Problém s Z endstopem

Problém s Z endstopem

Příspěvekod niky » 16.10.2018 10:20

Ahoj, předělal jsem si rebela na nejnovější verzi a upřímně, moc nechápu řešení endstopu osy Z. Respektive chápu, ale nerozumím proč byla stará verze s pružným držákem endstopu nahrazena tímto nesmyslem se šroubkem na jedné matičce která neustále vypadává - a to i když ji mám zafixovanou vteřinovým lepidlem. Navíc z nějakého důvodu musím skoro před každým tiskem seřizovat výšku. Má někdo lepší řešení. Vážím si Rebela a jeho výtvoru ale tohle je prostě blbost.
  • 0

niky

Re: Problém s Z endstopem

Příspěvekod tom666 » 16.10.2018 10:39

niky píše:... nerozumím proč byla stará verze s pružným držákem endstopu nahrazena tímto nesmyslem se šroubkem na jedné matičce která neustále vypadává ...

Na skrutku nasun pruzinu (vid. prilozeny obrazok).
Z End-Stop Detail.jpg
  • 0

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Prusa i3 MK2s, Creality Ender-3, Anycubic i3 Mega, Sunhokey Prusa i3 Clone.
tom666

Images: 0
Jen tak dál :)

Příspěvekod pentaxxx » 05.12.2018 21:52

Ja si udelal uplne jiny drzak endstopu opreny odrzaky motoru Z a prisroubovany do profilu.
Sroubek tam nemam vubec, narazi primo plast (ta cast pro sroub co je na fotce vyse) a jemny doladeni delam bud hotendem (mam tam rebelmod) nebo stolkem.
Taky se mi to furt rozladovalo, ale na vine je spis endstop a to ze nesedi proti sobe plastovy doraz koncaku se sroubem a musim kvuli tomu nechat v koncaku ten plisek co pruzi (navic to nesedi ani na stred koncaku).
  • 0

XYZ DaVinci 1.0 Pro 3in1, Rebel II V33, ENDER 4 COREXY+Direct MOD, Rebel III (momentalne rozebran), Poseidon DUO, Rebel sCUBE ve vystavbe
pentaxxx

Příspěvekod Rebel » 05.12.2018 22:50

"(navic to nesedi ani na stred koncaku)" to teda v modelu sedi, ale bohuzel 3D tisk je 3D tisk a krotici plasty jsou kroutici se plasty :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, Anycubic Photon ! A naučte se používat pro STL přílohy čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel

Images: 243
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Příspěvekod pentaxxx » 06.12.2018 08:02

Rebel píše:"(navic to nesedi ani na stred koncaku)" to teda v modelu sedi, ale bohuzel 3D tisk je 3D tisk a krotici plasty jsou kroutici se plasty :D
Vazne to v mem pripade nesedi, rozdil je asi 1.5mm, ale tipuju, ze je to tim, ze mam jine=stare koncaky s valeckem na konci a ne tiskem. Mozna jsou sirsi a pak stred vychazi jinak. Navic mi prijdou dost nepresny, zda se mi ze jednou z deseti home Z to nenajelo spravne. Ted uz to mam jinak a je klid.

Kazdopadne to urcite nejde pouzit bez toho plisku tlaciciho na spinac (i kdyz ten koncak otocim) a navic uz sem predelaval ten model na nizsi. Za prve to neni pak nutne tisknout s podporou a za druhe to vyskove nezavazi x ose. Nemam tam tak dlouhy uhelniky a i kdyz mam nizsi vysku stolku i kratsi motory, tak nebyl problem osu X posunout dolu.
Ja to resil hlavne skrz tu pruzinku atd. Nebylo to uplne OK. Pruzinka co sem mel na dorazy byla dlouha a slaba (porad asi lepsi nez to co vidim na fotce vyse) a ten valecek na konci koncaku delal problemy. Je tam malej sroub a tak sem si vypomahal dvema matkama na konci, aby to melo vetsi opernou plochu na ten valecek. Ale i tak ten sroubek mel moc prostoru k tomu se naklapet. Chtelo by to tam M4 a delsi a tesnejsi diru, pak by to ta pruzinka a matice zespod mozna udrzela lip. Pripadne tam zvrchu udelat diru presne na hlavu inbusaku a ta by to osove umravnila.
Jen sem byl linej to prekreslovat, protoze mam jen STL, tak sem obesel cestou nejmensiho odporu a udelal jinej drzak endstopu, kterej se navic opira o vrchni cast drzaku motoru a nenataci se i kdyz se min pritahne.

Myslim ze lubosh nebo nekdo udelal drzaky dvou Z endstopu primo na drzaky motoru, to se mi libilo, ale ma to tusim jen pro tyce prumer 10 a jinou roztec trapezu a vodici tyce.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
  • 0

XYZ DaVinci 1.0 Pro 3in1, Rebel II V33, ENDER 4 COREXY+Direct MOD, Rebel III (momentalne rozebran), Poseidon DUO, Rebel sCUBE ve vystavbe
pentaxxx

Příspěvekod Rebel » 06.12.2018 09:21

Chtel jsem tim pouze rici, ze to "nesedi" zalezi na spouste faktoru, vcetne rukou stavitele a pouzitych mikrospinacu. Ty ktere pouzivam mi jako nepresne nikdy neprisly (samozrejme se objevi i zmetek, ktery chodi spatne z vyroby) a par tiskaren jsem uz postavil. I soucasne reseni je funkcni, proste je to potreba smontovat spravne, pouzit sroub bez "grotu", popripade ho obrousit ci zakulatit atd. Zadne univerzalni a 100% funkcni reseni neexistuje, kdyz to kazdy sklada z jinych komponentu a ma jiny "cit" pro mechaniku atd. Muze tu 100 lidi tvrdit ze je to spatne a najde se dalsich 100, kteri budou tvrdit opak a tak to proste je. Nakonec si to kazdy muze udelat jak chce a o tom to cele je ;)
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, Anycubic Photon ! A naučte se používat pro STL přílohy čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel

Images: 243
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Příspěvekod pentaxxx » 06.12.2018 19:32

Jasne, ja tim nechci vubec nic rict, ze by bylo neco spatne. Spis to bude tim, ze mam jine mikrospinace. A nekdo dalsi muze mit jiny problem.
Co sem chtel rict, je ze vse je resitelne a pridat jen tip na to, jak sem muj problem obesel ja. Treba zrovna ty pruzinky se fakt blbe shanej a uz mam doma sbirku a vetsina z nich je mi na nic. Holt podle obrazku dvou rozmeru se to neda predem odhadnout a o cinanech uz se vubec bavit netreba.

P.S. mohl bych se primluvit za zverejneni pojezdu X osy v necem lepsim nez je STL. Sehnal sem jen modely starsi verze na GrabCAD strankach. Poradim si asi s cimkoliv od SolidWorks, Onshape, Rhino, Catia, Inventor, NX, Alibre, Cubify, STEP, IGES, Parasolid .....
Upravil bych pak par veci u toho dorazu a hodil je sem do vylepseni. Muzu to pochopitelne namodelovat znovu, ale blbe se to odmeruje, protoze uz sou ty dily dost kulaty.
  • 0

pentaxxx

Zpět na REBEL II