Chlazení tisku - ofuky

Re: Chlazení tisku - ofuky

Příspěvekod lipoforall » 28.07.2018 23:11

je tam i verze pro klasiku, akorát sem chtěl zkusit jestli to s tímhle nebude lepší.. mělo by to mít větší "fuk" :)
jde mi především o výkon/hlučnost.. co sem tam dával nějaký tichý byl problém, že to neprofouklo(nebo strašně málo) tu "trysku", pak sem vzal zas nějakej turbo-dravec..(je pravda že už z názvu "fan violence" + 18k RPM to bylo podezřelý :D) s tím by to skoro lítalo ale rachot jak zaplej vysavač :D
tak se vydávám další cestou.. mno uvidíme, každopádně dík za info :wink:
  • 0

lipoforall

Příspěvekod horamil » 30.07.2018 13:08

Zdravím, zkusil někdo ze zdejších badatelů využít pro chlazení peltierův článek? Čistě teoreticky se prý dá dosáhnout chlad až -30 C. Kdo to zkusí ? Nehlaste se všichni :)
  • 0

horamil

Příspěvekod lipoforall » 30.07.2018 17:33

takhle nikdy neuchladíš tu teplou stranu.. leda tak vodním blokem ale docela bych to chtěl vidět všechno na extruderu (radiátor studený strany, vodní blok na teplý..(nebyl náhodou loni na 3Dexpu někdo s vodním chlazením trysky? mám dojem že sem to tam viděl :D )
a pak věci typu kondenzace, spotřeba..

tyhle věci už jsme řešili před lety na škole ohledně chlazení PC, ale je to slepá cesta..
  • 0

lipoforall

Příspěvekod Otomar » 04.08.2018 17:06

kroxigor píše:Ofuk pro radiální ventilátor 50x50x15 inspirovaný Rebelem V33 ale rozdělený na dva kusy.
Ještě experimentuju s vhodným zakončením ofuku a tak jsem vytvořil oddělenou spodní část abych ušetřil čas a materiál.

Zkoušel sem hranatou sondu, desku sem si trošku uzpůsobil. (mimo jiné trochu ztenčil)

deska.PNG

ofuk_base_50x50x15_rej_III.STL
  • 0

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Customized REBEL II & direct HEVO
Otomar

Images: 0

Předchozí

Zpět na REBEL II