtiac vyhodil.problém bude asi v tom, že som ho omylom urobil z duralu miesto hliníku.tepelná vodivosť 140 dural a 240 hliník.môže byť problém tam?že by nestíhal odovzdávať teplo tryske?musím mu teraz kúriť aj na 250 aby som rukou pretlačil filament.
  • 0

50koruny
 
Příspěvky: 155
Registrován: 30.09.2015 09:34
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: výroba heatbrake

Příspěvekod boraicho » 19.05.2016 21:12

ja stale nechapem tomu vrtaku a tej paste, akože zoberiem o neco tenľi vrtak namažu ho leštici pastou strčim ho do heatbreku a budem s točiť a ono sa to vylešti do zrkadla?

celeron čo tlačiš tak veľa s PLA? ja mam stale obavu o to že to bude v reale nepoužitelne pretože koli teplote to zmekne a vlastne sa zniči ak chcem ako funkčný diel vytlačiť z PLA
  • 0

boraicho
 
Příspěvky: 394
Registrován: 15.02.2016 21:36
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků