Simplify3D 5.0.1

Simplify3D 5.0.1

Příspěvekod Alin01 » 14.02.2023 14:08

Nazdar všichni kdo máte rádi nebo neradi Simplify3D

Zakoupil jsem sobě novou, prej přelomovou verzi V5. Bohužel, přelom sa asi nekoná. Jsem docela rozpačitý a přemýšlím, co tým těch pět let od poslední verze dělal. Přijde mi, že se spíše jedná o snahu umlčet kritiku komunity, která tvrdí, že nedělají vůbec nic.
Licence stojí 199$, upgrade 59déček. Oproti čtverce je licence jen jedna, přenosná po odhlášení. Dá se domluvit i plovoucí nebo offline. Pokud bude nespokojenost, je možnost si nechat do čtrnácti dnů vrátit peníze.

Takže, co se vlastně změnilo...
001.jpg


Na hlavní ploše přibylo tlačítko pro zobrazení modelu tiskárny.
Naopak zmizelo zatžítko pro skrytí jednotlivých modelů. Zmizela také funkce Convert image to 3d.
V tools/options již není nastavení tiskárny které se přesunulo definitivně do záložky Output (v starší verzi G-code) v nastavení procesu. V tools také již není konfigurace firmware.
Po naslicování jsou k dispozici detailní statistiky tisku.

Model tiskárny je nutno vložit do profilu zapsáním cesty ke 3d modelu: File>export printer profile, poté otevřete soubor s profilem v texťáku a vyhledáte řádek <machineBackgroundModel></machineBackgroundModel> , vložíte úplnou cestu k stl modelu tiskárny.

Například: <machineBackgroundModel>C:\Users\Alin\Downloads\FLSUNsrbed.stl</machineBackgroundModel>

Uložte soubor, poté přejděte na File > import printer profile a načtěte jej zpět do Simplify3D. Nyní, kdykoli vyberete tento profil, automaticky se načte soubor STL lože tiskárny, který se ve 3D zobrazení zobrazí šedě.

Nastavení procesů

002.jpg


Zmizel posuvník hustoty výplně a zatržítka include raft a generate support.
Záložka G-code se přejmenovala na Output
V dolní liště přibylo tlačítko Custom zones pod kterým se skrývá vlastně Layer Modification, které bylo v záložce Advanced
První okno Extruder je beze změn.

Layer

003.jpg


Tady se toho událo dost.
Přibyly adaptivní vrstvy, horizontální kompenzace rozměrů se přesunula ze záložky Other a přibyla i horizontální kompenzace děr.
Dále je tu Restrict start point to preferred regions (omezit výchozí bod na preferované oblasti), což je vlastně slibované automatické schovávání švů.
Přibyla i možnost tisknout výplň před perimetrem a upřesněné nastavení pro tisk ostrovů.

Additions

004.jpg


Zde je nově možnost nastavení jednotek pro rychlost tisku raftu a výplně čistící věže.
Dále pak automatické zastaveni po poslední změně extruderu u čistící věže a protiprůvanového štítu.

Infill

005.jpg


U výplní toho více odebrali než přidali.
Rotací vzoru výplně nahradili možnost zadat jednotlivé úhly otočení vzoru pro jednotlivé vrstvy.
Subjektivně mi to přijde jako krok vzad.
Naopak docela dobrá je nová možnost naladit vrch výplně hustější než spodek. (Dense internal infil)
No a u plné vrstvy ve výplni máme nyní navíc možnost definovat kolik vrstev bude plných.
Přibyly i nějaké vzory.

Support

006.jpg


V podporách přidána možnost vzoru a opět tabulka úhlů nahrazena možností otočit celý vzor.
Zmizelo zatržítko povolení podpor.
Můžeme též přidat stl model a označit ho aby se tiskl jako podpora (klik pravou myší na model v náhledu>Change model type>Custom support structure.)
V bočním panelu přibyly nástroje pro rychlejší úpravu podpor.

Temperature

007.jpg


U teplot je přidáno zapnutí vyhřívání, a ochlazení na požadovanou teplotu při delší nečinnosti tiskárny.

Cooling

008.jpg


U chlazení přibylo číslování ventilátorů. V Gcode je definováno parametrem P. Pokud toto firmware tiskárny neumí , je třeba do záložky Scripts>Postprocesing vepsat: {REPLACE " P0\n" "\n"}
Volba pro ofuk mostů se přesunula do záložky Other.
Dále je k dispozici možnost zadat hodnotu trvání vrstvy, pod kterou pofrčí vent vždy naplno.

Speeds

009.jpg


U rychlostí je asi hlavní novinkou kontrola akcelerace a trhu. Taková jednoduchá, ale je...
Ovládání rychlosti vnitřních perimetrů a vrchu/spodku podpěr taky potěší.

Potlačení rychlosti při krátkém čase vrstvy (Speed overrides) dostalo nastavení pro zpomalení obvodů a u vysokého průtoku.

Output (původně G-Code)

010.jpg


Tady opět jen ubyla nastavení.
Ze záložky Script se přesunul výběr typu souboru pro export.
Zmizel výběr konstrukce tiskárny (cartesian/delta)

Scripts

011.jpg


Přibyla možnost scriptu pro změnu procesu a postprocessing dostal vlastní záložku.

Other

012.jpg


Ze záložky chlazení se sem přesunulo nastavení ventu pro mosty.
U retrakce při výměně nástroje přibyly možnosti pro plnění prvního a posledního extruderu při tisku.

Advanced

013.jpg


Layer modifications se přesunul pod okno jako Custom zones.
U retrakce byla přidána možnost povolit retrakci jen po určitém posunu po předchozí retrakci
a přibyly i možnosti čištění trysky.
V Slicing behavior je přidáno více možností pro kombinování sítí.

Další změny:

Podporuje synchronizaci CAD modelů...
Vypadá to hustě, ale není.
Jde o to že když upravíte model v CAD softu, musíte jej uložit jako stl. pod stejným názvem a S3D se zeptá jestli jej chcete v otevřeném projektu přepsat. Má to výhody, neztratíte nastavení, podpěry atd. ale live to rozhodně není.

Podporuje 3D myš. Mám 3D connection SM a funguje to dobře.

Automatizace nastavení procesů umožňuje přiřadit jednotlivá nastavení profilů materiálu nebo kvalitě, zvýraznit změny mezi profily a vyhledávat nastavení.

014.jpg


A teď nějaké ty neduhy :)

Při změně měřítka se po uzavření a opětovném otevření okna projeví změna v mm, ale procenta se přepíší na 100%
Takže nevíte, kolik procent byl výchozí model. :!:

Když dáte podpory pod model a tyto model nepřesahují, stává se že se model v XY zvětší :!:

Zdá se mi, že S3D maže detaily. Výtisk je sice hladký, ale detaily bývají méně ostré, než v jiných slicrech. Asi je to proklamovanou jednoduchostí g-kodu. Nastavení rozlišení by bodlo. Tohle je podle mě ale bolest i předchozích verzí.

K nové verzi není žádná dokumentace, takže zatím vše tahám z jejich fóra a trvá to věčnost. Vývojáři na dokumentaci usilovně pracují, tak snad nebude za pět let. Takové skriptování je teď docela problém...

Co mě na S3D sejří už dlouho, je přejíždění vnitřkem výtisku. Slicer má celý model včetně výplně na to aby přejel rychloposuvem jinde, ale né, tryska musí jezdit vnějším perimetrem a prasit kapkama jinak pěkný povrch.

015.jpg
015.jpg (147.44 KiB) Zobrazeno 4385 krát


Hromada věcí, které odebrali mi docela chybí. Komunita tlačí na to, aby některé vrátili nazpátek, tak snad budou poslouchat více než dříve.

Novinky jsou jen takové dohánění bezplatné konkurence. V mnoha parametrech jsou ostatní slicry o parník dál.

Koupil jsem si upgrade ze čtyřky proto, že se mi v S3D dělá dobře sekvenční tisk a vyhovuje mi nastavení po vrstvách. Tento přehled jsem vypotil snad jen proto, aby si ostatní případní zájemci mohli rozmyslet jestli do toho jít nebo ne. Sám ještě uvažuju, jestli si nenechám vrátit tolary :)
Naposledy upravil Alin01 dne 16.02.2023 08:19, celkově upraveno 4
Anycubic i3 Mega, Ffsun SR, Anycubic Photon a mono, na frézovačku číňan CNC6040
Alin01
 
Příspěvky: 35
Registrován: 01.05.2019 23:01
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Simplify3D 5.0.1

Příspěvekod medapeta » 14.02.2023 15:38

Fakt za to dá někdo 199 USD ?
Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Simplify3D 5.0.1

Příspěvekod mcparyk » 15.02.2023 09:48

Tak pred nekolika lety to za ty penize stalo, dneska je to s prusa slicerem dost o nicem..
mcparyk
 
Příspěvky: 163
Registrován: 25.04.2015 13:49
Bydliště: Vrchlabí
Reputation: 0


Zpět na Simplify3D

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník